18
marzec

lublin2016_02

ZOO PARK 2016 – Lubelska Wystawa Zoologiczna

Kolejny raz członkowie Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców na specjalne zaproszenie Organizatorów wzięli udział w zorganizowanej w dniach 12–13.03.2016r. lubelskiej wystawie zoologicznej.

Organizatorem imprezy były Targi Lublin S.A. – jedyne jak na razie centrum wystawienniczo – konferencyjne na terenie wschodniej Polski. Targi dysponują dużym potencjałem w zakresie zaplecza i specjalistycznego zespołu branży targowej. Obiekty jakimi dysponują doskonale nadają się do organizacji targów oraz imprez okolicznościowych. 

Od wielu lat omawiana instytucja systematycznie rozszerza ofertę targową i wystawienniczą. Branżowe imprezy targowe obejmują miedzy innymi tematykę zoologiczną i ogrodniczą.

 

Tegoroczna impreza odbyła się w nowym obiekcie wystawienniczym o powierzchni 8000 m2 i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że w trakcie dwudniowej edycji odwiedziło ją około 25 tysięcy zwiedzających. Kolejki do kas miały w niektórych momentach ponad 100 metrów długości a duże parkingi samochodowe były kompletnie „zakorkowane”. Tak dużym zainteresowaniem zwiedzających mogły się w minionych latach poszczycić jedynie Targi Rzeszów, a obecnie charakterystyczne są dla imprez o tematyce zoologicznej organizowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Polski Klub Miłośników Dyskowców otrzymał od organizatorów blisko 50m2 powierzchni wystawienniczej, na której zaprezentował 4 zbiorniki dekoracyjne z dyskowcami, a także gabloty z akcesoriami akwarystycznymi i banery informacyjne. Wystawcami ryb byli koledzy Kazimierz Kraćkowski oraz Janusz Zajonz, którzy zaprezentowali kilka form barwnych hodowlanych dyskowców.

lublin2016_06

Cała ekipa PKMD, która zajmowała się obsługą naszego stoiska składała się z 10 osób. Duże zainteresowanie rybami powodowało, że członkowie PKMD udzielali zwiedzającym szeregu porad związanych z ich pielęgnacją, zasadami urządzania zbiorników, a także przygotowywania wody.

Tym samym spełniony został główny wymóg jaki przyświeca nam w trakcie uczestniczenia w tego rodzaju imprezach – propagowaliśmy akwarystykę.

lublin2016_04

Prócz Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców, drugim stowarzyszeniem akwarystycznym, które wzięło udział w imprezie było Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów. W jego imieniu zaprezentował dyskowce członek Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców – kolega Andrzej Nowicki.

Sprzęt akwarystyczny i wszelkiego rodzaju akcesoria akwarystyczne prezentowało kilka firm specjalistycznych. Nie zabrakło też osób propagujących terrarystykę, pielęgnację roślin wodnych a także hodowlę kur ozdobnych, gołębi, królików i innych zwierząt hodowlanych.

lublin2016_09

 

lublin2016_08

 

lublin2016_07

 

lublin2016_03

 

lublin2016_05

 

 

Moim zdaniem wystawy organizowane przez Targi Lublin S.A. będą cieszyć się w przyszłości coraz większym zainteresowaniem i trwale wpiszą się w kalendarz lubelskich imprez. Z tego też względu w kolejnych latach Polski Klub Miłośników Dyskowców zintensyfikuje na tej imprezie swe wysiłki zmierzające do propagowania akwarystyki oraz powiększy  ofertę wystawienniczą wspierając tym samym organizatora w uatrakcyjnieniu oferty.

Biorąc pod uwagę obecne realia i geograficzne położenie miasta nie jest wykluczone, że Lublin (wschód Polski) i Poznań (zachód Polski) staną się dla PKMD dwoma najważniejszymi ośrodkami, w których członkowie klubu będą się spotykać i propagować akwarystykę.

 

Ucinając wszelkie spekulacje dotyczące finansowania klubu i pokrywania kosztów organizacji spotkań klubowych jako v-ce Prezes PKMD udowadniam wszystkim że dla chcącego nic trudnego 🙂

lublin2015_01

 

Tekst i zdjęcia

Bogdan Mosór