dziurawica

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

dziurawica

Post autor: lara » 26 lut 2005, 12:31

:cry: niestety i ja chce to opisac przypadek mojej rybci :cry:

wiec byla ona kiedys przewodzca stada, nawet wygrala kiedys konkurs, mysle ze duzo osob wie o jakiej rybce pisze :cry:

dolaczyl po czasie nowy flesch, ktory wyrosl na wspanialego samca i mojego starego przegonil w kont. Sytuacje ta obserwowalam caly czas z boku, myslalam ze kiedys zdobedzie sie na odwage by wyjsc z dziory.
Niestety bylo coraz gorzej mniej jadl, potem juz wcale, pociemnial siedzal w koncie. 4 dni temu zobaczylam biale odchody ,ktore zybralam pod mikroskop ryzultat--- czyste---- nic!
Podnioslam temp. do 35° by zaczol jesc, ale widze ze go to nie wzruszylo, wiec postanowilam wczoraj wieczorem przezucic go do kwarantanny. Dodam jeszcze ze na jego ciele jest pelno sladow ,zadrapan itp.
Co jeszcze w czoraj zauwarzylam to byl dla mnnie SZOK!!!!! :cry: ma dziure na czole, typowa jak przy objawach dziurawicy. Wiec wyjelam go z wody i dodatkowo obsmarowalam dziure i inne zadrapania blekitem metylowym. Dodalam do wody troche Tetra Medica GeneralTonic.

Jestem zalamana! nadodatek to byl moj pupil,zaluje ze nie reagowalam predzej. Napewno by sie tak nie skonczylo.

parametry kwarantanny:
ph- 6.8
gh-8
kh-4
NO2-0
NO3- 10mg/l
temp. 35° + dodatkowe napowietrzanie

Wiem ze na tym sie nie skonczy ze musze zapodac mu jakies lekarstwo, chcialabym uslyszec wasze opinie i co byscie radzili ,albo dodali -zmienili?

Awatar użytkownika
radi
junior
junior
Posty: 54
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:29

Post autor: radi » 26 lut 2005, 15:20

zostaw rybke w temperaturce 33-34 na dwa tygodnie obfite podmianki
i czeste karmienie +witaminki
mialem podobny przypadek i obylo sie bez chemi :wink:
napewno dojdzie do siebie :)

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 27 lut 2005, 12:15

radi pisze:zostaw rybke w temperaturce 33-34 na dwa tygodnie obfite podmianki
i czeste karmienie +witaminki :)
dziekuje radi! tylko problem narazie jest w tym ze ona jeszcze nie zaczela jesc :cry: ,ale pierwsze przejawy zainteresowania pokarmem zaobserwowalam dzis. Jak mi sie uda to wstawie zdjecie mojego pokiereszowanego flescha, tylko bedzie trudno za wzgledu na zielona wode.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 27 lut 2005, 20:33

zamieszczam fotke,szczalka pokazuje miejsce dziury. Acha w tym wszystkim jest dobra nowina ze rybka zaczela jesc. :)
Załączniki
flagellaten.jpg
flagellaten.jpg (42.5 KiB) Przejrzano 5688 razy

Awatar użytkownika
radi
junior
junior
Posty: 54
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:29

Post autor: radi » 27 lut 2005, 22:39

teraz podmianki 3xtydzien 40% i dobre papu rybka musi sie wzmocnic
wyglada na wyczerpana najlepiej osobny baniak 33-34¨stopnie i tak nawet 3 tygodnie
powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
radi
junior
junior
Posty: 54
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:29

Post autor: radi » 28 lut 2005, 20:43

lara daj znac czy dochodzi do siebie :wink:

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 01 mar 2005, 12:18

tak dziekuje jest coraz lepiej, jak podchodze do akwa to plywa stroszac pletwy. Tylko jeden maly problem mi zapszata glowe, a mianowici dlaczego przez caly dzien nic nie je,pokarm go nie interesuje, a wieczorem cos tam sobie skubnie. I jeszcze co sie stalo to temp. spadla do32° , jade po nowa i kupie mu cos zywego do zarcia.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 10 mar 2005, 19:06

wiec dzisiaj zakonczylam droga ture kuracji "metro" rybka czuje sie dobrze.Co do dziury na czole znacznie zmalala, rybka chetnie przyjmuje pokarm i witaminki ,ktorych ostatnio sporo zjadla. Jest tylko jeszcze chuda i tu poradzcie: czy zostawic ja jeszcze w szpitalu by przybrala troche na ciele. Lub wrzucic do ogolnego? mam jednak obawy by moj tyran znow ja w kat nie zapedzil, i sytuacja sie nie powtorzyla. Jak bedzie troche czasu wrzuce fotke.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 11 mar 2005, 12:58

lara pisze:........Jest tylko jeszcze chuda i tu poradzcie: czy zostawic ja jeszcze w szpitalu by przybrala troche na ciele. Lub wrzucic do ogolnego? mam jednak obawy ......

Radzę szpital zmienić w sanatorium i rybę nie pezenosić przez najbliższe 40 dni. Zawsze istnieje możliwość reinwazji, w przypadku zmiany na gorsze.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 11 mar 2005, 13:51

dziekuje Andrzeju, tez mysle ze to bedzie lepsze i bezpieczniejsze podstosuje sie do Twej rady.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 30 mar 2005, 20:15

dzisiaj odwarzylam sie moja rybka juz przeniesc spowrotem do akwa ogolnego.
Pierwsze zdjecie pokazuje rybke z przodu gdzie byla dziura, teraz tylko zostal malenki slad. :D
Załączniki
ribu 004.jpg
ribu 004.jpg (43.2 KiB) Przejrzano 5524 razy

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 30 mar 2005, 20:17

drogie zdjecie widok ogolny, masle ze nie jest jeszcze perfekcyjna ,ale w porownaniu co bylo to sukces... :D
Załączniki
ribu 001.jpg
ribu 001.jpg (53.2 KiB) Przejrzano 5520 razy

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości