08
luty
4_mistrzostwa_dyskowcow_pkmd

IV Polskie Mistrzostwa Dyskowców Poznań 2013

IV International Discus Championship oraz IV Polskie Mistrzostwa Dyskowców z udziałem akwarystów zagranicznych, a także Memoriał PBC imienia Andrzeja Ogrodnika, zorganizowane przez PKMD, odbyły się w ramach Targów Hobby, 19–20. 10. 2013 r. w Poznaniu.
amator – jak podaje słownik języka polskiego: rzeczownik, rodzaj męskoosobowy; (1) miłośnik, ktoś oddany czemuś, (2) osoba, która oddaje się czemuś hobbistycznie, niezawodowo, (3) ktoś, kto wykonuje coś kiepsko i niefachowo… i to ostatenie określenie absolutnie nie pasuje do osób odpowiedzialnych za organizację mistrzostw.

Trochę statystyki: •  18 000 litrów wody (w pojemnikach 1 000 litrowych): 4 tygodnie przed wystawą fi ltrowanych przez żywice jono-wymienialne, systematycznie ozonowanych co 7 dni i cały czas napowietrzanych (pH 6,5, przewodność 180 μS); • 116 zbiorników konkursowych o pojemności 112 litrów każdy; •  12 zbiorników dodatkowych o łącznej objętości ponad 4 000 litrów; •  specjalny podgrzewacz o 36 kW mocy grzewczej do podgrzania wody; •  sprzęt przechowywany na ponad 100 m2, spiętrowany na europaletach; • sprzęt ledwo pomieścił się na dwóch tirach.
Udział wzięłi wystawcy z Polski, Rosji, Brazylii, Irlandii i Norwegii. Ryby oceniali sędziowie z Polski i Rosji.
Atmosfera jaka panuje podczas organizacji i w trakcie trwania mistrzostw jest jedyna w swoim rodzaju, a ten kto jeszcze nie miał okazji, powinien jej doświadczyć.
Zapraszamy na kolejne, v mistrzostwa polski dyskowców, które odbędą się w 2015 r.

hodowla_dyskowcow_pkmd_4_mistrzostwa
hodowla_dyskowcow_pkmd_4_mistrzostwa1

hodowla_dyskowcow_pkmd_4_mistrzostwa2

hodowla_dyskowcow_pkmd_4_mistrzostwa3

hodowla_dyskowcow_pkmd_4_mistrzostwa5

hodowla_dyskowcow_pkmd_4_mistrzostwa6.