04
luty
pkmd_dyskowce_duisburg

Mistrzostwa Dyskowców w Duisburgu.

Dla PKMD wyjazd do Duisburga był naszą drugą zorganizowaną wycieczką do Niemiec. W tym momencie wspomnę krótko o pierwszej z nich , gdyż  była ona krokiem milowym dla Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców. Pamiętam ogromne wrażenie, jakie zrobiły na mnie V Mistrzostwa Dyskowców w Duisburgu w 2004 roku. Ogromna hala, mnóstwo wystawców, duża ilość zwiedzających  i oczywiście zbiorniki konkursowe z dyskowcami, wśród których  każdy z nas przepadał na długie godziny. W 2004 roku, pomimo, że nasza ekipa była stosunkowo mało liczna (ILONA TYLKOWSKA, EUGEN KWOL, ALEKSANDER KRAWCEWICZ, MIROSŁAW ŻAK, BARTEK FIGANIAK,PIOTR SYNOWIEC , ANDRZEJ SIENIAWSKI ) byliśmy grupą wyróżniającą się wśród zwiedzających , za sprawą jednakowych  koszulek z wyhaftowanym logo PKMD, w których  dumnie reprezentowaliśmy Polskę. Dzięki pomocy naszych  członków mieszkających  na stałe w Niemczech  Ilonie Tylkowskiej i Eugenowi Kwolowi udało się nam wówczas nawiązać kontakty, które później przy organizowaniu Zoofest iwalu w Krakowie okazały się niezwykle cenne. Jakże odmienny charakter miała nasza druga wyprawa do Niemiec. Tym razem byliśmy nie tylko zwiedzającymi, ale także
wystawialiśmy ryby na konkursie i dzięki firmie Tropical mieliśmy możliwość zaprezentowania stoiska PKMD. Na stoisku zaprezentowaliśmy nasz dotych czasowy dorobek, a także informowaliśmy o zaplanowanych  na 2008 rok II Międzynarodowych  Mistrzostwach  Dyskowców w Krakowie. Po raz pierwszy w historii International Discus Championship w Duisburgu zostało wystawionych  16 ryb z Polski. Wyprawa nasza była, wbrew pozorom, złożonym przedsięwzięciem logistycznym. Zaplanowaliśmy wyjazd w kilku grupach .
Wszyscy cieszyliśmy się i byliśmy dumni gdy okazało się, że po raz pierwszy w historii Mistrzost w Dyskowców w Duisburgu, polski hodowca MICHAŁ FLETA zdobył III miejsce za rybę w grupie F—SOLID TURQUOISE. Warto równocześnie podkreślić, że pozostałe polskie ryby wystawiane w konkursie zajmowały także wysokie miejsca, wyprzedzając w rankingu ryby ze znanych zagranicznych hodowli.

.