05
luty
« z 4 »

 

Lublin 2006

Lublin, największe miasto po prawej stronie Wisły, którego korzenie sięgają wg historyków VI wieku. Malowniczo położone na lessowych wzgórzach, powstało
w procesie naturalnego osiedlania wzdłuż traktów kupieckich. Prawa miejskie Lublin uzyskał od Władysława Łokietka 15 sierpnia 1317. Obecnie to ponad czterystatysięczne miasto, jest według statystyk drugim (po Krakowie!) najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce. Co prawda jego mieszkańcy na tę wiadomość zawsze reagują tak samo: „kto by pomyślał? — przed Gdańskiem i Wrocławiem jesteśmy?!”.
Podczas tego spotkania, miejsce miały dwa istotne wydarzenia: Nagrodę za SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA DLA KLUBU, w postaci kryształowej statuetki z laserowo wyrzeźbionym w bryle dyskowcem, w imieniu prezesa klubu wręczył BOGUSIOWI MOSÓROWI sam Andrzej Sieniawski. Po burzy braw i salwach śmiechu kwitujących dowcipne i celne komentarze Bogdana wiadomo było, że nagroda trafiła do odpowiedniej osoby. Przy okazji okazało się jaka jest prawdziwa geneza powstania powiedzenia „perskie oko”. Jak widać oko prezesa przebywającego w tym czasie w Peru było na miejscu z nami i dopilnowało czego trzeba.
Podczas tego spotkania za wkład w rozwój klubu wyróżnienia w postaci brązowych odznak klubowych otrzymali koledzy: MARIAN ŚLIWA i STANISŁAW KACZOROWSKI..