akwarium 720l

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

akwarium 720l

Post autor: krzysztof0579 » 26 lut 2009, 17:35

Planuje akwarium o pojemności 720 l.Mieszkam w starej kamienicy na 2 pietrze .Cży istnieje niebezpieczeństwo naruszenia konstrukcji budynku co mogło by spowodowac.... nawet juz nie mysle jakie konsekwecncje.
Bede w mieszkaniu usuwał piece kaflowe a przeciez one tez sporo wazą.
Prosze o opinie moze ktos miał podobną sytuacje..

Kolego krzysztof 0579 ,proszę uzupełnić profil zgodnie z wymogami regulaminu

moderator

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 26 lut 2009, 18:45

Dowiedz się,a może już wiesz jakie są stropy,drewniane czy betonowe.Kiedys w kamienicy z drewnianym stropem miałem okazje robić podłogę.Grubość belek rzeczywiście robiła wrażenie,z tą jednak uwagą że były zdrowe.Piece kaflowe też swoje ważą,niemniej Twój baniak brutto bedzie ważył ponad tonę.Dobrze gdybyś akwa ustawił w poprzek,a nie wzdłuż belek.Konstrukcji budynku raczej nie naruszysz.Zwróć tez uwagę na to że akwa z reguły stoi pod ścianą,tym samym rozkład ciężaru na strop jest nieporównywalnie mniejszy,niż w przypadku gdybyś go ustawił np na środku pokoju.Jezeli mamy tu do czynienia ze stropem drewnianym ,to przy okazji rozbiórki pieca możesz sprawdzić stan belek.Jeżeli natomiast masz stropy betonowe,to raczej niczego obawiać sie nie powinieneś

niki 28

Awatar użytkownika
MartynaCeluch
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2008, 12:13
Imie i Nazwisko: Martyna Celuch
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: MartynaCeluch » 26 lut 2009, 18:57

Dowiedz się,a może już wiesz jakie są stropy,drewniane czy betonowe.Kiedys w kamienicy z drewnianym stropem miałem okazje robić podłogę.Grubość belek rzeczywiście robiła wrażenie,z tą jednak uwagą że były zdrowe.Piece kaflowe też swoje ważą,niemniej Twój baniak brutto bedzie ważył ponad tonę.Dobrze gdybyś akwa ustawił w poprzek,a nie wzdłuż belek.Konstrukcji budynku raczej nie naruszysz.Zwróć tez uwagę na to że akwa z reguły stoi pod ścianą,tym samym rozkład ciężaru na strop jest nieporównywalnie mniejszy,niż w przypadku gdybyś go ustawił np na środku pokoju.Jezeli mamy tu do czynienia ze stropem drewnianym ,to przy okazji rozbiórki pieca możesz sprawdzić stan belek.Jeżeli natomiast masz stropy betonowe,to raczej niczego obawiać sie nie powinieneś
Taaaa:) no to też właśnie chciałam powiedzieć:) słowo w słowo:)

Martyno proszę uzupełnić profil zgodnie z wymogami regulaminu

moderator

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 26 lut 2009, 19:11

Taaaa:) no to też właśnie chciałam powiedzieć słowo w słowo:)
Gdybym wiedział,zachowałbym się jak dżentelmen :D ,niestety nie wiedziałem :oops:

niki 28

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Post autor: marcinxcom » 27 lut 2009, 00:45

witam -za mało informacji to mógł bym przeliczyć wytrzymałość stropu.
Ale z praktyki wiem że taki baniak to pestka dla stropu postawionego pod ścianą biorąc pod uwagę że siły tam będą na belki wystąpią na ścinanie - a to jest bardzo mocna strona każdego dźwigara. Ale co do takiego baniaka preferuje pod szafkę albo przygotować sobie tak zwany betoniak zbrojony co najmniej 4cm lub jak masz parę drobnych płytę surową granitową.
Aby na baniak nie wystąpiły siły naprężające, które by powstały na skutek ciężaru lekkiego ugięcia posadzki. Jak siądzie drewniany strop np. 5mm to nie zauważysz ale nie znam szyby która 5mm się wygnie :)

Awatar użytkownika
MartynaCeluch
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 18 kwie 2008, 12:13
Imie i Nazwisko: Martyna Celuch
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: MartynaCeluch » 27 lut 2009, 11:09

Gdybym wiedział,zachowałbym się jak dżentelmen ,niestety nie wiedziałem
Oj tam, Jacku, tak się tylko zaczepiam:):)

Sean
junior
junior
Posty: 88
Rejestracja: 14 wrz 2008, 11:17
Lokalizacja: Ropczyce/Lublin

Post autor: Sean » 27 lut 2009, 12:08

Witam!!!

Mieszkam w kamienicy, która ma drewniane belki i piece kaflowe. Akwarium ustawiłem pod ścianą, obok pieca kaflowego. Akwarium ma 575 litrów, pluz żwirek, półka więc troszke to waży. Na początku gdy nalałem wody do akwarium, miałem dziwne wrażenie pracowania podłogi, ale teraz jest wszytsko ok, sa imprezki, nie raz nawet na 20 osobw tym pokoju i jakoś wszystko wytrzymuje:)

Kolego Sean ,proszę uzupełnić profil zgodnie z wymogami regulaminu

moderator



Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysztof0579
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2008, 15:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzysztof0579 » 28 lut 2009, 10:14

Dziekuje bardzo za odpowiedzi,a twoja Sebastian juz wszystko mi wytłumaczyła.pozdrawiam

theripper_0
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2009, 13:39
Imie i Nazwisko: Kamilb
Miejsce zamieszkania/miasto/: Turek
Lokalizacja: Turek

Re: akwarium 720l

Post autor: theripper_0 » 04 gru 2009, 21:00

Od razu przepraszam, że odświeżam temat bo wiem z doświadczenia, że nie jest to mile widziane :) ale chciałbym przejść do rzeczy; będe stawiał akwarium w sumie nie takie duże bo ok 450l (w zasadzie wszystko już stoi od dłuższego czasu w pokoju z tym, że najpierw musiałem przeprowadzić gruntowny remont pokoju w którym miałbym to stawiać na pare lat) no i przyszedł ten moment w którym będe miał kładzione panele... nie wiem czy jet to najrozsądniejsze wyjście ale fundusze biednego studenta na nic więcej nie pozwalają, a więc mam pewne obawy co do tego czy te panele sie zwyczajnie nie ugną czy też powgniatają. Jest sens robić pod ten kawałek na którym ma stać akwarium wylewke i ewentualnie płytki? Czy mogą być zwyczajnie położone panele na podkładzie? Dodam jeszcze, że w pokoju są ogromne nierówności (1cm+/- na oko) i tu też problem bo wylać podłogę na drugim piętrze w bloku, którego stropy są z płyt betonowych z takimi dziurami jakie widać często na polnych drogach (nie znam nazwy) mnie nie przekonuje. Proszę więc kogoś doświadczonego w tym temacie o jakieś porady :-) i dziękuje z góry za poświęcony czas.

Kolego theriper 0 ,proszę uzupełnić profil zgodnie z wymogami regulaminu.

moderator

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości