Konkurs językowy.

Moderatorzy: Alutka, Bogdan

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 09 kwie 2007, 17:19

cocoloco pisze: Moja propozycja - moderatorzy usuwają w trybie natychmiastowym wątek w którego tytule są błędy. W przypadku postów zawierającego rażące błędy zwracają się na priv z prośbą o poprawę oraz z prośbą o wpisanie w profil minimum imienia i miejscowości .
Wreszcie glos rozsĄdku ze strony kierownictwa. Starajmy sie nie wywlekac spraw ortograficzno/stylistyczno/gramatycznych na forum ogolnym. Rozumiem ze nie zawsze sie da, bo bywaja posty tak napisane ze nie sposob sie zorientowac o co autorowi chodzilo. Ale niech to raczej robia moderatorzy i to w sposob mozliwie dyskretny, tak bedzie lepiej dla wszystkich.
W kwestii imienia i ewentualnie płci uzytkownika; rozumiem ze takie informacje moga byc pomocne innym uzytkownikom w "rozmowie". Z drugiej zas strony polowanie na "bezimiennych" metodami milicji obywatelskiej robi naprawde bardzo niekorzystne wrazenie, zwlaszcza na nowych uzytkownikach.
Czy byloby zatem duzym klopotem wstawienie rubryk "imie" i "płeć" w formularzu rejestracyjnym? Ich wypełnienie odbywaloby sie wtedy automatycznie, a nie wypełnienie uniemożliwiałoby zarejestrowanie użytkownika. I po kłopocie.
J-23
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2007, 22:35 przez J-23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 09 kwie 2007, 17:53

deptak pisze:
Alek sprobuj napisac na anglojezycznych forach posta z polskimi znakami.

pozdrawiam
Fuck-tycznie to sztuka pisać po angielsku z polskim znakami ;) .
Ja widzę różnicą to nie UCFD ale PKMD . Na całym świecie podstawowe prawo głosi - uszanuj zwyczaje gospodarza .
W Mongolii bywa że gospodarz udostępnia żonę gościowi jak myślicie czy wprowadzicie ten zwyczaj w swoim domu ?? .
Wchodząc do Thajskiego domu ściągam buty , w arabskiej świątyni nakładam odpowiedni strój , bywa że nieraz kucam przy stole i jem ze wspólnej miski . Dlatego że tego wymaga kultura miejsca w którym się przebywa . Więc proszę mi tu nie przytaczać argumentów w stylu że tam jest inaczej bo pewnie znajdę tysiące przykładów że jest inaczej ale czy lepiej czy lepiej nie mówić to już inna bajka.

Jak napisał J-23 głównym punktem powinno być przerobienie trybu rejestracji aby należało wpisać imię i miejscowość .
Przecież nie musimy naśladować sytuacji w której kara się za coś co w założeniach nie jest obowiązkowe .
Można przyjąć że pisanie bez ogonków jest stylem bycia a literówki nie są błędami . Myślę że to jest lepszym rozwiązaniem i pozwoli zakopać siekierki przed spotkaniem przy ognisku .

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 09 kwie 2007, 23:59

Każdy z nas popełnia chociaż trochę błędów ortograficznych. Różnice są jedynie ilościowe. Niektórzy robią to z niedbalstwa lub przeoczenia, inni dlatego że nasza rodzima gramatyka i ortografia jest bardzo trudna, a jeszcze inni robią to celowo. Do tych ostatnich należy nasz prezes, który pisze nazwy własne małymi literami. :wink:
Ja jestem za tym, aby pisać posty językiem zrozumiałym i starannie. Sposób na to jest bardzo prosty. Wystarczy po napisaniu postu jeszcze raz go przeczytać, zadając sobie pytanie, czy inni zrozumieją, o co mi chodzi?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 10 kwie 2007, 10:34

Beata, masz rację, pisać trzeba starannie i zrozumiale, ale czasem emocje i pośpiech biorą górę, wtedy lecą po drutach posty z masą błędów. Sam czasem szybko coś poślę bez sensu i z bykiem, bo mi sie lało już z wanny, albo bo mi ciśnienie skoczyło.
Rozumiem, że to samo przytrafia się innym i jestem wyrozumiały, jak mi paletka pływałaby bokiem lub ogonem do góry, nie wiem czy składnie i zrozumiale bym pisał wtedy ...
W wirtualnym świecie nie powinno być emocji, nie jest tego warty, ale często opisujemy w nim świat realny, a tam emocji masa, nadmiar. Jeśli pisanie niestaranne nie jest nagminne i od święta, to nawet kilka byków wybaczyć można każdemu, byle nie był to standard na tym forum. Nie mówimy jednak w tej dyskusji o tym jak pisać na forum, większość jest zgodna, po polsku i starannie, dyskutujemy jak to osiągnąć i czy ostatnie metody to słuszna droga.
Ponadto jeśli to ma być 'szerokie' forum, nie klub wzajemnej adoracji kilkunastu znajomych, forum musi być otwarte i przyjazne dla wszystkich, wcale nie oznacza to, że ma tolerować analfabetów i pisownię bez polskich znaków.

tytko
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2006, 20:09
Lokalizacja: wodzisław śląski

Post autor: tytko » 10 kwie 2007, 23:33

JA osobiście uważam że te forum jest dla miłośników ryb a nie polonistów . A Jeśli ktoś jest miłośnikiem polszczyzny i czepia się kropki przecinka czy jakiejś literówki to niech zmieni forum , HYPNO najlepiej załóż nowe z profesorem Miodkiem na spółka . A JO osobiście że żech je rodowity Ślązok z dziada pradziada i Żech JE Z TEGO FEST DUMNY i nie gańbuja sie godać i pisać po naszymu nawet z wami ( gorolami ) , a jak to kieymu nie pasi to jego problem i łon tego wcele nie musi czytać . A potym naśmiywać sie że kieryś nie poradzi pisać poprawną polszczyzną , to jo wcale nie byda płakoł jeśli napisza jakiś post z błędami czy moją ukochana śląskom gwarom i jakiś PSEUDOPOLONISTA nie odpowie na niego tylko bydzie sie nabijoł z mojich byków . To za przeproszyniym niech chca takij pomocy a łon może mi dać kusku w moja Ślonsko rzić . POZDRAWIOM WSZYSTKICH MIłOśNIKóW PALETEK KIERZI NIE ZWRACAJOM UWAGI NA PISANE BYKI

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 11 kwie 2007, 07:41

Tytko@
jak bydziesz sam pisol po naszymu to cie malo fto zrozumi, jo tyz jest slonzok (i niy ma mie ganba) i wcale niy znaczy ze moga sam pisac jak mi sie podobo, bo moja osobisto kultura koze mi pisac tukej po POLSKU . Choc niy mom logonkow to starom sie jak ino idzie niy robic blyndow i czytom to co pisza. Tera cos inkszego- co mo slonsk do tego forum?

Mnie osobiscie ten konkurs sie nie podoba, bo uwazam, ze malo jest ludzi robiacych bledy z premedytacja i osmieszanie innych nie jest moim zdaniem OK.
Calkowicie popieram to co napisal Alek - nic dodac nic ujac
eugen

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 11 kwie 2007, 11:37

Kiedyś spotykałem się z dziewczyną z Wodzisławia ale przeszkadzało mi to że miała mało wyrobiony język ;) . Kiedy kolega Tytko na jakieś spotkanie akwarystyczne przybędzie w typowo śląskim stroju to uznam że jest Ślązakiem z dziada pradziada a jeżeli tylko atrybutem jego pochodzenia jest tylko ten język to raczej odrzucę w zdaniu pradziada ;).
Rada że osoba która przyszła tu 6 miesięcy temu radzi tym którzy zakładali to forum aby poszli w cholerę też nie mieści mi się w tym co nazywamy kulturą śląska .
Pozdrawiam Polskich Miłośników Dyskowców i zwracam uwagę na byki .

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 12 kwie 2007, 19:55

Tak usiłuję sobie przypomnieć ile to ja ostrzeżeń dałem za przecinki i ileż banów za ortografy. Cholera starość nie radość i pamięć nie ta. Ani chybi to kryzys wieku średniego, który przyszedł ciut za wcześnie. Ale jak już jest to czas sprzedać primerkę i kupić coś głośnego, szybkiego i czerownego (sokowirówka ze skrzynką truskawek?) i poderwać jakąś panienkę w tak krótkiej kiecce, że jej migdałki widać. Następnie czas jest zająć się brzuszyskiem od picia piwa, łysiną ewidentnie pozyskaną w procesie tryskania zgryzotą i czarnymi zębami co to je mam od nieustającego picia kawy, jak widać na załączonym obrazku. Jak czasu mi zostanie i nie będę wiedział co z nim zrobić pomiędzy jedną a drugą flaszką pitą do lustra, włączę komputer na forum PKMD użyję samonarawiającej się funkcji szukaj, odszukam wszystkie posty tytko i wiedziony proroczymi w nich myślami zawartymi.... zbaranieję.

Jak ja czasami żałuję, że Neostrada staniała i każdy może mieć Internet, i tu święte słowa, pod strzechą. Z cenami łaczy internetowych jest tak samo jak cenami beemek, im niższe tym więcej dresów spotykasz.

tytko
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2006, 20:09
Lokalizacja: wodzisław śląski

Post autor: tytko » 12 kwie 2007, 22:46

Ja sam nie uważam sie za doskonałego człowieka i nigdy takim nie będę i to pod względem fachu jaki wykonuję , jakim człowiekiem jestem w kontakcie z bliskimi i w życiu codziennym z innymi ludźmi . Bo na tym świecie jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Ale niestety szanowny Pan, HYPNO i COLOCOLO co nie mają żadnych wad i defektów jednym słowem James Bond , Superman , Mister World i chodzące omnibusy w jednym uważają sie za bożyszcze tego forum pod każdym względem . Z całym szacunkiem , ale te forum nie jest po to żeby sie wyśmiewać z czyiś wad ( tu na przykład ortografia czy słowa gwarowe ) ale by pomóc każdej osobie która potrzebuje pomocy obojętnie czy jest Polak ,Ślązak ,Góral , Mongoł ,Żyd czy Murzyn . Te forum zostało utworzone chyba po to , aby osoby związane z akwarystyką obojętnie czy profesjonalnie czy tylko hobbystycznie mogły powymieniać się informacjami . Pozdrawiam wszystkich akwarystów którym bardziej na sercu leży merytoryczne podchodzenie do spraw związanych z akwarystyką i hodowlą paletek , niż drobne błędy w pisowni postów niektórych forumowiczów . Do Panów HYPNO i COLOCOLO jeśli będzie Wam przeszkadzać moja obecność na forum , to proszę mi powiedzieć , bo zamiast czytać waszych poprawnie pisanych polszczyzną mądrości jo z wielkom przijymnościom pójda zagrać se w SzKATA

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 12 kwie 2007, 22:58

Widzę, że Ty Tytko masz ostatnio same problemy- masz chłopie okres - cycuś takiego :shock: ? Jak tam Ci idzie gra w tego szkata?

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 13 kwie 2007, 06:49

Moralność Kalego, jak Kali przejechał się po innych dobrze... jak Kalego ktoś potraktował identycznie jak on innego wcześniej to już rasizm. Zaraz okaże się że szerzę opinie nacjonalistyczne i nie lubię Ślązaków... Syneeek (z takim śląskim akcentem ma być) zajmij się tym na forum do czego ono jest powołane a sam Ci postawię piwo przy najbliższej okazji, bo jak na razie posty w których obszczekujesz, nie czytając nawet pewnie 5% tych które napisaliśmy z Alkiem, stanowią znaczący procent Twoich AŻ 26 wypowiedzi. Sprzeczać się możesz (od tego zaczyna większość na forum) jechać po kimś nie tu jest ta różnica. Zauważ jeszcze jedną rzecz, pewną cyferkę przy poście Alka pomógł.... wierz mi, że nie każdy komu Alek pomógł miał odwagę nacisnąć odpowiedni guziczek, bo bardzo często zadawał tylko jedno pytanie na forum i znikał po uzyskaniu odpowiedzi. Jak chcesz przetestuj kogokolwiek z nas w anonimowy sposób potem pogadamy. Teraz pozwól że nie będziemy już więcej tracić czasu na przepychanki.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 04 maja 2007, 13:02

Koniec miesiąca minął i co dalej z konkursem?

Pozdro

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 maja 2007, 06:57

Jak widać "konkurs" był potraktowany jak zapalnik od bomby atomowej. Nikt nie odświeżał tematu więc i ja nic nie pisałem. Tak czy siak słowo się rzekło, a że właściwie jako jedyny Kamil przysłałeś propozycję ową monstrualną żabienicę otrzymasz ode mnie. Proszę o adres na priv.

paletkazebra
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 02 sie 2007, 18:43
Lokalizacja: USA
Kontaktowanie:

uwaga

Post autor: paletkazebra » 30 sie 2007, 17:37

Bardzo prosze o pisanie pelnych informacji.
Wyglada na to, ze mamy kilka "paletka"; "paletka6".
To nie sa te same osoby, prosze o precyzje.

Krzysiek

Odpowiedz

Wróć do „Konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość