rzeszów 2005

Moderatorzy: Alutka, Bogdan

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

rzeszów 2005

Post autor: cocoloco » 16 wrz 2005, 10:20

zasady konkursu
mamy dwie nagrody które Darek zamieści w tym temacie , każdy kto odgadnie prawidłową odpowiedź zapisze sobie ją na kartce i wrzuci do urny znajdującej się na wystawie - członkowie PKMD biorą udział w dwóch losowaniach pozostali w jednym .
Będą dwie urny - prawidłowe rozwiązanie wrzucamy do urny oznaczonej jako PKMD i konkurs .
Członkowie PKMD wrzucają więc dwa rozwiązania jedno do urny PKMD drugie do urny KONKURS
Sympatycy forum wrzucają rozwiązanie do urny KONKURS
Losowanie zwycięzców odbędzie się w sobotę o godzinie 16 .


Wśród osób które rozwiążą to zadanie rozlosowane zostaną więc dwie nagrody - jedną na 100% wygra członek klubu a drugą też może wygrać członek klubu ale wcale nie musi ;)

Pytanie brzmi po jakim czasie zabraknie tlenu w akwarium jeżeli wiemy -
a w jednym litrze wody znajduje się 20 mg tlenu
b akwarium ma 200 litrów
c jeden miliard bakteri zżera nam łącznie 30 mg/godzinę
d bakterie mnożą się co 10 minut
f na początku mamy 1 bakterię
g zaczynamy liczenie od zgaszenia światła godzina 22
h napowietrzanie uzupełnia tlen w ilości 5 mg/minutę

Odpowiedzią jest godzina z minutami w której wartość tlenu spadnie do zera . Czyli podajemy godzinę zero np. " 6:37 "
Miłego liczenia ;)

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 16 wrz 2005, 13:51

Ale liczenia niech gwint scisnie choć ja już wiem i moge podać razem z sekundami :) ale to dopiero w Rzeszowie :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 16 wrz 2005, 18:26

oto nagrody
Załączniki
P8260067.jpg
P8260067.jpg (75.83 KiB) Przejrzano 7960 razy
golden dragon.jpg
golden dragon.jpg (66.87 KiB) Przejrzano 7960 razy

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 16 wrz 2005, 19:57

Hmmm jako belfer fizyki wtrącę swoje 5 groszy, widzę pewne niedopowiedzenie ale mam nadzieję że wszyscy rozumieją dobrze. Rozumiem, że pojęcie "bakterie mnożą się co 10 min" należy rozumieć, że co 10 minut podwajają swoją liczbę. Jeśli jestem w błędzie proszę o sprostowanie. :D

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 16 wrz 2005, 22:13

proszę przyjąć że bakterie dzielą się na dwie części co 10 minut i tak się mnożą - to nie miejsce na rozpatrywanie czy w grę wchodzi bzyknanie

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 18 wrz 2005, 14:01

Jak to u bakteri bywa dziela sie :) tylko nie spodziewałęm sie ze az tak szybko sie mnożą. Byłem świecie przekonany ze bedzie to nad ranem przed samym włączeniem światła przypuśćmy 7 rano a tu niespodzianka. Tabele rozpisałem do godziny 7 :)

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 03 paź 2005, 11:38

Czemu nie było gdzie wrzucic w Rzeszowie odpowiedzi :) a moja to 3:36 :(

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 03 paź 2005, 14:40

dochodzę do siebie ;)

Byłem w Rzeszowie zmęczony więc było trochę niedociągnięć też z konkursem - wygrały 2 osoby ale odpowiedzi ich też były błędne !!!!
Zwycięzcy zostali wyłonieni z tych osób którym chciało się spróbować sił .
Nie małem sił powiedzieć że zakpiłem z osób które startowały ;)

Dlaczego - otóż zadanie nie było czysto matematyczne ale zawierało haka akwarystycznego . Podana ilość mg tlenu w akwarium wskazywała że mamy do czynienia z akwarium roślinnym z silnym światłem i dozowaniem CO2 .
Czyli nasycenie tlenem wynosiło około 250 % !!!

Po zgaszeniu światła napowietrzanie obniżało poziom tlenu w wodzie do normalnego poziomu a nie podnosiło ilości tlenu .
Każdy akwarysta wie że tlen rozpuszcza się w zależności od temperatury .
Max tlenu w wodzie o temperaturze 0 stopni uznawane za 100 % to 14,6 mg/litr . W zbiornikach z dozowaniem CO2 i silnym światłem można podbić to nawet do 300 % . proszę rzucić okiem na tabelę
Wynika z tego że napowietrzanie nawet jak bakterie nie osiągną 1 miliarda będzie spadać - i liczenie nie zaczynamy od 20 mg plus to co daje napowietrzanie ale od wartości zdecydowanie mniejszej - około 8mg/l
Pozdrawiam wszystkich nawet tych co liczyli na cud licząc to na ścianie oraz kolegę Halika który już czytając na ekranie monitora zasady konkursu i się starał to wyliczyć nie zwrócił uwagi na regulamin .
Był to konkurs dla członków naszego forum a nie zwiedzających - był to konkurs którego zadaniem nie było oddać paletki w ręce osoby która ma kalkulator a małe pojęcie o akwarystyce ;).
Nadal widzę jak Tonyi wraz z towarzyszącą mu dziewczyną z wypiekami na twarzy i niedowierzaniem wpatruje się w ekran monitora i przepisuje zadanie - wiedziałem że tak jego odpowiedź nie może być brana pod uwagę bo była niezgodna z regulaminem konkursu - dla członków PKMD i sympatyków - zadanie zostało zamieszczone 2 tygodnie przed konkursem .
Darek fundator nagród - nie życzył sobie aby ryby te trafiły do osób które mają mdłe pojęcie o akwarystyce a szczególnie wiedzę na temat paletek .
Podobno 7 przykazanie mówi nie zabijaj - fakt przekazanie ryby wartości 250 zł w ręce amatora to złamanie tego przykazania .
To my organizowaliśmy konkurs na tym forum a rozwiązania miały byc oddawane w Rzeszowie tylko dlatego że stanowiły nagrodę dla członków tego forum którym nie było do Rzeszowa daleko .


Kolega Tony Halik napisał na pl.akwarium że PKMD oszukuje ( nikt nie wiedział o konkursie i takie inne bzdety )- faktycznie ale brakło literki d - właściwie odszukujemy expertów którzy udają akwarystów. Nie starczy być najlepszy na imprezie integracyjnej i mieć kalkulator należy jeszcze mieć trochę wiedzy akwarystycznej ;) . Z rozbawieniem czytałem jego wypowiedź i wynik ;)

Ubawiła mnie jego opinia o akwarium z welonami - cóż była to sztuka kiczu posunięta aż do absurdu - może konkurs kto mnie inspirował do takiego wystroju ? kogo akwarium ??. Kolega jednak nie widzi nic dalej niż czubek własnego nosa więc wystrój z lat 60 ( sztuczne rośliny , płetwonurek , akwarium ramowe i stary filtr ) uważa za normalne . Nie pomógł mu nawet napis - zmieniamy polską akwarystykę .
Byłem w Łodzi byłem w Rzeszowie - uważam że Rzeszów ma szansę na powtórkę a Łódź cóż ............... oprócz komercji nie było tam nic więcej niż w Rzeszowie . Siła akwarystyki nie polega na ilości firm które produkują coś dla akwarystyki i się wystawiają ale na ilości miłośników którzy coś chcą zrobić . Może kiedyś kolega Tony napisze mi gdzie w Łodzi stało jego akwarium bo ja coś sobie nie przypominam .
Trudno zrozumieć że w Rzeszowie nie była wystawa akwarystyczna a -zbiorniki tam pokazane były na zasadzie - przy okazji .
Może jak przeczytam o informacji że kolega z paroma kolegami robi odjazdową imprezę akwarystyczną to osobiście dojadę aby to cudo zobaczyć ( nawet nie wstawię samochodu do mechanika dzień prędzej - zaryzykuję ;) )
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 paź 2005, 14:55 przez cocoloco, łącznie zmieniany 2 razy.

mapa
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 02 cze 2005, 11:35

Post autor: mapa » 03 paź 2005, 14:48

Nie pomógł mu nawet napis - zmieniamy polską akwarystykę .
Jak dla mnie ten napis przy tym akwarium wskazuje, ze czas sie cofnac, ze wracamy do tego co bylo.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 03 paź 2005, 15:09

O !!! tego nie brałem pod uwagę - cóż na następnej wystawie należy rozdawać ulotki z objaśnieniami . Nie każdy rozumie słowa metafora , przenośnia .
Wynika z tego że więcej osób oderwało się od pługa przez trafienie na niewypał niż przez oświatę . ;)

halik
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2005, 17:53

Post autor: halik » 03 paź 2005, 18:40

Był to konkurs dla członków naszego forum
Polecam wyjsc troche poza Wasze forum i skonsultowac sie z Panem Sieniawskim, zanim cos napiszecie na ogolnopolskiej liscie dyskusyjnej. Dla ulatwienia link: http://groups.google.com/group/pl.rec.a ... 88d06fcbca
był to konkurs którego zadaniem nie było oddać paletki w ręce osoby która ma kalkulator a małe pojęcie o akwarystyce
W zwiazku z powyzszym zastanow sie czasem co piszesz. Nie jest to powod do ublizania, bo nadepnalem Wam na odcisk. Zle sie zorganizowaliscie i porostu sie zdenerwowalem. Czlowiek jedzie 300km zeby obejzec ryby. Byly bardzo ladne i mi sie podobaly. Ale wspomniane jakies upminki i konkurs mnie zawiodl. Nie widze zebym zrobil tu cos zlego, a organizator tak.
Male pojecie o akwarystyce. Hm ok moze i mam. Akwariumy mam od dwudziestu lat. Palety od trzech. Kilka z nich wyroslo mi na siedemnastocentymetrowe. Czemu tak bardzo jestes zakompleksiony i dowartosciowujesz sie plytkimi tekstami? Jak zaczynales to tez byles taki dobry? Pamietam jak z poltora roku temu tu sie rejestrowalem. Byles wazelina dla Mysiara i Pana Sieniawskiego. Widze posunales sie po drabince w gore i prawdopodobnie urslo tez Twoje ego. Chamskie zagrywki ponizej pasa i dyskryminowanie ludzi, ktorzy tam przyszli i na ktorych byz moze kiedys zarobicie pieniadze.
Nadal widzę jak Tonyi wraz z towarzyszącą mu dziewczyną z wypiekami na twarzy i niedowierzaniem wpatruje się w ekran monitora i przepisuje zadanie - wiedziałem że tak jego odpowiedź nie może być brana pod uwagę bo była niezgodna z regulaminem konkursu - dla członków PKMD i sympatyków - zadanie zostało zamieszczone 2 tygodnie przed konkursem .
Darek fundator nagród - nie życzył sobie aby ryby te trafiły do osób które mają mdłe pojęcie o akwarystyce a szczególnie wiedzę na temat paletek .
Tony... Nie zwracam sie do Cibie w stylu cocalola. Z angielskim widze kiepsko? Moge sie czepic teraz ja? :P
Ta dziwczyna to moja zona. Troche niepotrzebnie za bardzo cisniesz w strone nie swoich spraw. Piszesz jednostronnie i wyjatkowo uszczypliwie.
Myslisz, ze jestem jakims szczeniak,iem dla Ciebie? Mam zone, dziecko i jestem powaznym czlowiekiem, Ty chyba nie. Chyba jednak bardzo Was to ukulo co napisalem na pra, a caly czas powtarzam, ze nie mialem o tym bladego pojecia. Pan S. nie podal takiej informacji, ze to zamkniety konkurs. Nie podal linka do tego forum. To blad. Podal, ze czekaja na (nas zwyklych zjadaczy chleba mam nadzieje ze satysfakcjonuje Cie tak ponizajace innych ludzi sformulowanie) upominki i konkrs. Wszystko jest w linku jaki podalem. I nie boj sie umiem juz utrzymac placki przy zyciu w godziwych warunkach. Moze nie jestem w tym tak dobry jak Ty ale mnie to naprawde wystarczy.
Ubawiła mnie jego opinia o akwarium z welonami - cóż była to sztuka kiczu posunięta aż do absurdu - może konkurs kto mnie inspirował do takiego wystroju ? kogo akwarium ??. Kolega jednak nie widzi nic dalej niż czubek własnego nosa więc wystrój z lat 60 ( sztuczne rośliny , płetwonurek , akwarium ramowe i stary filtr ) uważa za normalne . Nie pomógł mu nawet napis - zmieniamy polską akwarystykę .

Dobrze, ze sie teraz zarejestrowalem, bo ubarwiacz chlopie az sie kurzy. Oto moje slowa na ten temat zamieszczone w wypoeidzi na pra: Akwa z welonami to jakis popis
partwactwa. Reszte opisal przedmowca. Mowiac to mialem na mysli wode jak szambo. Rozumiem, ze akwa male, a welon potrzebuje. Jak jestes taki znawca to napisz prosze ile wody potrzebuje welon, a potem napisz ile tam jej bylo. Jasne jest, ze w ciagu dwoch dni woda zrobila sie jak szambo. Tym bardziej, ze "powracamy do korzeni" i sprzecio nie wyrabial hahaha. Tylko i wylacznie to mialem na mysli. Nic nie napisalem, ze pompka badziewna, choc lezka sie woku zakrecila jak ja zobaczylem. To samo jesli chodzi o ramy. Natomiast napis o ktorym piszesz. byl na wyskolosci kolan, no moze troche wyzej. W hali bylo tak ciasno, ze nie mozna bylo sie zgiac, zeby zobaczyc co siedzi w terrariach. Niby jak mialem przeczytac co tam bylo napisane? Swoja droga ten koles z rumiencami i bladym pojeciem o kawarystyce, domysli sie, ze cos tu jest nie tak wiesz? Mowie Ci wchodze tam i widze to co w sklepach: piekne klejone baniaki, az tu nagle taki klunkier. Pomyslalem sobie, fajna aranzacja. Z zamilowania projektuje wnetrza wiec pomysl jak cos napiszesz. Ale co sie bede powtarzal. Kazdy teraz znajac do wstepnie odebrala druga strona, moze sobie sklecic nasze wypowiedzi w calosc. Nie czuje sie winny. Wasze ryby mi sie podobaly, a bynajmniej nie przyjechalem tam, zeby sie nazrec za darmo i dostac piekne i drogie ryby lub dwie. Przyjechalem po to, co napisalem wczesniej na pra. Obejzec rasowe placki, a czemu nie wziac udzialu w konkursie, w ktorym wg. tego co napisamo, mozna bylo wziac udzial. Na dodatek jak wypytywalem o wszystkie te rzeczy, to pokazano mi tresc pytania, dano mi koszyk do wrzucenia losu. Wiec cos tu nie gra? Trzeba sie zastanowic drogi Panie czy lepiej sie nie odzywac i wziac odpowiedzialnosc na barki i powiedziec: Ok to nasz pierwszy raz, bledy sie zdarzaja, a nie na pretce zmieniac bieg historii, bo niestety klamka zapadla. Napisaliscie wczesniej pare rzeczy i teraz ciezko to odkrecic.
Pozdrawiam serdecznie tych co nie potrafia nic, ryby im zdychaja i w ogole sa biedni, bo maja nierasowe, oraz tych pr0, co wiedza jaka wiedze posiadaja. Trzymajcie sie cieplo.
Ps. cocoloco domyslilem sie, ze to zadanie jest dziwne. 20ppm w akwa bylo dla mnie dziwne. Mimo to postanowilem to liczyc. Tlumaczenie teraz mozesz naciagac w swoja strone jak chcesz. Mozna bylo to jednak obliczyc wiec co w tym zlego, ze podalem wynik? Jestescie z PKMD, a podciagnales zadanie pod holenderskie. Tez dziwne.

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Post autor: arkadiusz » 03 paź 2005, 19:49

A witam cię halik, my też Cię lubimy, i mam nadzieje że będziesz się dobrze czuł u nas. Skoro chodujesz paletki nie możesz być złym człowiekiem.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 03 paź 2005, 20:42

halik pisze:W zwiazku z powyzszym zastanow sie czasem co piszesz. Nie jest to powod do ublizania, bo nadepnalem Wam na odcisk. Zle sie zorganizowaliscie i porostu sie zdenerwowalem.

Witam.
Wydaje mi sie ze nikt Ci nie ubliza,a na odcisk nikomu nie nadepnales,bo nikt go nie ma...
halik pisze:Jestescie z PKMD, a podciagnales zadanie pod holenderskie. Tez dziwne.
Czy gdybys wygral ten konkurs,tez bys to napisal?

Pozdrawiam serdecznie kolege halika i cala reszte ferajny!

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 03 paź 2005, 21:33

Był sobie taki Gall . I nie był to ani Gall Asterix ani Gall mieszkaniec Galicji tylko "Gall Anonim" co wstydził się swojego nazwiska i nikt z nim rozmawiać nie chciał bo nikt poważnie anonimów nie traktuje ... :wink:

Powołujesz się na słowa Andrzeja, który jak tylko może to powtarza zdanie, że "akwarystyka jest jedna". Dlatego już czuję się zaproszony i chętnie przyjadę zobaczyć następnym razem Wasze stoisko. Ciekaw jestem co i jak zorganizuje grupa dyskusyjna, na której jesteś gwiazdą ( star po angielsku :wink: )

Nie jestem w Zarządzie ale powiem Ci tak chłopie:

- jeżeli zalogowałeś się na naszym Forum żeby porozmawiać o dyskach to witam serdecznie ( nawet jeżeli masz inne zdanie o akwarystyce i PKMD). Świeże spojrzenie zawsze może wnieść coś nowego ...

- jeżeli natomiast zalogowałeś się na naszym Forum, tylko po to żeby napisać jeden post i trochę namącić to " spółdzielnia inwalidów daremny trud". Jesteśmy zbyt zgraną paczką, żeby ktoś obcy mógł nas skłócić i chetnie pokażę Ci drzwi ... wyjściowe. Nie uda Ci się nas skłócić !

Pozdrawiam

Mislavo

PS.
Jak dotychczas, to od "bitek" na tym Forum, to ja jestem :lol:

halik
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2005, 17:53

Post autor: halik » 03 paź 2005, 21:33

Widzisz jestes spoko czlowiekiem. Nie znasz mnie i pytasz. Choc to co napisze, bedzie stronnicze, bo przeciez co mam innego napisac. Z reguly jestem czlowiekiem pedantycznym i zwracam na wiele rzeczy uwage. Napisalbym wiec to samo, ale nie omieszkalbym sklecic (paru) slow, ze jestem szczesliwy. Jak pewnie wiesz ludzie lubia byc obdarowywani. Nie przyjechalem tam jednak po ryby. Zeby je wlozyc do swoich baniakow, musialbym wydac dwie swoje. Zdenerwowal mnie poprostu sposob zalatwienia tego. Zaluje, ze tylko mnie chcialo sie spytac o konkurs. Wielu moich znajomych z Lodzi nie pojechalo tam, poniewaz nie mieli pieniedzy. Ja bylem z rodzina i nie moglem nikogo wziac. W ogole bylo malo przyjezdnych i gdyby bylo ich wiecej, to bylaby afera. Ja nie chce jej wywolywac, ale juz pisanie takich rozbierznosci mdzy czlonkami zarzadu, to absurd. Chodzilo mi o to, zeby nastepnym razem sie lepiej dogadywac i organizowac. Taka krytyka powinna slyzyc naprawianiu bledow i polepszaniu swojej pracy, a nie odgrywaniu sie na ludzich Bogu ducha winnych. Przy okazji wychodzi na wierzch wychowanie i po co to bylo?
Co do ublizania mi i jak widze wielu ludziom to:
I co tu cytowac? Cala wypowiedz cocoloco jest sarkazmem.
Jesli jest taki spostrzegawczy, to czemu nie widzial obraczki na reku mojej dziweczyny, ops zony? ;) Ale nie ma sie co przejmowac. Przynajmnie nie wygladamy staro, a swoje juz mamy ;)
Jeszcze raz powtarzam. Nie wszedlem tu po to zeby kogos sklucic. Nie myl tez pojeci Wasze forum, nasza grupa. Bo nasza to ogolnopolski usnet akwarystyczny. Nie ma Cie tam, to od razu wasze - nasze? Jestes od bujek, to idz na mecz, moze tam sie wyszalejesz. Ja nie mam najmniejszego zamiasru. Zarejestrowalem sie na forum tylko i wylacznie po to, zeby napisac jak ja to widzialem, a nie zeby ludzie czytali tylko to co bylo z perspektywy cocoloco. Jesli jestescie zgrana paczko to fajnie. Ale jak juz wychodzicie z inicjatywa poza paczke, to przykro mi ale ludzie maja prawo oponowac jak ktos przegina.
Ps. Nie kozystam z forum i nie musisz mi pokazywac drzwi. Linka podal mi kolega jak wkurzony przeczytal o tym co tu napisal cocoloco.
Nie chce wiecej dyskutowac na temat wystawy. Chcialem tylko przedstawic swoj punk widzenia.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2005, 21:39 przez halik, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz

Wróć do „Konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość