27
marzec

WYSTAWA „AKWARYŚCI-AKWARYSTOM”

W dniach 25/26 marca 2017 roku została zorganizowana po raz pierwszy w Kompleksie Świętokrzyska Polana, wystawa akwarystyczna „Akwaryści – Akwarystom”. Stowarzyszenie Polski Klub Miłośników Dyskowców zostało przez organizatorów zaproszone do wzięcia udziału w tej imprezie.

W aranżację i obsadę dwóch zbiorników z dyskowcami zaangażował się kolega Kazimierz Kraćkowski. Zaprezentował w nich kilka grup barwnych ryb z gatunku Symphysodon. Dla urozmaicenia, kolejny członek naszego klubu, Mirek Żak rozbudził ciekawość zwiadzających zbiornikiem, w którym dumnie pływały pielęgnice pawiookie.

Miło nam poinformować, że Polski Klub Miłośników Dyskowców zdobył II miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko wystawy, oraz II miejsce w konkursie na najciekawszą rybę.

Dziękujemy Organizatorom za stworzenie wspaniałych warunków oraz za miłą atmosferę panującą przez cały czas trwania wystawy. Cieszymy się, że znów mogliśmy przyczynić się do propagowania akwarystyki. Z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznej edycji wystawy.