zielony piasek

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 12 cze 2008, 22:51

Twoje rośliny już bardziej nie ucierpią nie martw się.
Prosta rada wpadnij do kolegi co wyrzuca wiadro roślin na tydzień i zabierz mu to wiadro. Następnie obsadź nim akwarium. Jak juź to zrobisz nic nie rób i poczekaj... tyle. Możesz mi wierzyć albo nie ale batalie z sinicami przechodziłem kiedyś... . Możesz pozwolić dać się ciągać ZA NOS SINICOM LUB POZWOLIć IM SAMOISTNIE WYGINąć. Przeczytaj ww wątek.

Na początek nie podmieniaj wody,podmiany stymulują sinice do wzrostu. Jak już glon po ok 1,5-2 tygodniach zacznie obumierać podmień wodę zbierając martwe tkanki sinic, koniecznie obsadź zbiornik bo to co jest teraz to nie obsada roślinna tylko jakieś nieporozumienie- pod względem estetyki nie czepiam się- ale z sinicami to sobie z ta obsada nie poradzisz.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 12 cze 2008, 23:05

Kolego Ty nie masz roślin masz coś co kiedyś było roślinami - one teraz nie mają szans. Zaciemnij na 3-4 dni nie tylko zgaś światło ale zakryj akwarium kocem . Też jestem po meczu i uważam że sędzia uchronił nas przed wielkim wstydem a później wynagrodził krzywdę przeciwnikowi. Michcio bez nerwów, jeszcze może Ty doczekasz sukcesu naszej drużyny.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 12 cze 2008, 23:10

cocoloco pisze:Michcio bez nerwów, jeszcze może Ty doczekasz sukcesu naszej drużyny.
Oby.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 13 cze 2008, 05:20

Panowie, którego zielska nakupić? Może być takie:
http://www.allegro.pl/item380012952_moc ... bacz_.html ? ile tego mam kupić?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 13 cze 2008, 09:48

Moczarki to możesz sobie w stawie narwać zwłaszcza tej kanadyjskiej - ona pięknie rośnie ale w niższych dużo temperaturach a będzie gnić jak temperatura wody przekroczy 25 stopni . Na rynku jest moczarka argentyńska która zdecydowanie lepiej zachowuje się w wyższych temperaturach. Jest kilka roślin szybkich które doskonale opanują Twój problem. Limnophila, Cabomba , Ceratophyllum

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 13 cze 2008, 10:38

Takie coś wystarczy, czy dokupić więcej?
http://www.allegro.pl/item381018311_zes ... fila_.html

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 13 cze 2008, 11:36

Michcio Ci napisał ile tego masz kupić ... wiaderko. Nie 10 czy 15 pędów tylko wiadro roślin. Obsadź tym całe akwa od brzegu do brzegu i czekaj na efekty.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 13 cze 2008, 12:04

za 5 zł to lepiej zagraj w totka masz większe szanse na sukces

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 13 cze 2008, 14:48

Kolego jednym z powodów powstawania sinicy oprócz zbyt wysokich związków azotowych, fosforowych, starego podłoża, nieodpowiedniego PH,jest przedawkowanie nawozów które dolewamy sami do akwarium. Wobec tego dużo bardziej przydatne będą nam informacje:
-od kiedy pracuje akwarium?
-jakie wlałeś nawozy, w jakich dawkach,w jakim czasie po odpaleniu akwarium,i czy były to pełne dawki podane przez producenta?
-czym zbijasz PH (kwas solny,kwas ortofosforowy,czy CO2,a może jeszcze czymś innym)?
Ja osobiście stawiam na przedawkowanie nawozów i podawanie CO2( bąbelkowanie),ale oczywiście nie jestem alfa i omegą i mogę się mylić. Odpowiedz proszę na te pytania a myślę ze sobie z tym problemem wszyscy razem tutaj poradzimy.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 13 cze 2008, 16:48

Sławku ja prywatnie mam zdanie że te opisane przez Ciebie czynniki mają wpływ na występowanie glonów.
W przedstawionym akwarium i bez co2 i bez nawozów i niezależnie w jakim Ph glony jakieś musiały być. W sytuacji kiedy takiego światła nie ma co spożytkować, znajdzie się coś co to zrobi. Kiedy akwarium zostało założone to widać, a nawet jeżeli założone wcześniej to i tak nie ma to znaczenia bo i tak było i jest niestabilne pod względem dystrybucji i zużycia ww przez ciebie związków. Cóż gdyby światła było mniej, rośliny powoli się rozrosły a następnie jego natężenie zostałoby zwiększone nie byłoby problemu. Kłania sie elementarna zasada, brak proporcji to przyczyna niepowodzeń w akwarystyce.

bingant
senior
senior
Posty: 139
Rejestracja: 14 lut 2007, 20:18
Imie i Nazwisko: Robert
Miejsce zamieszkania/miasto/: wiocha
Lokalizacja: wiocha

Post autor: bingant » 13 cze 2008, 19:13

Odpowiadam:
akwarium ma około miesiąca
nie dozuję CO2
zakwaszam HCl
dodałem kilka razy chelatu żelaza, innych nawozów nie
Michcio - które świetlówki wyłączyć?

dostawca
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:37
Lokalizacja: Sopot

Post autor: dostawca » 14 cze 2008, 17:59

Najlepiej wszystkie wyłącz na kilka dni.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 14 cze 2008, 20:43

Wyłączenie światła to za mało - należy zaciemnić zbiornik na full aby nawet światło dzienne nie docierało do zbiornika. Takie wyłączanie światła jako zaciemnienie akwarium to częsta przyczyna niepowodzenia w akcji - "ciemność widzę ciemność"

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 14 cze 2008, 20:59

Dołozył bym do tego filtrację przez bardzo gęste medium (5um filtr sznurkowy? okrzemek?) z częstymi wymianami tego co się zapchało i podmiany wody na czystą osozę. Dolewka wody z niezerową twardością prawdopodobnie spowoduje ponowną inwazję.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 16 cze 2008, 14:11

Zgadza się, czyste RO wygra z sinicami, nie potrzeba nic więcej ale... będzie to trwało ze 2-3 miesiące, bo niestety ryby dokładają swoje, jedzonko dorzucane dokłada swoje, obumarłe rośliny i sinice dokładają swoje i tym żywią się te bestie w "czystym RO". Ale da radę, tylko cierpliwie czekaj albo wspomniany kocyk i ciało doskonale czarne :)

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość