06
luty
mistrzostwa_pkmd
« z 3 »

Mistrzostwa Dyskowców ,Włochy 2007

Pod koniec września 2007 roku na południu Włoch, w miejscowości Lecce odbyły się śródziemnomorskie mistrzostwa dyskowców. Nie zabrakło na nich delegacji Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców. Czternastu członków klubu wystawiło do konkursu 19 dyskowców. Pod względem organizacyjnym było to nie lada wyzwanie.
Nikt nie krył obaw, czy uda nam się dowieźć ryby w dobrej kondycji. Do pokonania mieliśmy aż 2300 km. W trzydziestogodzinną podróż do Lecce wyruszyliśmy 23 września z Chorzowa, z domu Andrzeja i Renaty Nowickich. Dzięki Mirkowi żakowi, który doskonale przygotował swój samochód do drogi, kolejne godziny podróży upływały w bardzo przyjemnej atmosferze. Zatrzymywaliśmy się jedynie kilka razy na krótki odpoczynek, aby można było zrobić zdjęcia pamiątkowe i zatankować samochód.

Na szczęście, gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że wszystkie ryby są w znakomitej kondycji. Po wpuszczeniu ich do zbiorników konkursowych wszyscy odczuliśmy ulgę. Przywieźliśmy też ze sobą nagrody, które ufundowały Firmy TROPICAL i AQUAEL. Nagrody te uroczyście przekazaliśmy organizatorom, zaraz po umieszczeniu naszych ryb w zbiornikach konkursowych. Wystawa została zorganizowana w przepięknym budynku, który znajdował się w centrum miasta. Zbiorniki konkursowe zostały umieszczone w Sali Rycerskiej, natomiast pozostała część wystawy była usytuowana na dziedzińcu budynku, oraz w jego krużgankach. Muszę przyznać, że taka sceneria robiła niesamowite wrażenie, zwłaszcza nocą… Sprzyjała też nawiązaniu bliższych znajomości i propagowaniu działalności PKMD.
W miłej i serdecznej atmosferze udało się nam zaprosić na II Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców w Krakowie dr. Heiko Blehera z Niemiec, dr. Sun See SenG z Singapuru, Jeffrey tan z Malezji oraz Siergieja GoriuSzkina z Rosji.
Dyskowe we Włoszech oceniane były w 11 klasach: klasa 1 heckel (dzikie), klasa 2 brown (dzikie), klasa 3 blue (dzikie), klasa 4 green (dzikie), klasa 5  striped turquoise (zawierające snake skin), klasa 6 red turquoise, klasa 7  solid blue (zawierająca kobalt, solid turquoise, blue diamond), klasa 8  solid red–yellow (zawierająca golden, marlboro, san merah, red melon) klasa 9  spotted (zawierająca skin leopard, skin snake leopard, red spotted,  leopard ring), klasa 10 pigeon blond klasa 11  open class (zawierająca niesklasyfikowane odmiany)..