Dziwna ankieta!

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 23 lut 2007, 16:42

J-23 pisze: Czuje sie niejako do tablicy wywolany wiec tlumacze..
Ostatnio Hans Kloss nadaje z Wrocławia i reprezentuje wiedzę, fachowośc, koleżeńskość, .... i to powinno być wystarczające do tego by pisac i się komunikować między sobą na FORACH. Zamykanie tej furtki spowoduje odpływ kapitału (i tak jest już zamknięta częśc dla członków rodowitych PKMD a nie dla gawiedzi) i w efekcie brak swieżej krwi. Do czego to prowadzi to ten kto ma dyski powinien sobie w perspektywie kilku lat SAM odpowiedzieć.
Takie jest moje zdanie.
Na koniec obawy, że ktoś, coś są płonne, bo jest IP kompa i zawsze mozna gnidę zlokalizować

Adam O - Rh +

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 17:11

Hans Kloss czy J-23 to coś podobnego jak Bolesław Prus
niektórzy z nas wiedzą że nazywa się Antoni Głowacki ;)

walterek
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:25
Lokalizacja: Sulejówek, PL
Kontaktowanie:

Post autor: walterek » 23 lut 2007, 19:20

a może Stanisław Mikulski ;)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 26 lut 2007, 10:51

criment76 pisze:Ok.
podałem imię a resztę zostawiam tak jak było.
Pozdrawiam
Zacytowałem sznownego kolegę akwarystę, nie znaczy to jednak, że jedynie jemu pragnę odpowiedzieć.

Moja ponura gęba winieje na tym Forum od początku. Wpisałem otwarcie swoje dane, miejscowość, wiek itp.
Przez wszystkie te lata ten fakt nie wywołał żadnych przykrych ubocznych konsekwencji.
Czy teraz mam zacząć się bać?

Wyprzedzająco - na stwierdzenie - Andrzej i tak jest rozpoznawalny - pragę odpowiedzieć, że zdjęcie pojawiło się jedynie na Forum a nie na okładkach mych książek.
NIE JESTEM WIĘC ROZPOZNAWALNY DLA WSZYSTKICH, ALE DLA ŚCIŚLE OKREŚLONEJ GRUPY OSÓB.

Czy mam prawo domagać się wzajemności?
Tak się składa, że zarówno ja, jak i wielu innych ludzi chce wiedzieć z kim rozmawia, zwłaszcza gdy utajniony rozmówca posiada taką wiedzę o mnie.
Mnie drażni taka "anonimowość" !!!!!!!!!!!!

Oczywiście na zadawane pytania przez anonima można nie odpowiadać i tak najczęściej bywa w mym przypadku, ale czy właśnie o to chodzi?.

Użytkownik anonimowy traci moim zdaniem wiele. Staje się dla innych nierozpoznawalną szarą masą, koło której każdy rozpoznawalny przechodzi obojętnie. W dzisiejszych czasach anonim nie może zbytnio liczyć na pomoc.

Byłem w sobotę w Poznaniu. Podczas spotkania w Palmiarni podchodziły do mnie różne osoby (byłem rozpoznawalny) i przedstawiały się, tłumacząc jakie mają nicki na Forum, a potem podawały imię i nazwisko ............
Wielu nie musiało tego robić, wielu, gdyż tych rozponawałem, bo nie byli anonimowi.
Nie musze tłumaczyć, do których byłem bardziej pozytywnie nastawiony, miałem chęć porozmawiać i odpowiedzieć na stawiane pytania. Ich widok sprawiał mi przyjemność - ci inni ????? - byli.

Mamy jedno hooby, któremu na imię akwarystyka. Nasze zainteresowania są zbieżne. Czy więc sami wobec siebie w takim miejscu jak Forum musimy się wykazywać nieufnością i szeregiem innych cech, które ja odbieram negatywnie?

Wiem, każdy musi zadecydować za siebie - ja dawno zadecedywałem i nie żałuję. Nie sądzę, by moje argumenty dotarły do wszystkich. Zawsze znajdą się ludzie do których nic nie dociera. Oby jednak było ich coraz mniej.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 26 lut 2007, 11:24

Koledzy i koleżanki, administratorzy i moderatorzy,
Wypowiem się w tych kwestiach, bo jedna opinia więcej nie zawadzi, a być może uzmysłowi niektórym, że są różnice zdań i różne opinie.

Sprawa IP
Są możliwości ciągłej jego zmiany, walczył z tym ONET na choćby platformie do gry w brydża, bez skutecznie.
'gość' ciągle ten sam, ciągle logował się pod nowym IP.
Sporo namieszał w rankingach i grach.
Technika na to pozwala, by IP przy każdym kolejnym logowaniu było inne.
Do tego dochodzi sytuacja, że jak ONET kogoś o IP X usuwał, to okazywało się, że to IP ma kilka osób, choćby z tej samej sieci kablowej lub osiedlowej, czasem tysiąc internautów ma to samo IP.
Podobnie jest z tymi co do NETU używają PLUS GSM czy GPRD, wszyscy mają to samo IP PLUSa, mimo ze laptopy rozsiane po całej Polsce ... ba świecie.

Sprawa PROFILU
Skoro twórca tego forum, regulamin tego forum, dopuszczają by być tutaj anonimowo i zadawać pytania, pisać i się wypowiadać, to dlaczego domagamy się by ktoś kto legalnie i zgodnie z zasadami jest tutaj podawał swoje dane? To nasze prośby są niezgodne z opcją jaką daje to forum każdemu i dopuszcza jako zasadną.
Wątki czasem robią się śmieszne i nudne, bo zamiast o problemie w nim poruszonym rozmawiać, powstaje 20 wypowiedzi i niesnaski w sprawie profilu i danych osobowych. Nie wolno nam wymuszać lub w kilku wątkach wręcz szantażować forumowiczów, że im nie odpowiemy bo nie podali adresu czy imienia. Mają do tego prawo. Nie podoba się to komuś, to niech nie odpowiada i nie pomaga, albo niech zmieni regulamin.
Jak mają być na forum uzupełnione dane, bo tak nam wszystkim jest łatwiej i przyjemniej, to należy taki regulamin wprowadzić, opcje tylko z hasłem i nickiem zlikwidować. Tylko w przypadku wpisania danych pozwalać na logowanie się nie jako 'gość'.
Póki tego nie ma to prawem jest ich nie podawanie, a bezprawne prośby nasze i wymuszanie na innych by je podali.

W kwestii mojego własnego zdania, jestem za podawaniem danych, oczywiście kto będzie chciał być anonimowy pozostanie wpisując JAMES BOND, to też niezły agent był jak HANS KLOSS.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 26 lut 2007, 11:45

Tomie, jak do tej pory nie było mowy o wymuszaniu danych to po pierwsze. Jeszcze nikt nie został wyproszony z forum z tego powodu. Po 2 jeżeli ktoś ma prawo być anonimem to drugi ktoś ma prawo prosić anonima (PROSIĆ) o zaprzestanie bycia nim. Oczywiście pomijam kwestię w jakiej formie jeden prosi a drugi odpowiada. Po 3 właśnie dlatego powstała ta ankieta, gdyż coraz więcej osób jednak domaga się wypełniania tychże danych, o czym świadczy właśnie wynik tej ankiety. Z drugiej strony może być ona nieobiektywna ale dlaczego nie będę pisał przed jej zamknięciem.
Natomiast wynik ankiety daje podstawę po pierwsze do przemysleń dla wszystkich anonimów, a czy wyciągną wnioski czy nie to już ich sprawa. A po drugie wtedy ewentualnie można myśleć o zmianie regulaminu.
Co do adresów IP święta racja, dylematu jednak nie ma gdyż, blokowanie konkretnego IP jest zawsze poprzedzane sprawdzaniem czy ktoś inny z tego adresu nie pisze, i po drugie czyj ten adres jest. Jeżeli pierwszy warunek spełniony, a drugi mówi, że to kawałek domeny z USA bliżej nieokreślony, to nie widzę powodów dla któych nie można by było go zablokować.

jurekg39
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Gorlice
Kontaktowanie:

Post autor: jurekg39 » 26 lut 2007, 12:29

To jest chyba pierwsza i jedyna ankieta na świecie, która pozwala głosować wielokrotnie tej samej osobie. Przy tak małej liczbie głosujących jedna osoba może zdecydować o końcowym wyniku poprzez wielokrotne głosowanie. Niestety moje córki skrzętnie to wykorzystały (wchodzą na moim nicku) i zagłosowały.... jedna na tak druga na nie.
Ale skoro program nie blokuje a wręcz zachęca komunikatem "możesz zagłosować raz dziennie"
Czyli Piotrze po zakończeniu ankiety należy ja wydrukować, wyrzucić do kosza i zapomnieć o niej.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 26 lut 2007, 12:47

Dokładnie tak. Zauważyłem tę przypadłość w momencie kiedy już funkcjonowała....

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 26 lut 2007, 14:24

Faktycznie ... bida. Wyników raczej do niczego się nie wykorzysta. Wiemy tylko, że jedni chcą uzupełnione profile, inni nie.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 26 lut 2007, 14:32

Hypno pisze:Dokładnie tak. Zauważyłem tę przypadłość w momencie kiedy już funkcjonowała....
I to jest jedna z wielu niedociągnięć FORUM IMO jakie winno być dość szybko poprawione i zmienione na nowe.

Adam

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości