17
luty
 pkmd_dyskowce_mistrzostwa_15

Mistrzostwa Dyskowców 17-18 października 2015r . Poznań

V International Discus Championship

oraz

V Polskie Mistrzostwa Dyskowców

 

W dniach 17-18.10.2015 roku, podczas targów „AQUA & ZOO” w Poznaniu organizowanych w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich – Stowarzyszenie Polski Klub Miłośników Dyskowców z siedzibą w Krakowie organizuje imprezę o światowym dla akwarystów znaczeniu: V INTERNATIONAL DISCUS CHAMIONSHIP w połączeniu z V Polskimi Mistrzostwami Dyskowców z udziałem akwarystów zagranicznych.

Nie bez znaczenia jest też okoliczność, że w ramach tej imprezy odbędzie się po raz czwarty Memoriał PBC imienia Andrzeja Ogrodnika, czyli konkurs dyskowców o biało-czerwonych barwach. Zadedykowany jest on pamięci jednego z zasłużonych w historii polskiej akwarystyki akwarysty, gdyż w ten sposób członkowie PKMD starają się pamiętać o swych historycznych korzeniach.

Podczas mistrzostw zaprezentowane zostaną wszystkie gatunki i odmiany dyskowców, zarówno występujące dziko w przyrodzie, jak i hodowlane. W imprezie wezmą licznie udział polscy akwaryści. Spodziewany jest również udział akwarystów zagranicznych.

Dyskowce zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w 150 zbiornikach o łącznej pojemności 16800 litrów wody i oceniane będą przez międzynarodowe jury. Zwycięzcy zostaną uhonorowani pucharami, medalami i dyplomami. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy i okolicznościowe medale. Nie zabraknie też na Mistrzostwach zbiorników dekoracyjnych, których łączna pojemność przekroczy 10000 litrów wody. W nich członkowie Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców w ciekawych aranżacjach zaprezentują swe dokonania i umiejętności.

Ciekawe prelekcje i spotkania integracyjne dopełnią całości gdyż, aby pomieścić zaproszonych gości i licznych członków PKMD, Zarząd wynajął oddalony o 7 km od centrum Poznania obiekt hotelowy z salą restauracyjną. Usytuowany jest on przy czteropasmowej drodze szybkiego ruchu łączącej Poznań z Katowicami.

Realizacja tak wielkiego przedsięwzięcia stała się możliwa dzięki sponsoringowi, gdyż jego rozmach przekracza możliwości stowarzyszenia non profit. Słowa podziękowania należą się w szczególności firmom: Diversa, Tropical oraz Zoolek a także głównemu sponsorowi strategicznemu – Międzynarodowym Targom Poznańskim.

Zapraszamy zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie, na wszystkich wystawców czekają nagrody !

Zgłoszenia przesyłamy za pomocą formularza zamieszczonego TUTAJ

 

Sekretarz PKMD

partnerzy    

Plakat Mistrzostw Dyskowców – do pobrania

Zachęcamy wszystkich pasjonatów akwarystyki do pobierania i umieszczania plakatu na swoich stronach internetowych oraz do drukowania i umieszczania informacji w witrynach sklepów zoologicznych i wszędzie tam gdzie uważacie to za stosowne! Dziękujemy..