Czy takie akwarium jest dobre

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Oro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 16 mar 2008, 19:42
Lokalizacja: Banino

Post autor: Oro » 06 kwie 2008, 09:41

Mam podobny zestaw, do standardowej jednej belki oświetleniowej domówiłem jeszcze jedną, czyli mam 4x58W. Rośliny rosną dobrze,poza samym oświetleniem oczywiście stosuję nawożenie CO2 oraz nawozy w płynie.
Z tego co widzę jest możliwość wstawienia nawet i 8x80W.Myślę że dokupić jedną belkę czy dwie to nie problem, ale kupować coś czego nie będziesz w pełni wykorzystywał nie ma sensu. Wyszedłem z takiego założenia i na chwilę obecną nie widzę potrzeby dokupowania dodatkowej belki.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 06 kwie 2008, 11:00

Fazan pisze: Jest tam mozliwość wstawienia oświetlenia 6x80W T5 doradzcie mi, jakie swiatło tam dać?
Bierz 6x80, belki niech mają temp. barwową 6500K a jeżeli nie da rady, to w żadnym wypadku nie bierz nic ponizej 5000K. Poczatkowo nowe rury swiecą bardzo jasno i można śmiało używac tylko czterech. Po kilku miesiącach wydajność swiecenia spada i wtedy trzeba albo zamontowac odbłyśniki , albo odpalić 2 dodatkowe rury. Jeżeli od razu chcesz montować odłbyśniki, to możesz spróbować 4x80, u mnie przy takim świetle, nawet glossostigma daje radę , więc inne światlolubne chwasty tez powinny jakoś wegetowac. Ale jest to dosłownie oświetlenie na styk, przydałaby się piąta rura....
J-23

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości