Podłączanie pompy Ro

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Podłączanie pompy Ro

Post autor: daro1820 » 15 mar 2009, 18:24

Witam
Zakupiłem pompę ro tylko teraz zastanawiam się przed co mam ją podłączyć. Obecnie mam wkład ceramiczny za nim węgiel aktywny na końcu membrana. Czy mam ją podłączyć przed membranę ????

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Podłączanie pompy Ro

Post autor: przynenta » 15 mar 2009, 20:14

daro1820 pisze:Witam
Zakupiłem pompę ro tylko teraz zastanawiam się przed co mam ją podłączyć. Obecnie mam wkład ceramiczny za nim węgiel aktywny na końcu membrana. Czy mam ją podłączyć przed membranę ????

Pozdrawiam
Pompę podłączasz przed wszystkim czyli zestawem RO a jak masz prefiltry to za nimi by uchronić ją przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Prefiltr => Pompa => RO

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 15 mar 2009, 20:18

Wydaje mi się, że podłączenie przed samą membraną będzie lepsze niż podłączenie przed prefiltrami. Pompa ma służyć zwiększeniu ciśnienia wody na membranie. Prefiltry ochronią ją w większym stopniu przed nieczystościami z sieci wodociągowej. Zapytaj najlepiej jakiegoś montera RO.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 15 mar 2009, 21:56

CraNcH^MS pisze:Wydaje mi się, że podłączenie przed samą membraną będzie lepsze niż podłączenie przed prefiltrami. Pompa ma służyć zwiększeniu ciśnienia wody na membranie. Prefiltry ochronią ją w większym stopniu przed nieczystościami z sieci wodociągowej. Zapytaj najlepiej jakiegoś montera RO.
A co ja napisałem?
Jeżeli ma oryginale prefiltry sprzężone z osmozą to przed całym zestawem, a jeżeli już nie ma tego a tylko samą membranę to po prefiltrach pompę i później do membrany. Już chyba jaśniej nie można napisać.

Wiem to z własnego doświadczenia. Radzę dodatkowo zamontować manometr by kontrolować sprawność czujnika przepływu. Nie pomyl czujnika wysokiego i niskiego ciśnienia.

Dla informacji użytkowników Merlin-ów RO, jeżeli macie problem z utrzymaniem dobrej wydajności nie kupujcie pomp wspomagających za 1500 zł tylko za 180 zł. W razie problemów z instalacją proszę o kontakt na PW. Z wydajności nominalnej 4200 L/dobę udało mi się uzyskać 3860 L/dobę :lol:

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 15 mar 2009, 22:05

przynenta pisze:A co ja napisałem?
Jestem w szoku :shock:

Wyobraź sobie, że gdy odpowiadałem Twego postu nie było. Czary mary, ale ważne, że kolega ma odpowiedź. Ja to wziąłem na logikę i tak napisałem. Widocznie moja logika jest Ok.

BTW: Czy inni czytający ten wątek mieli podobne spostrzeżenia odnośnie tego, że przez jakiś czas post kolegi przynenty, nie był widoczny?

BTW: Nawet Automat strony PKMD napisał mi, że wysłał do mnie powiadomienie o 21:56

by mx24.poczta.interia.pl (Postfix) with ESMTP id 6B7A357B10C for <cranchms@interia.pl>; Sun, 15 Mar 2009 21:56:51 +0100 (CET)

------------

Doszedłem do tego jak to mogło być, post pisaliśmy jednocześnie, ja kliknąłem cztery minuty później. Potem napisałeś następny post:

[...]

A co ja napisałem?..............itd o 21:56

i na ten post dostałem powiadomienie na maila, że jest odpowiedź. Więc w jednym momencie myśleliśmy to samo. Raz, dwa trzy, moje szczęście....;)

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Post autor: daro1820 » 16 mar 2009, 19:41

Dzięki za podpowiedzi. Z tą pompą to jest trochę roboty szczególnie jak nie ma się do niej instrukcji. Ale się opłaca teraz baniak 30 l zamiast w 9 godzin leje mi się w dwie z małym hakiem.
Jutro jeszcze wstawię fotkę i jak będziecie mogli to podpowiecie mi czy dobrze podłączyłem pompę, chodzi mi o czujnik niskiego i wysokiego ciśnienia. Bo jak zmienię wężyki na odwrót w czujniku od wysokiego ciśnienia to leci i tak z taką samą prędkością.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
robisto
senior
senior
Posty: 168
Rejestracja: 16 mar 2006, 00:48
Imie i Nazwisko: Robert Stoczyński
Lokalizacja: Kraków

Post autor: robisto » 16 mar 2009, 23:37

daro1820 pisze:Ale się opłaca teraz baniak 30 l zamiast w 9 godzin leje mi się w dwie z małym hakiem.
Czyli faktycznie masz bardzo słabe ciśnienie wody, u mnie 30 l. bez pompy to 3 godziny.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 16 mar 2009, 23:56

Pytanie do daro1820. Ile ma odrzutu wody podczas filtrowania 30l.
daro1820 napisz mi jaki typ pompy posiadasz, gdzie kupiłeś i za ile?

Drugie pytanie kieruję do przynenty, jakie to są pompy za 180 zł? Na sieci znalazłem jedynie za około 380 zł.

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Post autor: daro1820 » 17 mar 2009, 07:29

Ciśnienie wody mam fatalne, teraz to żałuje bo przez dwa lata się męczyłem zamiast od razu sobie taką pompę kupić.
Odpadu przedtem było z 3 lub nawet 4 razy więcej. Teraz sprawdziłem to na szklankach, chciałem być pewny. Odpadu jest 1 szklanka a czystej ro 0,5 szklanki. Nie dość że naleci szybciej to jeszcze mniej odpadów. Link do pompy prześle ci później jak wrócę do domu, ale za pompę zapłaciłem 290 zł.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości