Dwa w jednytm

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 13 paź 2007, 22:59

niki 28 pisze: Nie ma tu człowieka na tym forum i nie tylko ,który nie ma "biologa"w swoim akwa,i żaden akwarysta nie podważy sensu jego działania
Ja nie mam filtra biologicznego. Co do sensowności tzw. filtracji biologicznej to polecam przeczytanie dziełka pani Walstad, które swego czasu reklamowałem w dziale "literatura". Otóż ta pani ma takie hobby że stawia zbiorniki bez filtrów biologicznych, a nawet bez zupełnie żadnych filtrów. Ryby ponoć żyją i maja się dobrze. Ja takim ekstremistą nie jestem , uważam ze należy jakoś zapewnić ruch wody w akwarium. No i usuwać stałe zanieczyszczenia.
J-23

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 13 paź 2007, 23:19

Jezeli nie potrafisz docenić filtracji biologicznej w akwarium to przynajmniej sie nie popisuj.
Ja nie mam filtra biologicznego.
Człowiek zgłupieć może :lol:
Podziwiam do dziś akwa RafalaW ale niestety zrobił GAME OVER i nie doczekałem się pozbycia zbiornika wkładu biologicznego w sumpie.
Nie wiem czemu ale mam dziwne przeczucie że stopniowa redukcja odbiła by się jedynie pozytywem na stabilności baniaka a ryby nie odczuły by braku filtracji biologicznej.
Przy odpowiednio dużym szkle, małej obsadzie i przemyślanej konstrukcji wydaje mi się że można postawić baniak bez grama wkladu biologicznego a jedyna technika to filtry mechaniczne mieszające wodę i grzałki :wink:
Ale to może sprawdzę na swoim szkle i nie będę do tego nikogo namawiał żeby nikt nie sądził się ze mną o zwrot kosztów ryb :twisted:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 14 paź 2007, 06:25

Ja nie mam filtra biologicznego
Czyli odstajesz od wiekszośći .Zastanawiam sie ,jaki masz system filtracji w Twoim akwa ,skoro naprawdę mądrzy i uczeni w piśmie akwaryśći zalecają miec dobrego "biologa" w baniaku .Ja z punktu widzenia praktycznego ,nie wyobrażam sobie swojego akwa bez tego typu filtracji ,która moim zdaniem znakomicie sie sprawdza .Potwierdzam ,że uczeni w piśmie w tym wypadku mieli słuszną rację
Co do sensowności tzw. filtracji biologicznej to polecam przeczytanie dziełka pani Walstad, które swego czasu reklamowałem w dziale "literatura". Otóż ta pani ma takie hobby że stawia zbiorniki bez filtrów biologicznych, a nawet bez zupełnie żadnych filtrów.

Przyznam że nie czytałem artykułu .Generalnie ,jest to możliwe .Mogę przypuszczać że w tym wypadku akwa jest gęsto obsadzone dobrze rosnącymi roślinami ,akwa jest należycie oświetlone ,częsta a może stała podmiana wody, i co najważniejsze duży nadlitrarz zbiornika co do obsady .Nie mniej w tym wypadku zastosowałbym przynajmniej napowietrzanie ,przedewszystkim w nocy
Przy odpowiednio dużym szkle, małej obsadzie i przemyślanej konstrukcji wydaje mi się że można postawić baniak bez grama wkladu biologicznego a jedyna technika to filtry mechaniczne mieszające wodę i grzałki
Piotrze .Przecież masz zawsze prawo wyboru .To Ty decydujesz o doborze filtrów do swego akwa ,szkoda tylko ,że tego prawa nie mają ryby .

niki 28

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość