Pterophyllum Altum

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
Gixxer
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 20 mar 2006, 17:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Pterophyllum Altum

Post autor: Gixxer » 27 lip 2006, 18:28

Witam
Zanim zacząłem moja przygode z paletkami posiadałem osobniki tego pieknego gatunku.Dzis chce znowu do nich powrocic i juz "ida" do mnie cztery sztuki prosto z odłowu.Beda raczej niewielkie dlatego na razie zostana umieszczone w zbiorniku 200 l o standardowych wymiarach 100x40x50 wys.Niemniej mysle juz co bedzie potem i zastanawiam sie jakich rozmiarow powinien byc zbiornik dla tych olbrzymow.Wiem ze minimalna wysokosc dla nich to 60 cm.Chciałbym zeby ryby miały jak najlepiej dlatego prosze o rade jak dobrze taki zbiornik urzadzic.Oczywiscie jak ktos posiada te ryby to byłbym wdzieczny za jakies porady.Mysle o akwarium 130x45x60 ale nie wiem czy to nie za mało.Ostatnio podziwiałem te ryby w akwarium 600 litrów i musze napisac ze sprawiały ogromne wrazenie a ich wielkosc przekraczała 25 cm przy czym hodowca zapewniał mnie ze sa jeszcze młode.Docelowo ma byc w akwarium około 6-7 sztuk.Bede wdzieczny za jakies sugestie.

Awatar użytkownika
bqa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 273
Rejestracja: 10 gru 2004, 20:19
Imie i Nazwisko: Maciej Dziedzic
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: bqa » 27 lip 2006, 19:43

Zajrzyj tutaj: http://www.pkmd.pl/modules.php?op=modlo ... opic&t=848
O więcej szczegółów pytaj Hypno.

Awatar użytkownika
Gixxer
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 20 mar 2006, 17:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Gixxer » 28 lip 2006, 17:22

To niesamowite!!Nawet nie myslałem ze mozna rozmnozyc te ryby,oczywiscie słyszałem o takich przypadkach a tu prosze w naszym kochanym kraju znalazł sie Ktos taki.Moge tylko pogratulowac i troszke pozazdroscic.Artykuł faktycznie wspaniały.Widze jednak ze hodowca trzyma rybki w akwariach 780 i 600 litrow,wiec jednak bede musiał zastanowic sie nad czyms duuuuzym.Chciałem im stworzyc warunki idealne.Dzieki bqa!

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości