Budowa 3000l

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Budowa 3000l

Post autor: marcinxcom » 30 maja 2021, 14:11

Witam wszystkich wracam po 8 latach do dysków wraz z nowym baniaczkiem.

Będę składał zbiornik 3000L ( no trochę się rozpędziłem ) firma ze szczecina bardzo znana z budowy zwłaszcza dużych zbiorników mi to zrobi.

Do tego zbiornika będę robił SUMP-a (z grubsza temat znam miałem w poprzedniej 500l akwarium sump-a no sump-ika) , i tu moje pytanie:
a) Jaka wielkość ma być złoża do 3000L (obsada max 30 dysków+ 200 neonek w przybliżeniu)
b) I tu dla mnie ważna kwestia ( przy budowie domu podciągnąłem z kotłowni do zbiornika dwie rurki po 1”-u .
Czy to wystarczy żeby dać SUMP-a w kotłowni czy muszę go w salonie razem ze zbiornikiem. Użyję pompy do CO jak w poprzednim sumpie ale nie wiem ile l/h ma taka filtracja podmieniać wodę przy tej wielkości zbiornika , kwestia tego jednego 1” podciągniętej instalacji.

To tyle co mnie na początek trapi i nie mogę doszukać się na forach . Poproszę o jakieś konstruktywne informacje.
Dziękuję z góry.

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Re: Budowa 3000l

Post autor: marcinxcom » 05 cze 2021, 13:42

Może pobudzę temat czy 1/6wody zbiornika czyli 500l sumo bedzie ok . Koledzy i koleżanki napiszcie jakie macie duże sumpy proporcionalnie do zbiornika i jak często czyścicie.

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1258
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Budowa 3000l

Post autor: krisaczek » 08 cze 2021, 21:33

ja mam u siebie zbiornik 1400l plus sump 300l, w sumpie tylko gąbki, czyszczę jak się zatkają. Średnio raz na miesiąc - dwa miesiące.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości