Tło wewnętrzne i filtracja.

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

marcinmarg
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 12 mar 2009, 12:52
Imie i Nazwisko: Marcin Kończak
Lokalizacja: Margonin

Tło wewnętrzne i filtracja.

Post autor: marcinmarg » 13 mar 2009, 14:53

Na samym początku chciałbym się przywitać na tym forum.
Jakiś czas temu w swoim zbiorniku miałem już Paletki, ale z róznych przyczyn musiałem zrezygnować. Teraz mam zamiar powrócić :)
Jako że zdecydowałem się na zbiornik raczej dekoracyjny, ale bez roślin z tłem wewnętrzny (różnie tu i na sąsiednim forum do tego tematu się podchodzi, ale jednak się na to zdecydowałem) W związku z tym mam pytanie o filtracje za takim tłem. Planuje coś takiego.

Obrazek

Mam pytanie czy wylot z kubła jak i z głowicy umieścić za tłem i dać kratki wylotowe dla wody, czy umieścić tak wyloty żeby woda nie wylatywała za tłem tylko bezpośrednio przed tło tam gdzie pływają Ryby.

Kolejne pytanie rozważam podłoże gryz bazaltowy o drobnej granulacji (który bardziej mi się podoba), oraz piasek kwarcowy.
W zbiorniku nie ma być roślin, ewentualnie jakiś korzeń - choć nie wykluczam tylko samego tła i piasku.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 13 mar 2009, 14:57

co do wystroju to zalatw sobie jednak jakaś rosline z duzymi lisciami,paletki lubia czasem sie schowac i opoczac...

Co do filtra to mozesz w tle zrobic dziure i zalozyc siatkę przez ktorą wylatywałaby woda,to najlepsze rozwiazanie,ale jednak WLOT wody musisz wstawic juz przed tlo ,poniewaz woda slabo przelatuje przez dziury w tle...

marcinmarg
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 12 mar 2009, 12:52
Imie i Nazwisko: Marcin Kończak
Lokalizacja: Margonin

.

Post autor: marcinmarg » 13 mar 2009, 15:02

Planuje wąż biologa - TT 1200 i mechanicznego (Głowica AT203) przykleić do wewnętrznej część tła tak aby oczyszczona woda wypływała przed tło, co prawda obawiam się trochę zbyt dużego prądu wody jaki może zrobić głowica aT203. Roślina to jakoś mała wymagająca ponieważ oświetlenie nie będzie zbyt mocne, a zbiornik to 150x50x50

wojtekd7 trochę nie rozumiem wlot wody przed tłem - czyli tam gdzie pływają ryby, a wylot za tłem - czyli tam gdzie ryb nie ma?
Jeszcze jedna ilustracja może teraz będzie bardziej jasne.

Obrazek

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: Deszczowatwarz » 13 mar 2009, 15:47

Wloty do filtrów przed tłem-zasysasz brudną wodę i syf, wylot za tłem wtedy wylatująca woda będzie po części wypłukiwała to co za tło się dostanie-to tak na mój mały rozumek, osobiście tło wewnętrzne miałem raz i już więcej mieć nie będę chyba że tło będzie za razem ścianą tylną akwa.

marcinmarg
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 12 mar 2009, 12:52
Imie i Nazwisko: Marcin Kończak
Lokalizacja: Margonin

.

Post autor: marcinmarg » 13 mar 2009, 16:00

hmm, Chyba że całego biologa wystać za tło - tam gdzie ryska będą pływać, a głowice z pianka dać za tło i niech tam mieli wodę, oczywiście zrobić wloty i wyloty wody za tło

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Re: .

Post autor: wojtekd7 » 13 mar 2009, 16:34

marcinmarg pisze: wojtekd7 trochę nie rozumiem wlot wody przed tłem - czyli tam gdzie pływają ryby, a wylot za tłem - czyli tam gdzie ryb nie ma?

tak ,o to mi chodzi, bo jak dasz wlot wody czyli tą rurke ktora filtr wciaga wode z akwa za tlo(tam gdzie nie ma ryb) to wtedy nie bedzie wciagac tej wody co jest przy rybach, wylot wody najlepiej ustaw zeby :
1 troche przeplukiwalo brud gromadzacy sie za tlem
2 woda leciala takze do miejsca gdzie sa rybki zeby byl prad i zeby woda się mieszala z naprzyklad woda podmienianą

marcinmarg
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 12 mar 2009, 12:52
Imie i Nazwisko: Marcin Kończak
Lokalizacja: Margonin

.

Post autor: marcinmarg » 14 mar 2009, 21:12

Pytanko, jakie rośliny polecacie - dno piasek kwarcowy, oświetlenie racze j słabe.

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Post autor: sierocki » 15 mar 2009, 13:03

Jeśli masz słabe oświetlenie to szkoda twojego czasu i nerwów dla roślin. Może lepiej dołóż np. jakąś belkę oświetleniową tam gdzie planujesz wsadzić jakieś roślinki. Co do tła to zastanów się nad tym. Zbiornik masz duży, ale tło 3d a pewnie takie chcesz kupić zajmie ci trochę litrów. Może lepiej dorzucić np. 2 dyski. Poszukaj na allegro tła płaskiego, ja kiedyś kupowałem czarne na początku wyglądało kiepsko, ale jak już biologia na nie zadziałała zrobiło się ciekawe i naturalne.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości