odmulanie

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

odmulanie

Post autor: jkkk3 » 06 mar 2007, 09:46

witam
Jak często trzeba odmulać dno?

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: Deszczowatwarz » 06 mar 2007, 10:06

Witam panie "jkk3" wszystko zależy jakie masz podłoże, obsadę, jak dużo karmisz.
Najlepiaj było by tę operację wykonywać jak najrzadziej wtedy nie strasujesz pupili, jednak wiadomo nawet w sterylnym zbiorniku to jest niemożliwe. Jak już kilka osób tutaj pisło m.i. Kloss, Rafał W. zastosowanie filtracji podrzwirowej zmniejsza konieczność także tej operacji ponieważ woda tłoczona w dno pod piasek, żwirek nie pozwala odchodomi resztkom pokarmu osadzać się w podłożu, nadwyżka zostaje zebrana przez filtry lub osadza się w miejscu najmniejszej cyrkulaci wody i z tamtąd łatwo ją usunąć nie robiąc bajzlu w całym zbiorniku. Niestety przy zagospodarowanym zbiorniku aby zainstalować takie ustrojstwo trzeba wykonać demolkę jednak myślę że lepiej zrobić to raz, a później tylko zbierać -odmulać miejsca niż np. co tydzień-dwa ryć dno, straszyć ryby, dokuczać roślinom tak jak jak to robię-robiłem , już nie długo ponieważ jestem w trakcie wypróbowania tego typu rozwiązania. Jeżeli chcesz coś więcej na temat tych ustrojstw poczytać to polecam te wątki
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... pic&t=1887
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... opic&t=753
pozdrawiam rafał

Awatar użytkownika
tomasz334
senior
senior
Posty: 163
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:46
Imie i Nazwisko: Tomasz Jajo
Lokalizacja: Będzin

Post autor: tomasz334 » 06 mar 2007, 10:07

Trudno jednoznacznie określić, dużo zależy jak dużo ryb, jak często karmisz, ile zjadają a jaka część leci w kamienie, czy masz ekipę sprzątającą i w jakiej ilości ?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 06 mar 2007, 11:07

Ja odmulam dno 1 raz w tygodniu przy podmianie wody. Tyle ile mogę i tyle ile zdąże odmulić przy spuszczaniu 100 l wody.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 06 mar 2007, 12:05

Ja nie odmulam od 4 miesięcy :wink: bo mam drobny piaseczek, nic w niego nie wleźie choćby chciało, poza tym plenum pod 10cm piachu nie lubi takich zabiegów. Jedynie przy podmianie wody ściągam z powierzchni piachu trochę odchodów i resztek, tyle co znajdę przy spuszczaniu 40 literków samym wężem. Jakoś syf znika i się rozpada u mnie z czasem, więc zamiast sie gromadzić i przyrastać w cudowny sposób jest na stałym poziomie w stałych miejscach dna, przeważnie spadku dna, lub mniejszego przepływu wody.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 06 mar 2007, 12:36

Ja odmulam codziennie rano przed pójściem do pracy.Szczerze to nie wyobrażam sobie aby nie odmulać przez np. tydzień :D

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości