Uwaga!!! Filtr po naprawie.

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Uwaga!!! Filtr po naprawie.

Post autor: Bogdan » 09 lut 2009, 19:13

"Zakupiłem" nowy kubełek i niestety radość trwała krótko bo za dwa dni nieco się rozszczelnił i musiałem odesłać go do naprawy potem do drugiej i jeszcze raz do trzeciej.
Gdy po trzeciej naprawie okazało się że filtr nadal cieknie zadzwoniłem do sprzedawcy a ten mocno zdziwiony zapewniał mnie że filtr u nich pracował kilka dni w zbiorniku gdzie przechowywane są rybki z oczka na zimę i żadnych przecieków nie było.
Między drugą a trzecią naprawą w ciągu trzech dni padło mi 6 szt prawie dorosłych paletek bez żadnych objawów chorobowych.
Nie jestem wstanie stwierdzić czy przyczyna padnięcia rybek była jakaś infekcja przywleczona z naprawianym filtrem jednak na wszelki wypadek radzę wszystkim, którzy odbierają filtry z naprawy dokładnie je z dezynfekować.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 09 lut 2009, 20:19

A ja Bogdanie już Ci odradzałem made in China to czysta szmira.
Ja nowy dezynfekowałem a co dopiero jak by skądś przyjechał.
Szkoda tylko rybek.

kawal62
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 17:10
Imie i Nazwisko: Sławek Kawałkowski
Lokalizacja: Komorów/Pruszkowa

Post autor: kawal62 » 09 lut 2009, 20:26

Mariusz .
Czym przeprowadileś dezynfekcje nowego filtra ? Czy myślisz że Eheima też należy dezynfekować ? pozdrawiam

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 09 lut 2009, 20:30

Nowe to nowe,nieznane to nieznane.Pewności nie masz a jak zalejesz go zepniesz węże nalejesz do niego odkażalnika do sprzętu to tragedii nie będzie.
Przynajmniej ja tak za wszystkim robię co nowe. A przykład Bogdana wiele tłumacz.

Awatar użytkownika
laso
junior
junior
Posty: 54
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:23
Imie i Nazwisko: Piotr Lasota
Lokalizacja: Łódź

Post autor: laso » 09 lut 2009, 22:22

Ja bym tego sprzedawcę chyba .. Szkoda gadać. Jakim prawem podłączają filtr do innego zbiornika. Przecież można podłączyć filtr do baniaka plastikowego(takiego po wodzie 20 litrowego). Co to wogóle za sposób na sprawdzanie. Nie ma znaczenia czy to Eheim czy JBL czy też Hagen, tak się nie robi. Przykro mi że straciłeś ryby a postępowanie sprzedawcy potępiam.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 10 lut 2009, 10:13

A ja chyba bym przeczołgał w takiej sytuacji tego sprzedawcę... Wiem większość z Was powie nie warto. Ale jak wszyscy będziemy mówić nie warto to na każdym kroku będą nas robić w ... no wiecie w co. Jak mu jednak parę osób zwróci uwagę to zacznie się zastanawiać. To tak z jazdą samochodem i trąbieniem. Jak nikt na barana wyprzedzającego na zakręcie na podwójnej nie zatrąbi to będzie robić tak dalej na 100% a jak będą trąbić to paru z nich zastanowi się, myślę że nawet dla jednego warto...

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kolejarz65 » 10 lut 2009, 17:04

Jeśli ten kubełek pracował w oczku wodnym to niestety bakterie z oczka wykończyły twoje palety .Wyrazy współczucia ,szkoda tylko paletek.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości