zwalczanie glonów torfinem

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 paź 2006, 12:38

Mikołaju, jeśli dobrze pamiętam, tak zacząłeś na tym forum: holender z paletkami.
Pamiętasz co wtedy pisałem? To bardzo trudne do pogodzenia, ale nie niemożliwe. Próbuj, ja tego pogodzić nie umiem, więc nie poradzę Ci jak holendra z paletami utrzymać.

Może cyrkulację wody w baniaku poprawić?

Jak masz tww 12 to jakie masz two?

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 05 paź 2006, 13:16

MikołajCz pisze:Witaj J-23, mam pytanie [...]
Nigdy nie spotkalem sie z krewetka ktora bylaby agresywna w stosunku do krewetek innych gatunkow. Amano zamowiles, moim zdaniem, zupelnie niepotzrebnie. Nie dosc ze nie mnoza sie w akwa slodkowodnym to po wyrosnieciu przestaja interesowac sie glonami a zaczynaja podbierac dyskom zarcie.
Co innego red cherry- mnoza sie jak kroliki, u mnie w 450l siedzi ich co najmniej sto sztuk (a moze 200), a zaczynalem 2 lata temu od dwudziestu ;). Niezle nadaja sie tez rainbow- siedza przewaznie na dnie i objadaja z glonow podloze (red cherry urzeduja najchetniej na roslinach).
Mnoza sie troche wolniej niz red cherry i nie krzyzuja sie z nimi.
J-23

MikołajCz
senior
senior
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2006, 08:08
Imie i Nazwisko: Mikołaj Czernichowski
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: MikołajCz » 05 paź 2006, 14:27

Co do cyrkulacji wody -właśnie dla tego pytałem ciebie o dwa filtry i chyba kupię dodatkowy. Z przykrości i wstydem stwierdzam Two=20 /nie musiałeś mnie tego pytać :cry: , ale czas swoje robi swoje, po stabilizacji pocichutku kupię RO, chociaż moja kochana mówi "jak się czują dobrze, to po co zmieniać".
Pytanie do J23 - jakie warunki dałeś Redom, że się tak pięknie kochają :lol: , a Amano będą pełnić rolę wspólną z Kiryskami na dnie - już tak było wczesniej, widziałem jak żerują.
Dzięki wam.
pozdrowienia.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 paź 2006, 14:32

Żeby redy się kochały niewiele trzeba ...
Ja bym spytał jak zrobić by redy nie zostały zjedzone przez ryby?

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 05 paź 2006, 15:15

MikołajCz pisze:Pytanie do J23 - jakie warunki dałeś Redom, że się tak pięknie kochają :lol: , a Amano będą pełnić rolę wspólną z Kiryskami na dnie - już tak było wczesniej, widziałem jak żerują.
60 l gesto zarosniete akwarium od 3ch lat nie odmulane (to wazne), woda TwO 5-8, pH 5-5.5, temperatura 26-28C, azotany ok 5 mg/l. W tym akwarium mnoza sie red cherry i rainbow, a gdy podrosna do 1-1.5 cm ida do akwa z dyskami (tam parametry wody sa podobne, jedynie stezenie azotanow bywa wyzsze, czasem nawet do 20 mg/l).
Radze nie wpuszczac nowo kupionych krewetek od razu do dyskow tylko zrobic krewetkarium (IMO wystarczy nawet 10 l zbiornik) i poczekac az podrosna i rozmnoza sie. Co prawda moje dyski dlugi czas nie traktowaly krewetek jako pokarmu ale w koncu...zaczely traktowac. Skutek jest taki ze w akwa z dyskami krewetki co prawda mnoza sie tak jak w krewetkarium ale niewiele mlodych osiaga "bezpieczna" wielkosc. W dodatku ostra selekcja naturalna spowodowala ze wiekszosc krewetek ktore wylegly sie i wyrosly w zbiorniku z dyskami jest bezbarwna lub najwyzej bladoczerwona. Te krwistoczerwone niestety nie doczekaly doroslosci ;(.
J-23

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 05 paź 2006, 17:56

Ja bym spytał jak zrobić by redy nie zostały zjedzone przez ryby
mam paletki a 18 cm i dwa mutanty które trudno określić ile mają - bo dumę Stedkera zakupioną w Duisburgu mogę na ich tle opisać jako szczurki . W akwarium jest około 500 krewetek i nic sobie nie robią z takiego towarzystwa . Dlatego uważam że to jest indywidualne w każdym akwarium

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 paź 2006, 22:19

:D z krewetkami jest to zdecydowanie indyidualna sprawa baniaka, zgadzam się, zresztą wszystko w akwariach jest mocno zindywidualizowane :wink:
mam 11 młodych palet z czego największe mają 9cm, najmniejsze 6cm
5 krewetek filtrujacych i 10 amano żyją sobie zgodnie z paletami, bocjami, labeo, kirysami, neonami i glonojadami
20 red chery z czego 10 1,5cm i 10 1cm przetrwało zaledwie 1 tydzień ...
niestety u mnie są smakołykiem za 1,70zł :P

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 06 paź 2006, 07:16

cocoloco pisze:
Ja bym spytał jak zrobić by redy nie zostały zjedzone przez ryby
mam paletki a 18 cm i dwa mutanty które trudno określić ile mają - bo dumę Stedkera zakupioną w Duisburgu mogę na ich tle opisać jako szczurki . W akwarium jest około 500 krewetek i nic sobie nie robią z takiego towarzystwa . Dlatego uważam że to jest indywidualne w każdym akwarium
Alek , bo zwierzaki nabierają cech właściciela.
Twoje są po prostu za leniwe, by gonić krewetki :wink:

neonek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2005, 11:54
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontaktowanie:

Post autor: neonek » 06 lis 2006, 18:49

Z tym stosunkiem NPK to prawda w akwarium mialem sinice i zwichnąlem rekę. Łapa w gipsie i nie ma kto zmienic wody rybom. W akwarium sinice zarastaly wszystko co popadlo ale w trzecim tygodniu niemal w jednej chwili zniknely i rosliny zaczely rosnac. Gdy zdjeli mi gips zrobilem duzą podmiane i sinice wrocily. Teraz mam w filtrze szyszki olchy i robie delikatne podmiany i jakos sytuacja jest w miare opanowana

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości