Młode kiryski w filtrze zewnętrznym

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
Karolina
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 mar 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Młode kiryski w filtrze zewnętrznym

Post autor: Karolina » 20 cze 2007, 17:41

Witam!
Dziś podczas czyszczenia filtra zewnętrznego przeżyłam szok. Wyciągam kolejne wkłady a potem wylewam z kubełka wodę a wraz z nią do wanny wypływają dwa młode kiryski!!!! Jednego, większego, niestety nie zdołałam złapać i spłynął do Wisły :( Ale drugi jest już w akwa z rodzicami (tyle że nie wiem które kiryski są rodzicami :oops:) i paleciami. Mam nadzieję że te ostatnie go nie skonsumują... :? Na razie nie zwróciły na niego uwagi ale kto je tam wie... :) Maluszek ma ze 3cm, jego rozmiar widać w porównaniu z termometrem i liściem Echinodorusa na zdjęciach. Od razu przepraszam za odbicia na szybie ale świeciło słońce a ja chciałam go złapać zanim gdzieś się schowa.
Dla mnie jest to niezwykłe. Trudno mi sobie wyobrazić mniej sprzyjające warunki do rozwoju narybku niż kubełek. Na pewno skoro przedostała się doń ikra to było jej więcej ale samo to że przeżyły dwie sztuki jest już z mojego punktu widzenia jakimś cudem... A przecież przy wychowywaniu narybku (A.panduro) dmucham na niego i chucham. A tu maluchy w filtrze sobie zamieszkały... :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54c ... 2fb7f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c40 ... 22a70.html
Pozdrawiam, Karolina

styban
junior
junior
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2007, 22:03
Lokalizacja: Odolanów

Post autor: styban » 20 cze 2007, 18:05

Zdarza się. Ja znalazłem kiedyś w kuble 7 małych glonojadów!

Awatar użytkownika
Karolina
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 mar 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karolina » 20 cze 2007, 19:08

Niestety musiałam przełożyć maluszka do akwarium z narybkiem A.panduro bo paletki jednak potraktowały go jak obiadokolację i zaczęły go gonić a czym bardziej on uciekał tym bardziej je to frapowało i z tym większym zapałem go goniły... :(
Smutno mu tam będzie samemu (innych kirysków tam nie ma) ale lepsze to niż stać się paletkowym posiłkiem...
Karolina[/url]

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości