18
maj

paris1

PARIS GRIGNY DISCUS SHOW 2015

18-19 kwietnia  Paryż- Grigny

 

Grupa akwarystów z Polski miała przyjemność uczestniczyć w Mistrzostwach Dyskowców w Paryżu- Grigny, które odbyły się 18-19 kwietnia 2015 roku. Po otrzymaniu (w grudniu 2014 r.) zaproszenia od organizatorów – francuskiego klubu EDA (European Discus Amateur) postanowiliśmy powołać reprezentację Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców i wziąć udział w paryskim konkursie. Nasz klub reprezentowało dwóch członków – Kazimierz Kraćkowski i Andrzej Nowicki. Po dopełnieniu wszelkich formalności wyruszyliśmy z Katowic 15 kwietnia. W drodze do Paryża odwiedziliśmy firmę Dennerle, fabrykę roślin z Winningen w Niemczech, gdzie przyjęto nas serdecznie miłym poczęstunkiem. Planowaliśmy dotrzeć do Paryża – Grigny w czwartek 16 kwietnia. W regulaminie konkursu organizatorzy zaznaczyli, że ryby należy wpuścić do zbiorników konkursowych w czwartek do godziny 17. Rozpoczęcie oceny konkursowych ryb zaplanowane zostało na piątek, na godzinę 17 z uwzględnieniem dwudziestoczterogodzinnej aklimatyzacji dyskowców. Jednym ze sponsorów konkursu w Paryżu była firma Tropical, która ufundowała nagrody w postaci pokarmów dla dyskowców. Jako reprezentanci sponsora niezwłocznie po przyjeździe przekazaliśmy je organizatorom.

Po umieszczeniu ryb w zbiornikach mieliśmy czas na zwiedzanie Paryża oraz Wersalu. Przeznaczyliśmy na to cały piątek oraz niedzielę do godziny 14. Sobota była dniem ogłoszenia wyników. Jako klub PKMD odnieśliśmy niewątpliwy sukces zdobywając wysokie 4 miejsca w konkursie w grupach: 2 – wild and brown oraz 4 – red plain: yellow or red head.

Z całą pewnością można powiedzieć, że  wyjazd był bardzo udany. Dopełnieniem satysfakcji z osiągnięć w konkursie były cudowne wrażenia z wycieczki po Paryżu i Wersalu. Oprócz zabytkowego miasta zwiedziliśmy miejsca, w których pokazano ciekawie urządzone  akwaria oraz ryby w środowisku zbliżonym do naturalnego. Oczywiście nie zabrakło tam wspaniałych dyskowców.

Do Katowic wróciliśmy rankiem w poniedziałek 20 kwietnia, bogatsi o nowe doświadczenia i pełni zapału, z pomysłami na kolejne światowej rangi imprezy akwarystyczne.

 Andrzej Nowicki

 

paris_all. Profile of jwilliams – Online Slots