Napowietrzacze

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Napowietrzacze

Post autor: eugen » 14 lut 2005, 12:19

Jakie waszym zdaniem sa "najcichsze" :D
eugen

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 14 lut 2005, 12:55

JBL Prosilent - mam S500, stoi zamknięty w szafce, ale bez jakiś dodatkowych wyciszaczy. Po prostu go nie słychać :). Niestety do najtańszych nie należy :(.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez mak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 14 lut 2005, 14:41

ja mam dwa eheim-y 2028 i 2329 siedzą w szafce i nie wiem że tam są
cicho jak wigilijną noc .
kiedyś miałem fluval-e było głośno ( najgłośniej darła się żona jak zalały w nocy mieszkanie )

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 14 lut 2005, 14:51

Alku mnie chodzilo glownie o napowietrzacze.. dlaczego? bo 2 akwaria tarliskowe stoja w sypialni, znajduja sie w nich filtry gabkowe wewnetrzne i kostki napowietrzajace, ale to jest sypialnia i.... mam pod tym wzgledem bardzo wyrozumiala zone lecz mnie samamu to czasem nie pozwala zasnac....w tej chwili "brzeczyk" znajduje sie w szufladzie pod zbiornikami opatulaony w reczniki, ale tak i tak "cos" slychac..
eugen

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 14 lut 2005, 15:01

eugen pisze:Alku mnie chodzilo glownie o napowietrzacze.. dlaczego? bo 2 akwaria tarliskowe stoja w sypialni, znajduja sie w nich filtry gabkowe wewnetrzne i kostki napowietrzajace, ale to jest sypialnia i.... mam pod tym wzgledem bardzo wyrozumiala zone lecz mnie samamu to czasem nie pozwala zasnac....w tej chwili "brzeczyk" znajduje sie w szufladzie pod zbiornikami opatulaony w reczniki, ale tak i tak "cos" slychac..
A może założysz dyfuzory na pompki? Ja tam mam w tarliskowym i wywaliłem napowietrzacz (JBL chodzi w głównym zbiorniku).

MAK.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 14 lut 2005, 15:07

moje akwarium nie posiada napowietrzacza ( to znaczy ma ale nie załączony ) eheim 2329 jako pulsacyjny robi za brzęczyk
kupiona kiedyś pompka air compresor produkcja italy chodzi no jakby to porównać - jak syrena bosto załadowana na maxa i pełną mocą jadąca pod górkę na jedynce . Nawet wytłumienie nic nie pomaga .
Nie jest to rozwiązanie nadające się "na salony" .
NIE POLECAM
Załączniki
DSC00459.JPG
DSC00459.JPG (29.62 KiB) Przejrzano 7074 razy

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 14 lut 2005, 15:23

A może założysz dyfuzory na pompki?
nie za bardzo rozumie... masz jakies zdjecie? ja po prostu jestem "zmuszony do takiego zozwiazania (przynajmnie dopuki nie wymysle czegos lepszego) bo przy napowietrzaczu moge tak sterowac, ze w nocy leca tylko filtry (napowietrzanie to dodatkowy dzwiek)
eugen

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 14 lut 2005, 15:29

eugen pisze:nie za bardzo rozumie... masz jakies zdjecie? ja po prostu jestem "zmuszony do takiego zozwiazania (przynajmnie dopuki nie wymysle czegos lepszego) bo przy napowietrzaczu moge tak sterowac, ze w nocy leca tylko filtry (napowietrzanie to dodatkowy dzwiek)
Większość głowic stosowanych w filtrach wewnętrznych ma możliwość zainstalowania prostego dyfuzora (wiele ma w komplecie). Zdjęcia w tej chwili nie zrobię, ale na pewno to widzialeś: do wylotu głowicy doprowadzone jest cienkim wężykiem powietrze, woda zasysa je i dzięki temu jest ono rozpylane w strumieniu wody wylatującym z głowicy. Proste i skuteczne...

MAK.

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 14 lut 2005, 16:10

ach Michal...glupi jestem :oops: nie zalapalem slowa "dyfuzor", na swoje usprawiedliwienie podam tylko, ze w tarliskowych stosuje tylko tradycyjne filtry gabkowe (zobacz u jzajonza w tarliskowych) bo sa one hmmm delikatne..latwe w czyszczeniu i bezpieczne.. dlatego nie chce z nich zrezygnowac..(akwarium ogolne lub dla podrostkow to co innego)
eugen

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 14 lut 2005, 16:59

JBL Prosilent rules :D
Mam to cacko od 3 lat i dalej nie słychać jego pracy.

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 14 lut 2005, 17:12

eugen pisze:ach Michal...glupi jestem :oops: nie zalapalem slowa "dyfuzor", na swoje usprawiedliwienie podam tylko, ze w tarliskowych stosuje tylko tradycyjne filtry gabkowe (zobacz u jzajonza w tarliskowych) bo sa one hmmm delikatne..latwe w czyszczeniu i bezpieczne.. dlatego nie chce z nich zrezygnowac..(akwarium ogolne lub dla podrostkow to co innego)
Dlatego pisałem, że na pewno wiesz o co chodzi :).

MAK.

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 14 lut 2005, 17:15

yoyi pisze:JBL Prosilent rules :D
Mam to cacko od 3 lat i dalej nie słychać jego pracy.
Szkoda tylko że wydajność stosunkowo mała... Ale ja to i tak stosuje bardziej jako efekt wizualny :). Lubię bąbelki ;).

MAK.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 14 lut 2005, 21:12

Widziałem swego czasu takei fajne ustrojstwo co robiło za pompe powietrza. Wyglądało to jak lokomotywa, ale prosze się nie śmiać, bo całkiem cicho to to pracowało. Mały silnik elektryczny napędzał potężne koło zamachowe, a to z kolei mechanizmem korbowym wprawiało w rych posuwisto zwrotny tłok. Był jeszcze tam zamontowany mały zbiornik na wyrównanie ciśnienia. Urządzenia w całości było niklowane i wyglądało całkiem uroczo.

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 14 lut 2005, 22:17

Ty widziales Mirku ..a ja uzywalem :D :D :D w polsce...silnik z adaptera zmiast paska rajstopa a jako tloki waz z pochlaniacza pylu, wilkie kolo z mimosrodem.. kazdy slazak starszy niz 35 lat ktory mial jako dziesko ryby to zna....ehhhh nostalgia :D
eugen

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: mare777 » 15 lut 2005, 01:23

Ja też kiedyś takich używałem, tylko z pończochy przeszedłem na paski od magnetofonów. Zużyłem kilka jedno i dwu tłokowych . Łezka w oku , - te pękające paski i przecierające się rury zawsze w nocy ,albo jak nikogo nie było w pobliżu :cry:
Eugen możesz jeszcze powspominać - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42310310 :lol: .
Obecnie używam pomp Hagena / Hiblow air pump modeli 20 i 60 /.Jedna z dwudziestek i sześćdziesiątka działają non stop od ponad 10 lat bezobsługowo z tą samą wydajnością.
Głośność dwudziestki mogę porównać do dzwięku oprawy na dwie świetlówki 18W/ bardzo delikatne buczenie z odległości 3m niesłyszalne w zasadzie słychać tylko powietrze wydostające się z kostek w akwa, ten dzwięk jest kilkakrotnie głośniejszy od pompki.
Oczywiście tego powietrza troszeczkę leci - 20ltr na minutę z 20tki :D
Załączniki
now.jpg
ps.zdjęcie kiepściutkie ale pod ręką miałem tylko komórkę
now.jpg (97.97 KiB) Przejrzano 6987 razy

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości