jak z TYM walczyć??

Moderator: Sylwek

josetsu
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 15 kwie 2007, 14:36
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

jak z TYM walczyć??

Post autor: josetsu » 09 maja 2007, 21:12

nie mam zielonego pojecia skąd sie bierze ten glon i co to za glon?? jaka jest przyczyna jego powstawania?? kazda pomoc mile widziana:)
Obrazek

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 09 maja 2007, 21:36

Piękna sinica. Niestety łatwo z tym nie jest. Sinica dostała się prawdopodobnie do Twojego akwarium z kranówka którą zapewne lałeś bez przegotowania.A teraz wiosna i sinicy sporo.
Jak walczyć?? Erytromecyna albo zaciemnienie akwarium (całkowite na 7 dni)

Szukaj na forum,było sporo o sinicy.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 09 maja 2007, 23:01

Jeden powód podał Ci Sławek drugim powodem może być stare podłoże,trzecim przenawożony zbiornik,zbyt mało podmiany wody,a walkę zacznij od usuwania mechanicznego dość łatwo się ją zbiera,ale w tej chwili musimy ustalić przyczynę powstawania bo w innym wypadku przegrasz każdą walkę.Wobec tego podaj parametry wody tj PH,KH NO3,NO2, czym nawozisz i ile, troszeczkę powiedz o obsadzie,sposobie karmienia,filtracji,jak często odmulasz dno,ile podmieniasz wody, jak często, jaką masz obsadę roślin. Widzisz i jeszcze o jednym zapomniałem,wielkość zbiornika,i oświetlenie.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 24 cze 2007, 20:21

z sinicami to trudna walka na poczatek odradzam stoswanie erytrocyny to antybiotyk i o tym pamietaj
mozna go zwalczyc i bez chemi ale aby ci pomodz musisz opisac zycie twojego zbiornika
oswietlenie
parametry wody
jakie podmiany jak czesto
czy masz napowietrzanie
jakie masz filtry
jakie podloze
czy stosowales jakies nawozy do podloza

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 24 cze 2007, 20:28

"TURYSTO" spójrz na datę wystawionego tematu. Autor albo już zapomniał o sinicach, albo zapomniał już o akwarium... :)
Aleś się bracie nagle zrobił aktywny ;)

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 24 cze 2007, 20:30

hmmm moze spasowal ja aktywny ja tu nowy probuje sie ustwic pod paletki a glony paramtery wody to dla mnie zadna nowina
a z sinicami to juz pomoglem kilkunastu osba bez chemi :)

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 24 cze 2007, 20:38

Jak jesteś w tym taki dobry, to wstaw wyczerpujący nowy temat i opisz wszystko dokładnie, na pewno wielu to zaciekawi.
Uważaj jednak, żebyś zdążył, niebawem możesz być usunięty z Forum (przeczytaj nowy regulamin) :)

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości