Zanik prądu

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Zanik prądu

Post autor: pajacyk » 27 sty 2008, 21:21

Witam mam pytanko odnosnie zaniku prądu, a dokładnie czy jest cos w stylu informatora zaniku prądu np sms na tel. Jeżeli jest prosze o info, nie chodzi mi tu o typowy UPS który po zaniku pradu podtrzymuje napiecie tylko chodzi mi o informacje że o danej godzinie zabrakło pradu.
Marcin

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 27 sty 2008, 22:40

Ale UPS wyśle SMSa z informacją o zaniku napięcia i ile czasu CI pozostało na dojazd do domu :wink:

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 28 sty 2008, 10:10

Dobrze poszukaj softu i zostaw odpalony komputer. W biosie włącz ponowne odpalanie komputera po zaniku prądu. Są automaty wysyłające statystyki czasu pracy komputerka i informacje o resetach.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 28 sty 2008, 16:23

amorphis pisze:Dobrze poszukaj softu i zostaw odpalony komputer. W biosie włącz ponowne odpalanie komputera po zaniku prądu. Są automaty wysyłające statystyki czasu pracy komputerka i informacje o resetach.
Komp odpali się za 8 godzin i po co Mu taka wiadomość że od 4 godzin ma już puste zbiorniki.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 28 sty 2008, 17:23

Nie jestem specjalistą, ale wiem, że zwykły alarm domowy, może powiadomić Cię o zaniku napięcia.

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: pajacyk » 28 sty 2008, 20:55

Głównie chodzi mi o to aby np z opóznieniem ok 5min cos mnie poinformowało o zaniku napiecia, przeważnie mam to spowodowane np zalaniem gniazdka wodą po czym robi sie zwarcie i amba :) a na hodowle ktos zawsze może podejsc i pstryknac bezpiecznikami.

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 29 sty 2008, 12:06

przynenta pisze:
amorphis pisze:Dobrze poszukaj softu i zostaw odpalony komputer. W biosie włącz ponowne odpalanie komputera po zaniku prądu. Są automaty wysyłające statystyki czasu pracy komputerka i informacje o resetach.
Komp odpali się za 8 godzin i po co Mu taka wiadomość że od 4 godzin ma już puste zbiorniki.
Komp z upsem, przepraszam zapomniałem dodać, Wcześniej w wątku padło parę razy słowo ups i coś mi się pokiełbasiło.
Zanika napięcie, ups startuje zasilanie awaryjne z bateryjek, wysyła smsa, maila czy robi akcję jaką mu zadamy. Jak zanik będzie krótki, to nawet komp się nie wyłączy, jak dłuższy, to bios podnosi go z powrotem i wysyła znowu wiadomość, że jest i działa. Drugą wiadomość lepiej dać po kilku minutach, bo może zdarzyć się powrót prądu na minutę, komp się podniesie, prąd znów zniknie i nie starczy pustych bateryjek na smsa...

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 29 sty 2008, 14:53

Mamy takie urządzenie na hodowli, powiadamia nas w przeciągu kilku sekund o zaniku prądu telefonicznie i smsowo, napisz do Roberta - Kazika a odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: pajacyk » 29 sty 2008, 17:16

Będe w Poznaniu to pogadamy :)

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 29 sty 2008, 18:43

pajacyk pisze:przeważnie mam to spowodowane np zalaniem gniazdka wodą po czym robi sie zwarcie i amba :) a na hodowle ktos zawsze może podejsc i pstryknac bezpiecznikami.
Nooo, teraz to dopiero jestem pod wrażeniem, czy to tak wiele pracy przestawić gniazdko?
A może wcześniej musi kogoś dobrze pier…
Tonic innego jak (bez urazy) lenistwo.

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: pajacyk » 29 sty 2008, 20:44

stanpiter tu nie chodzi głównie o zalania ale też o normalny zanik produ spowodowany czym kolwiek.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 29 sty 2008, 21:08

Mam u siebie tak zrobione, że dostaję e-mail'a to leci SMS na komórkę. Podłączyłem pod to statystyki serwera itp. i ciągle mi nawala na komórkę SMSami.
Tak jak napisał Marek: komputer + ups + oprogramowanie + połączenie z internetem ... i nie wiem czy nie musi to być operator PLUS GSM. Tam przynajmniej jest to za darmo bo każdy numer jest reprezentowany jako adres e-mail, a ten e-mail to numer telefonu :D
Tylko czy to nie za dużo zachodu ...

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 29 sty 2008, 23:03

Nie musi, moja robota komunikuje się ze mną bezpośrednio przez bramkę sponsorowaną ery, do kogoś innego plus, jeszcze inny orange. Jaja się zaczynają jak przeniesiesz nr między operatorami :)
Tylko, że ja pomijam rzeczy typu email2sms z gmaila czy plusa itp. i jest to bezpośrednio słane na telefon. Całość softu na QNXie, więc nie podam odpowiedników dla windowsów.
Ale coś podobnego już tu było... Pamiętam konkurs, w którym prezes podłączał telefon-automat do sczytywania wyników, jakieś oprogramowanie ogólnodostępne nokii czy czegoś podobnego. Ono też może wysłać, a "nadać" może dowolny program powtarzający sekwencje klawiszy przy reakcji na zdarzenie z upsa ("wpisze" nr telefonu, "naciśnie" 2xTAB, "wpisze" Brak prądu, "naciśnie" 3xTAB aby zjechać na SEND i "wciśnie" Enter).
Tak sobie teraz pomyślałem, że łatwo, szybko i tanio można to zagadnienie wcisnąć gdzieś w ramy voip i wtedy hulaj dusza, smsy, komunikaty głosowe, streaming videokonferencji z każdym akwarium...
Ale po co to, większość softu z upsów ma przesłanie na @, a stamtąd do sms to już kroczek...

.AT

Post autor: .AT » 30 sty 2008, 09:57

Jest jedna firma co produkuje bardzo dobre UPS-y to :
APC ( np Back 500 - posiada soft do monitoringu) można je kupić w sklepach komputerowych. Jest jeszcze druga firma tzw. taniocha Activepower

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 30 sty 2008, 10:44

amorphis pisze: Tylko, że ja pomijam rzeczy typu email2sms z gmaila czy plusa itp. i jest to bezpośrednio słane na telefon. Całość softu na QNXie, więc nie podam odpowiedników dla windowsów.
Mnie też nigdy odpowiedniki Windowsowe nie interesowały ... :)

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości