Roślinka jako parawan.

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Roślinka jako parawan.

Post autor: mak » 05 maja 2005, 15:46

Ostatnio zmieniałem wystrój akwarium - chciałem zobaczyć jak sie będzie prezentować bez roślin, za to z fajną kompozycją korzenno/kamienną. Jest całkiem nieźle, jednak w jednym miejscu potrzebuję "parawanu", który zakryłby grzałki, wlot wody do filtra, etc.

Myślałem o Echinodorus "peruensis":

http://www.holenderskie.aip.pl/baza/ech ... peruensis/

Co o tym sądzicie? Potrzebuję roślinki min. 40cm wysokiej, gęstej, znoszącej 30 stopni temp i takiej, której nie będę musiał przycinać co tydzień :).

Co radzicie?

Pozdrowienia,
MAK.

Awatar użytkownika
Jurek
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2004, 15:03

Post autor: Jurek » 06 maja 2005, 07:31

Ładną rośliną spełniającą,jak myślę Twoje kryteria byłby hemianthus micranthemoides.W moim akwa rośnie w temp. 28-29 stopni,tworząc zwartą gęstwinę o pięknej,żywozielonej barwie.Jako roślina drobnolistna jest chyba lepszym materiałem słuzącym do maskowania elementów wyposażenia,niż echinodorus.
Załączniki
7.jpg
7.jpg (45.6 KiB) Przejrzano 2706 razy

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 06 maja 2005, 09:35

Dzięki Jurku za podpowiedź - roślinka faktycznie piękna - zastanawiam się tylko, czy aby nie za niska. Na zdjęciu widać, że ma ok. 10-15 cm (oceniam "na oko"). W bazie na holenderskie znalazłem, że do 30 cm.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 08 maja 2005, 10:40

ja w swoim akwa zawsze jako "parawanu" urzywalam Hydrophila corymbosa "siamensis" osiaga wysokosc okolo 40-50cm. Jest wyprobowana na wysokie temp. Jednakze nie powyrzej 37° przez okres 2tyg. Pozatym zdaje swietnie egazamin. Przycina sie ja w zaleznosci jak czuje sie w naszym akwa. Ale co 2-3 tyg. przycinanie jest ok. Ladnie sie rozkrzewia, a obciete "czubki" roslinki mozna wsadzic w podloze i mamy nowe roslinki. Latwa w uprawie nie wymagajaca. I w rzeczywistosci wyglada o wiele lepiej anizeli na zdjeciach.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości