Zakup z zagranicy.

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 07 sty 2007, 19:12

sorry podaje jeszcze raz,http://www.discuscity.net/.

Awatar użytkownika
lin2
senior
senior
Posty: 159
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:33
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

Post autor: lin2 » 07 sty 2007, 21:11

witam.
nie powiem rybki maja ciekawe i ceny też.

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 07 sty 2007, 21:33

niestety tok to juz jest jak sie chce exstra towar to trzeba exstra zaplacic niestety.

Awatar użytkownika
izik
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:59
Lokalizacja: opole

Post autor: izik » 07 sty 2007, 21:43

witaj -hypno czy masz zamiar pozucic status "miłośnika" i dołączyc do grona "handlarzy" , których tak namietnie krytykowales .wiem wiem napewno napiszesz, ze z miłości do paletek chcesz je kupic bezposrednio od importera, tylko co z twoja tezą w temacie róznic pomiedzy miłośnikiem a handlarzem. zyczę aby ci się to powiodło, może wtedy wiele rzeczy dla ciebie niezrozumiałych do tej pory pozwoli ci to zrozumiec i nabrac szacunku do tych którzy to wykonują profesjonalnie .
chcialbym zebys ten epizod opisał na forum jak to wyglada wszystko od "kuchni" i ile na tym mozna zarobic .

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 sty 2007, 21:57

Zadałem sobie trud i na podstawie posiadanych informacji policzyłem orientacyjnie kilka przykładów, przy obecnym kursie dolara i uwzględniając minimalne ilości zamówienia jakie trzeba zrobić i tak dla przykładu:
1. Leopard Snake Skin 5" = 360 zł (najdroższa)
2. Leopard Snake Skin 2" = 61 zł
3. Red melon 5" = 345 zł
4. Red melon 2" = 32 zł
5. Red brown 2" = 10 zł (najtańsza)
6. Red brown 5" = 143 zł
7. Pozaklasowe najtańsze dyski 5" = 131 zł (najdziwniejszy wybór)


Oczywiście dodatkowe założenia, wszystkie ryby przeżywają transport, nie liczę zmarnowanego czasu, nerwów, telefonu, paliwa na załatwianie formalności i odbiór z lotniska.

Wnioski:
Najdroższy jest transport lotniczy (60% kosztów). Najmniejszy wzrost ceny jest dla ryb najdrożśzych czyli Leo SS, ale wtedy operujemy kwotami na zamówinieniu ponad 40 tys. zł! Cena Leo SS po transporcie wzrasta o jakieś 30%. Cena najtańszych ryb wzrasta niebotycznie nawet o 250%!! Czyli najbardziej opłaca się sciągać właśnie Leo SS :-) i inne perełki.
Mi osobiście po zorientowaniu się w temacie przeszła chęć zajmowania się tym samemu. Albo zlecę zamówienie osobie która robi to zawodowo, albo poszukam dobrego hodowcy w Polsce lub sąsiednich krajach i nie będę marudził, że 1 ryba kosztuje takie pieniądze.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 sty 2007, 22:05

Izik nie rozumiem Twojego sarkazmu. Nie miałem najmniejszego zamiaru handlować rybami. Chciałem się przekonać czy ryby z importu muszą TYLE kosztować. I jak pewnie wszyscy myślałem, że może w ten sposób można by kupić stadko pięknych ryb nie wydając czapki pieniędzy. Nie przeczę, że chciał bym mieć powiedzmy 10 leopardów w baniaku ale nie stać mnie na to, żeby całą pensję wydać na ryby. Ot i to jest to co mnie skłoniło do rozpatrzenia tematu.
I druga sprawa. Nigdy nie krytykowałem handlarzy jako takich. Krytykowałem tylko pewne zachowania pewnych handlarzy, ich wzajemne kłótnie na publicznym forum. Jeżeli pamięć nie dopisuje, to proszę odszukaj tekst dzięki któremu wygrałem w konkursie Siwego ryby, przeczytaj go, pomyśl, przeczytaj jeszcze raz pomyśl także drugi raz, a potem powinieneś wiedzieć co należy zrobić. To tyle. I bardzo proszę o rozwagę i nie prowokowanie spokojnej ostatnio sytuacji na forum.

krisaga
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: krisaga » 07 sty 2007, 22:35

bajer, a jak to sie ma do opinii, o problematycznej chodowli w naszych warunkach

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 07 sty 2007, 23:37

krisaga pisze:bajer, a jak to sie ma do opinii, o problematycznej chodowli w naszych warunkach
Jezeli ryby azjatyckie sprowadzasz od solidnego hodowcy to nie ma zadnego problemu. Beda czyste, beda zarly i rosly normalnie.
Nawet tra sie i wylegaja w zupelnie przecietnej wodzie- na wlasne oczy widzialem pare ok. 2-letnich 18 cm leopardow z chmara maluchow w wodzie 230 microS/cm.
J-23
PS. Sprowadzanie ryb doroslych jest jednak obarczone duzym ryzykiem. Moga nie wytrzymac wielogodzinnego transportu.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 07 sty 2007, 23:43

Hypno pisze: Mi osobiście po zorientowaniu się w temacie przeszła chęć zajmowania się tym samemu.
Skontaktuj sie z Hakim. Moze sie skusi jeszcze raz i zamowi jakies rybska wiosna. Bo jesienna dostawe przespales- i zaluj ;). Bylem, widzialem, zakupilem i poki co (plywaja u mnie trzeci miesiac) jedyny z nimi klopot jest taki, ze nie bardzo mozna z reki karmic- gotowe palce poodgryzac ;).
J-23

michal.f
członek PKMD
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2005, 13:47
Imie i Nazwisko: Michał Fleta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: michal.f » 08 sty 2007, 00:04

Piotrek „zakup z zagranicy” to podobny i poroniony temat jak: „w oczekiwaniu na lokatorów”. Próbujesz opisać szpilkę w trzech tomach zahaczając o Hutę Katowice. Efekty marne. Jeden i drugi( temat) pomysł umarł. Wnioski wyciągnij sam.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 08 sty 2007, 00:05

Hypno!
Ceny ktore podajesz sa wyjatkowo niskie bo porownujac , to za dorosle leopard snake skin red circle lub red spoted kosztuje minimum 300$ i jest rozmiar okolo 16 cm. Bardzo trudno sie asymiluja po transporcie i ryzyko jest ogromne bo po 36 godzinnej podrozy leza jak na talezu i trzeba miec duzo nerwow i cierpliwosci aby powrocily do dobrej kondycji a trwa to co najmniej dwa tygodnie. Tak czy owak kogo stac to polecam bo poki co to w Polsce sa to jeszcze nowosci nie do kupienia. Osobiscie widzialem ich mlode na grzbiecie tak wiec weryfikuje swoja opinie ze zakup w azji jest zazwyczaj bezplodny. Kto ma dojcie musi jednak zaznaczyc ze wymaga ryb plodnych nie faszerowanych.
Tutaj w USA import jest duzo latweiejszy bo wystarczy wykupic licencje na zakup ryb i jedynie tego wymaga sprzedajacy

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 08 sty 2007, 00:49

kiedyś podobały mi się majteczki w różowe słoniki produkowane w azji chciałem ściągnąć sobie trzy sztuki,niestety koszty były zbyt wysokie.......do dziś serce z żalu mi pęka....................

jak tak obserwuje klimaty na forum to czegoś tu nie rozumiem,sprzedawać ryb nie można ale pisać o tym czy ktoś chce i za ile to można ???

Odnoszę wrażenie że niektóre tematy postów są pisane byle coś pisać.Jeżeli chciałeś sprowadzić ryby osobiście to mogłeś zwrócić się do osób które to robią regularnie-a kto się tym zajmuje w polsce nie jest tajemnicą,i zachowanie Darka powinno ci dać do myślenia-opisał Tobie procedure prywatnie pokazując kto tu jest profesjonalistą jeśli chodzi o przestrzeganie reguł forum.

ps-ciekawe czy znowu zablokujesz wątek ?(jak to masz ostatnio w zwyczaju)-byłoby szkoda......

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 08 sty 2007, 04:56

HYPRO.
Ceny miedzy innymi na Wild's discus http://www.gulfcoastdiscus.com/available_4_sale.htm

pozdrawiam :D

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 08 sty 2007, 04:58

Z Januszem zgadzam sie na 100% :lol:

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 08 sty 2007, 09:16

Niestety ja sie nie podejmuje ,nie chce sobie komplikowac zycia ,za duże ryzyko,zgony i ewentualne duze pretensje to wystarczy by nie pomagac na siłę .
Kupuje teraz tylko z 1 farmy Azji i to mnie na dzis całkowicie satysfakcjonuje ,nie ma co psuc czegoś co dobrze funkcjonuje.


Pozdrawiam DAREK

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości