Manacapuru

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
rysib
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:00
Imie i Nazwisko: Ryszard
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Manacapuru

Post autor: rysib » 26 sie 2010, 08:49

Witam serdecznie, i korzystając z okazji mam do Was pytanie. Od kogo można kupić skalary Manacapuru. Interesują mnie ryby F1 lub F2. Ponieważ nie znam tylu hodowców (najbliższy znany mi hodowca i sprzedawca mieszka w Częstochowie) postanowiłem się zapytać na forum. Nie kupowałem nigdy ryb poza rodzinnym miastem (Bydgoszcz), dlatego proszę podpowiedzcie mi gdzie najbliżej kujawsko-pomorskiego mogę kupić te ryby (ewentualnie czy nie ma co się przejmować transportem).
I jeszcze pare informacji o moim baniaku. Mam 375 L (150x50x50) w baniaku pływa jedna dobrana para skalarów (odmiana pospolita handlowa ;) ), para herotilapi, 3 kiryśniki, 1 gibiceps i 1 zbrojnik niebieski.
Tu pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie ile ryb sugerujecie mi kupić/zostawić. Ja myślałem by dodatkowe dwie pary (czyli łącznie 6 skalarów). Czyli kupić 6 młodych? W planach mam jeszcze dokupienie tetry cesarskiej, ale ponieważ z wycyrklowaniem ilości do posiadanego przeze mnie akwarium przy takiej drobnicy (jakoś przy pielęgnicach łatwiej mi to idzie) nie mam zbyt dużego doświadczenia ile sztuk tetry proponujecie?
Pozdrawiam Rysiek

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Manacapuru

Post autor: niki 28 » 27 sie 2010, 09:51

Z kupnem Manacupuru w Polsce możesz mieć problem.Nie znam osobiście w naszym kraju hodowców którzy rozmnażają tego skalara.Większość osobników pochodzi z importu Czech.Przynajmniej takie są moje informacje.Co do odsady w Twoim akwa to raczej przerybienia nie masz .Kup z sześć średnich Manacupuru ,tetr cesarskich z 10 ,co daje nam razem z obecnymi rybami 25 osobników na powiedzmy 300 litrów wody netto.I masz 17 litrów wody na jedną rybkę.Tak więc przy dobrej filtracji i podmianach wody Twoje podopieczne powinny mieć się dobrze.Życzę ci powodzenia w poszukiwaniu skalarów :P

niki 28

Awatar użytkownika
rysib
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:00
Imie i Nazwisko: Ryszard
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manacapuru

Post autor: rysib » 27 sie 2010, 12:09

Właśnie rozmawiam z hodowcą z Częstochowy i ma. Więc możne teraz uda mi się kupić (ale min. 10 szt. muszę kupić). Choć sądzę że finanse pozwolą mi ruszyć z restartem baniaka dopiero na przełomie wrzesień/październik. Ale najważniejsze, że już znalazłem źródło.
PS a możne ktoś zna jeszcze innego hodowce tych pięknych ryb?

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Manacapuru

Post autor: Diamond-Cukero » 27 sie 2010, 20:24

Rozmnażam oprócz dyskowców Pterophyllum Manacapuru Red Shouders

Awatar użytkownika
rysib
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:00
Imie i Nazwisko: Ryszard
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manacapuru

Post autor: rysib » 30 sie 2010, 13:32

A ma Pan obecnie na sprzedaż jakieś? Jeśli tak to po ile?

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości