Filtr tetratec ex700

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
hamlet
senior
senior
Posty: 126
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:23
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stelmach
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bergheim

Filtr tetratec ex700

Post autor: hamlet » 11 lut 2007, 13:30

kolejne pytanko czy mozna zastosowac ten filtr jako biologiczno-Chemiczno jesli tak to w jaki sposob??

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 11 lut 2007, 15:36

filtr jako biologiczno-Chemiczno
Możesz wyjaśnić o co pytasz?

Awatar użytkownika
hamlet
senior
senior
Posty: 126
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:23
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stelmach
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bergheim

Post autor: hamlet » 11 lut 2007, 15:51

chodzi mi czy taki filtr moze czyscic biologicznie i chemiczniie bo z tego co czytalem na forach to maja ludziska dwa filtry jeden biologiczny a drugi chemiczny a ja chcialem zastosowac jeden filtr do dwuch

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 11 lut 2007, 15:54

chyba chodzi o filtr biologiczno-mechaniczny.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 11 lut 2007, 16:53

Możesz ale do paletek jest to rozwiązanie raczej nie polecane zamiast wkładów czysto chemicznych (węgiel aktywowany żwirek amonowy )dodajesz do wody AQUA SAFE i masz ten sam efekt,zastąp Ci on węgiel natomiast żwirek amonowy w ogóle nie stosuj bo będzie Ci podnosił PH.Natomiast jeśli chcesz używać żywice jono wymienne do przygotowania wody to robisz to na osobnym zbiorniku i dopiero po ustaleniu odpowiednich parametrów wprowadzasz do akwarium z rybami.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 11 lut 2007, 17:31

chodzi mi czy taki filtr moze czyscic biologicznie i chemiczniie bo z tego co czytalem na forach to maja ludziska dwa filtry jeden biologiczny a drugi chemiczny a ja chcialem zastosowac jeden filtr do dwuch
Staram się ignorować pisownie i pomagać ...
Zakładam, że nie pomagam akwarystom co nie znają polskiego języka, ale że pomagam rybom, które oni trzymają.
Jednak jak czytam Twoje hamlet teksty to mam ubaw niezły i miotam się czy radzić, czy
żartować ...
Dobrze, że rafdisc zna Twój dialekt i nam tłumaczy :wink:

Hamlet poczytaj wątek FILTR KUBEŁKOWY, sporo tam jest.
Można pogodzić w filtrację biologiczną z mechaniczną w filtrze EX700.
Ba jak dasz tam węgiel, to można to uznać za jakiś typ filtracji chemicznej, bo o taką pytałeś, ale nie wiem czy Ci o to chodziło.
Weź jednak pod uwagę, że:
1. Producent by poszerzyć zakres klientów 'naciąga' zakres przydatności filtra do baniaków i jego wydajności.
2. W przypadku palet, stosunkowo wielkich ryb akwariowych, 1paleta=50neonów nigdy filtracji nie jest za dużo, i powinna mieć sporo pojemności materiałów filtracyjnych.

Ja uważam, że mimo, że sie da pogodzić filtrację mechaniczną z biologiczną w 1 filtrze to w przypadku wymagających dysków to nie jest dobre rozwiązanie, zalecam stosowanie 2 filtrów oddzielnie. Stosowałem przy 200 litrowym baniaku EX700 razem z EX1200, a przy 240 litrowym 2x EX1200 i plenum. W kwarantannowo/leczniczo/tarliskowym 112 litrowym mam
tylko 1 filtr EX700 właśnie i przy krewetkach się sprawdza super :mrgreen: , ale jak wpuściłbym tam 3 dyski pewnie będzie już gorzej.

Awatar użytkownika
hamlet
senior
senior
Posty: 126
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:23
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stelmach
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bergheim

Post autor: hamlet » 11 lut 2007, 18:28

bardzo sorki troszke sie zakrecilem chodzilo mi o filtr mechaniczny :D to z czego powinien skladac sie fitr mechaniczny a z czego biologiczny???

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 11 lut 2007, 20:07

filtr mechaniczny to sitko które wyłapuje wszystko co niepotrzebne w wodzie
filtr biologiczny to miejsce gdzie żyją bakterie które potrafią się wtrącić w skład roztworu wody i rozkładają azotyny ( trujące dla ryb ) na azotany trochę mniej szkodliwe
polecam lekturę procesu http://pl.wikipedia.org/wiki/Nitryfikacja

Bardziej zrozumiale - złóż gąbkę na wlot do filtra - to już będzie dodatkowy filtr mechaniczny , wypełnij filtr materiałem na którym mogą rozwijać się bakterie - gąbka , ceramika czy biobale i dodaj do akwarium biostarter . Jak przez kilka tygodni nie będziesz cześcić kubełka to sam zmieni się na biologiczny .
Pamiętaj że łatwo go zniszczyć poprzez czyszczenie czy leczenie ryb w akwarium .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 11 lut 2007, 22:35

to z czego powinien skladac sie fitr mechaniczny a z czego biologiczny???
Z tego samego mogą się składać, czyli na przykład z gąbek.
Przy czym ja wolę gąbki i filce w mechanicznym, a bio ceramikę w biologicznm.
Według mnie takie zestawienie się dobrze sprawdza, ale w obu gąbki jestem pewien też zadziałają bez problemu.

Oprócz wkładu u mnie biologiczny różni się tym, że pobiera wodę z akwarium w połowie wysokości poprzez gąbeczkę na wlocie rury filtra. Filtr działa na skręconym zaworze wylotowym na 50%, by przepływ wody był przez niego wolny. Nie czyszczę go cześciej niż raz na kwartał.
Mechaniczny pracuje na pełnych obrotach i pobiera wodę przy dnie, zaraz nad piaskiem, bez gąbeczki na wlocie, czysczę go co miesiąc i przy 9 dyskach, 30 obsady czyszczącej jest co czyścić.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 12 lut 2007, 09:41

Przykładowa gąbeczka na wlotowej rurce do filtra.

Gąbki w koszyku zakończone filcem.
Załączniki
Afot1 133.jpg
Afot1 133.jpg (20.4 KiB) Przejrzano 4391 razy
Afot1 134.jpg
Afot1 134.jpg (20.91 KiB) Przejrzano 4391 razy

Awatar użytkownika
hamlet
senior
senior
Posty: 126
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:23
Imie i Nazwisko: Krzysztof Stelmach
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bergheim

Post autor: hamlet » 12 lut 2007, 20:02

Dzienki za rady :D i za te fotki

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości