filtr pulsacyjny

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

undziu
junior
junior
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2005, 15:41
Imie i Nazwisko: Tomasz Unrath
Miejsce zamieszkania/miasto/: Września
Lokalizacja: Września
Kontaktowanie:

filtr pulsacyjny

Post autor: undziu » 22 sie 2006, 19:34

Witam, jak zwykle mam jakies pytanko, tym razem chodzi mi o filtr kubełkowy pulsacyjny a dokładniej o to czy opłaca się wydawać na niego więcej kasy jeżeli ma on służyć wyłącznie do filtracji mechanicznej bo do biologicznej będzie sump, zastanawia mnie to czy do mechanicznej nie będzie lepszy zwykły kubeł ze stałym przepływem.pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 22 sie 2006, 21:06

Konstrukcja filtru pulsacyjnego została tak zaprojektowana by zwiększyć wydajność filtracji biologicznej poprzez lepsze natlenienie złoża w którym osiedlają się bakterie, więc pomysł zastosowania filtra pulsacyjnego jako mechaniczny wydaje mi się wysoce nietrafiony. Do dobrego filtrowania akwarium polecam wspomniany filtr pulsacyjny oraz dowolny filtr wewnętrzny dostosowany wydajnością do wielkości twego zbiornika. Jeśli chodzi o sump, to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o cenę do jakości filtracji i ma swoje zalety. Filtry kubełkowe w mojej opinii są o wiele wygodniejsze w czyszczeniu. Odłączasz, zanosisz do łazienki, czyścisz i w ten sposób nie zalewasz parkietu w pokoju ;). Lecz proszę pamiętaj wszystko ma swoje zalety i wady, każde akwarium jest inne i TY, tylko TY, zadecydujesz co twoim podopiecznym będzie najlepiej służyło wnikliwie obserwując zmiany zachodzące w zbiorniku. Polecam także lekturę internetu i nie tylko :)

undziu
junior
junior
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2005, 15:41
Imie i Nazwisko: Tomasz Unrath
Miejsce zamieszkania/miasto/: Września
Lokalizacja: Września
Kontaktowanie:

re

Post autor: undziu » 22 sie 2006, 21:14

też tak myslełem,że zwykły kubeł będzie lepiej spełniał funkcję filtracji mechanicznej.Dzięki za pomoc...

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 22 sie 2006, 21:41

Undziu, powiem szczerze nie widziałem fabrycznego filtru pulsacyjnego w akcji a co dopiero rozebranego. Moja odpowiedź była oparta o wspomnianą lekturę internetu. Jedynie co mogę dopowiedzieć, to, że prawdopodobnie filtrację mechaniczną załatwi w podobny sposób i na podobnym poziomie filtr kubełkowy pulsacyjny jak i "zwykły". Z 100 % pewnością powiem, że filtr pulsacyjny lepiej w sposób biologiczny usuwa szkodliwe związki zawarte w wodzie.

arekzgorek
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2006, 08:46

Re: filtr pulsacyjny

Post autor: arekzgorek » 13 paź 2006, 10:16

Undziu pisze:czy opłaca się wydawać na niego więcej kasy jeżeli ma on służyć wyłącznie do filtracji mechanicznej bo do biologicznej będzie sump,
Mam Eheima 2227 i nie nadaje się jako mechaniczny, ponieważ ma zbyt mały przepływ 550l/h, chyba że masz małe akwa. Ale jest taki myk, że blokujesz środkowy przewód i wtedy filtr pracuje ciągle i jeżeli pracuje ciągle to coś koło 1000 l/h. tylko taki filtr kosztuje coś koło 800 zł, wiec możesz sobie kupić 2 x EX1200 i zostanie Ci jeszcze na kilka paletek.

Awatar użytkownika
Joca
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2006, 18:34
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Joca » 15 paź 2006, 11:02

Mam również Eheima pulacyjnego i z założenia został zrobiony jako wyłącznie biologiczny. Można o tym poczytać na stronie Eheima w dziale instrukcje. Ja próbowałem kiedyś włożyć watę, ale po tygodniu filtr się zapychał i pulsacja przestawała działać. Jak dokładnie o tym pocztytałem, to producent nie zezwala na dodawanie waty. Więc nie nadaje się w oóle na filtr mechaniczny... Biorąc pod uwagę jego cenę -doradzałbym jak posty powyżej. Kubeł na filtrację biologiczną i gąbkę do środka jako mechaniczną...

Ale filltracja biologiczna REWELACJA!

Pozdrawiam,
Jacek

krzysztof19615
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwie 2006, 10:11
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: krzysztof19615 » 18 mar 2007, 10:06

Witam. 8) Jestem posiadaczem filtra pulsacyjnego Eheim.Jakie stosujecie wkłady do wypełnienia i jak jest kolejnosć od góry :( . Stosuje gąbkę ceramike i biobale.Zdażają sie zapchania tej filtracji. Na gąbce osadza się brazowa maż,która przytyka wloty i filtracja przestaje działać . Po przepłukaniu gabki wraca to do normy. Moze coś pokreciłem w kolejnosci wkładów i z tąd moje pytanie :?

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości