HQI

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

fopbos
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Polska

HQI

Post autor: fopbos » 21 mar 2009, 15:06

Witam szanownych użytkowników forum. Założyłem ten temat bowiem chciałbym wiedzieć na jakiej wysokości proponowalibyście powiesić lampę HQI (3x150W) nad zbiornikiem 500l (200x50x50 cm). Wiem, że tak silne oświetlenie nie jest polecane przy hodowaniu paletek, jednakże u mnie przez ostatnie 0,5 roku jako tako się sprawdzało. dlaczego w takim razie kombinuje? zauważyłem, że takie oświetlenie powoduje płochliwość u moich ryb i chciałbym je jakoś "stłumić" i myślę, że dobrym sposobem mogłoby być zwiększenie odległości żarników od tafli wody.

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 21 mar 2009, 19:31

Myślę że tylko zwiększysz kont świecenia, a go nie stłumisz.
Nie możesz wyłączyć jednej??
Ja taką lampę planuję do 1200l, a najchętniej pożyczył bym od kogoś by zobaczyś jak to świeci.
Boję się rozczarowania, gdy wyda się kasę na lampę a ona nie spełni moich oczekiwań.

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Post autor: GrzesiekK. » 21 mar 2009, 21:39

Fopbos skoro masz 3x150W HQI to widzę jesteś nastawiony na ładne ziele w akwarium, jeśli tak zapewne i CO2 dozujesz, sprawdź jedna sprawę, jeśli tak jak myśle dozujesz co2 zmniejsz lub całkowicie wyłącz na próbę je na 2-3dni i obserwuj ryby, u mnie nad zbiornikiem o szerokości 140cm wiszą dwie lampy HQI 150W każda jakieś 20 cm od lustra wody i zero problemu z rybami, problem płochliwości miałem przy przegięciu z co2, a ilu znachorów już podpowiadało masę różnych chorób i chemii ile by chcieli mi wlać do akwarium wiem tylko ja, przykręciłem kurek z "gazem" i ryby jedzą z reki a ziele rośnie i tak jak głupie.

Marek81 pomyśl o oprawach przemysłowych, za 3x150W wyrobisz się w kwocie 500zł bez żarników, żarniki polecam Venture Lighting 6500K, za ok 120zł/szt. Polecam oprawy HQZ-151 Briluxa, odezwij się na PRIV jeśli jesteś zainteresowany, podam Ci namiar na sprawdzonego sprzedawcę.

pzdr. Grzesiek

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość