Osmoza - przydatny osprzęt czy tylko "bajer"?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

gruber
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2005, 12:28
Lokalizacja: Skawina
Kontaktowanie:

Osmoza - przydatny osprzęt czy tylko "bajer"?

Post autor: gruber » 26 lis 2005, 12:03

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu filtra RO. Na początku myślałem o najtańszym modelu z liniowymi prefiltrami. Jednak wiele osób posiadających takie filtry poleca założenie od razu dodatkowego prefiltra. Teraz skłaniam się raczej ku modelom z trzema 10 calowym prefiltrami. Jackiz sprzedaje taki filtr
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73243486
Cena jest dosyć wysoka ale może nie wszystkie elementy są potrzebne? Czy ktoś z Was używa miernika DTS ? Czy to dobra sprawa czy tylko bajer? Czy manometr jest w praktyce użyteczny?
Druga sprawa to ten zbiornik. Myślałem że to zbędny klamot. Ale przypomnialem sobie jak to niejeden z Was magazynował nadwyżki oczyszczonej wody na podłodze :wink:
A w tym wypadku odpada pilnowanie stanu wody. Wystarczy raz czy dwa razy na dzień zlać zawartość zbiornika do beczki na odstaną wodę.( Zakładam że gdy zbiornik jest pełny filtr przestaje pracować)
Jeżeli ktoś użytkuje podobne urządzenie proszę o opinie. Oczywiście zapraszam do wyrażania swoich opini wszystkich kolegów.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 27 lis 2005, 21:32

Używam podobnego zestawu od blisko trzech lat i jestem zadowolony.
Żałuję tylko że nie kupiłem zbiornika o większej pojemności bo jest taka możliwość.
Manometr nie jest niezbędny jednak wiesz jakie masz aktualnie ciśnienie na membranie natomiast miernik pokaże Ci kiedy membrane należy wymienić.

gruber
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2005, 12:28
Lokalizacja: Skawina
Kontaktowanie:

Post autor: gruber » 27 lis 2005, 22:01

Myślałem o tym aby złożyć zestaw pod moje potrzeby. Jm mniej części tym taniej. Czy ten DTS informuje o tym że membrama jest do wymiany czy prefiltry? Bo jeśli membrama to chyba lepiej odłożyć te pieniądze na następną membramę. A jakość wody mierzyć np co kilka miesięcy.
Pomiar ciśnienia na membramie ma informować o stanie zabrudzenia prefiltrów?

paletka6
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 15 sty 2005, 20:20

Post autor: paletka6 » 25 gru 2005, 19:40

Tds mierzy wrzystkie rozpuszczone w wodzie substancje,woda po ro ma około 5 mg/l róznych substacji (kranówa ma 200-300).Żeby uzyskać poziom 0 -idealnie czysta należy za filtrem ro zamontowac filtr Di
ale w waszym wypadku wydaje mi sie on zbędny bo i tak mieszacie ro z kranówą.

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 25 gru 2005, 21:44

sorki ze sie wtrące ale chyba miało byc nie mg/l a uS (przewodnosc ?? )

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość