kalbe grzewcze czy mogą zastąpić grzałkę

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

hytrex
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2007, 15:40
Lokalizacja: Warszawa

kalbe grzewcze czy mogą zastąpić grzałkę

Post autor: hytrex » 19 sie 2007, 16:01

witam, takashi amano twierdzi ,że dobrze jest zamontować kabel grzewczy w akwarium. trochę o tym poczytałem na sieci ale nie mogę znaleźć jak dobrać moc kabla do litrażu akwarium. mam 200l i 420l. proszę o pomoc mogą być linki do anglojęzycznych stron. jeszcze jedno pytanie czy takie kable mogą zastąpić zwykłe grzałki?

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 19 sie 2007, 20:59

A powiedz co chcesz mieć za rybę i jakiego typu akwarium.

hytrex
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2007, 15:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hytrex » 20 sie 2007, 14:05

slawol pisze:A powiedz co chcesz mieć za rybę i jakiego typu akwarium.
witaj dobry człowieku
wreszcie pomocna dłoń. na moje pytanie już odpowiedz znalazłem.
mam paletki dostałem je w prezencie od zagranicznego exportera ryb ozdobnych z indonezji. Śliczna parka "leopard skin" specjalnie dla mnie wyselekcjonowana. Jest się czym pochwalić. Ale teraz chce miec dzikusy. Mam już nagrany kontakt w Peru na kilka sztuk red spotted. Tym razem chce się przygotować profesjonalnie do przyjęcia rybek.
Akwarium chce mieć naturalne na wzór tych które zrobił Takashi Amano. Mam już mnustwo materiałów na temat filtracji, oświetlenia, CO2 itd... ale ciągle wyszukuje nowe rozwiązania, które wydają się ciekawe i dają super efekt optyczny.
Co do kabli grzewczych to już wiem, że nie wystarczą. Teraz myślę o sumpie, bo daje dużo możliwości ukrycia całej aparatury z głównego zbiornika w filtrze. Moje obecne pytanie to "jak wygląda sprawa wilgoci w szafce gdzie stoi sump"
czy to duży problem z utrzymaniem czystości (pleśń i grzyb), czy to naprawde ma sens?

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości