System zasilania awaryjnego

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: birdas » 03 wrz 2009, 20:35

Fideltronic'a Ares 700 VA mam w szkole przy serwerze. Myślałem o zakupie takiego UPSa do akwa ale zrezygnowałem. Dlaczego ? - jest trochę za słaby na moje potrzeby (kubełek + filtr wewnętrzny + napowietrzacz), a po drugie ten UPS ma "zimny start". Inaczej mówiąc jak akumulator nie wytrzyma to UPS się wyłączy i wówczas powrót zasilania nie uruchomi go ponownie. Trzeba będzie uruchomić go ręcznie. Trochę to przykre - może się zdarzyć, że to właśnie ten UPS wykończy rybki.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: stanpiter » 04 wrz 2009, 14:40

birdas pisze: to właśnie ten UPS wykończy rybki.
:shock: Czarny scenariusz :wink:
Biorąc pod uwagę ryzyko, jakie spotyka nas na ulicach nie powinienem wychodzić z domu :mrgreen: :wink:

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: birdas » 04 wrz 2009, 15:33

Niekoniecznie. Wystarczy do takiego UPSa podłączyć nie tylko napowietrzacz, ale dodać kubełek i wówczas czas podtrzymania spadnie do ok. 2 h. Zanik powyżej 2 h spowoduje, że nawet jak wróci zasilanie to filtr i napowietrzacz już się nie uruchomi. Jak jesteśmy na wakacjach to ryby prawdopodobnie zginą.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: TURYSTA » 04 wrz 2009, 15:37

A nie da się tego upsa przeprogramować ?
U mnie będzie śmigał z 12 watami ale jak padnie i ups to faktycznie będzie nie kolorowo

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: stanpiter » 04 wrz 2009, 18:29

TURYSTA pisze:A nie da się tego upsa przeprogramować ?
U mnie będzie śmigał z 12 watami ale jak padnie i ups to faktycznie będzie nie kolorowo
Pisałem już że taki UPS (a nawet słabszy (bo z jednym akumulatorem)) śmiga mi z 11W "kubełkiem" całą nockę, jeśli podłączysz do niego grzałkę to będzie tak jak napisał Birdas (jaki to kubełek, że zwali upsa za 2h? - nie wnikam). Patrząc na tabelkę, można policzyć ile z Twoimi 12W pociągnie, nie lenić się tylko policzyć :wink:

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: marcinxcom » 05 wrz 2009, 16:36

Panowie ( powiem tak siedzę w branży telekomunikacyjnej -serwery itd.. ) żeby się nie na robić i nic nie przerabiać aby mieć stałe napięcie. Na AKU-samochodowych wstawiamy stare APC-1000 lub 900 modele ( cena na allegro około 200-300zl bez baterii za używanego) maja bardzo dobrze zrobione z dużym zapasem ładowanie. Przede wszystkim maja rozwinięte oprogramowanie przez które po podłączeniu akumulatora samochodowego można skalibrować jego ładowanie aby się nie zasiarczył. ( do 1000-ki APC podłączamy 12V-45Ah 2szt akumulatory ) I urządzenia które pobierają około 20W jada na tym całą dobę. Tego typu rozwiązania stosujemy już od około 3-4lat i do dzisiaj AKU-samochodowe żyją i działają.

(w/w postach fideltronik itd.. to rozwiązania czysto domowe czas pracy przetwornicy tam jest wyliczony na jakieś 30min a radiator do chładzania w nich tranzystorów to żart ( wyliczony czysto ekonomicznie )-nie wspomnę o powrocie prądu gdzie taki AKU od auta będziecie musieli ładować prostownikiem )

pozdrawiam wszystkich Marcin J.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: birdas » 05 wrz 2009, 17:15

stanpiter pisze: Pisałem już że taki UPS (a nawet słabszy (bo z jednym akumulatorem)) śmiga mi z 11W "kubełkiem" całą nockę, jeśli podłączysz do niego grzałkę to będzie tak jak napisał Birdas (jaki to kubełek, że zwali upsa za 2h? - nie wnikam).
Mam lepszego i mocniejszego UPSa niż wspomniany Fideltronik (przynajmniej pod kątem max. obciążalności, wizualizacji czasu podtrzymania, % stanu obciążenia itp. - fideltronic tego nie ma - jedynie nie pamiętam jak z akumulatorami, ale chyba są 3) i po podłączeniu napowietrzania + filtr wewnętrzny + filtr zewnętrzny (kubełek) trzyma mi zaledwie 3-3,5 h. Nie pamiętam dokładnie poboru mocy tych urządzeń ale łącznie będzie coś koło 45 [W].

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: marcinxcom » 05 wrz 2009, 19:33

wszystkim teoretykom odpowiem tak
( we wszystkich UPS-ach czas podtrzymania podaje się na około 5min przy ich maksymalnym obciążeniu ) ( patrząc na dany model proszę się nie sugerować np: UPS EVER ECO700 że to 700W max obciążenia, moc skuteczna 420 W tak naprawdę.
420W/20 =21W czyli czas teoretycznie przy obciążeniu 21W ( mnożymy nasze magiczne 5min max-ymalnego obciążenia przez 20 daje nam to 100min )
-czyli nasz owy wywołany do przykładu "UPS EVER ECO700 " przy obciążeniu 21W podtrzyma jakieś 1,5h w przybliżeniu

(odp do postu wyżej prawie na pewno owy UPS nie ma 3-AKU ( bo za zwyczaj prawie zawsze są zestawiane parami jedynie liczba nie parzysta wypada tylko wtedy jak UPS posiada jeden AKU - nigdy nie spodkałem innego zestawienia uku na moim serwisie w UPS-ach)

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: marcinxcom » 05 wrz 2009, 19:38

starałem się opisać tak aby każdy w miarę zrozumiał jak patrzy na parametry UPS-ów nie zagłębiając się ile aku posiada UPS jakiej pojemności i o jakim napięciu np6v,12, i nie które amerykański 24V. Aby każdy w miarę czytając to wiedział owy ups ile mu pociągnie.
pozdrawiam M.J.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: stanpiter » 05 wrz 2009, 19:51

Dobra Panowie, kończąc moje wywody, - zawsze można kupić agregat prądotwórczy :wink:

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: marcinxcom » 05 wrz 2009, 19:57

a kto w nocy go będzie odpalał :D -no i ci co mieszkają w bloku, praca agragatu okolo 80-90db głośności będzie wzbudzała małe zrozumienie sąsiadów w obec tak szczytnego celu podtrzymania życia naszym pupilom :D

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: stanpiter » 05 wrz 2009, 20:01

marcinxcom pisze:a kto w nocy go będzie odpalał :D
Sam się odpali :wink:
marcinxcom pisze:-no i ci co mieszkają w bloku,
Mają ph :mrgreen: :wink:

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: TURYSTA » 05 wrz 2009, 21:55

Baca twierdzi że 700 trzymała mu całą noc.
Chyba noc nie trwa u Ciebie 1,5 h ?
Hmm Baco to jak to jest ? Ja tylko nędzne 12 watów

Awatar użytkownika
marcinxcom
senior
senior
Posty: 118
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:57
Imie i Nazwisko: Marcin Janowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Internet Stargard
Lokalizacja: internet Stargard x-com
Kontaktowanie:

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: marcinxcom » 05 wrz 2009, 22:20

macie panowie linka do czasów orientacyjnych pojemności ( Ah ) akumulatorów a poboru prśdu np. pompy

http://www.lechma.com.pl/download/czas_pracy_ups.pdf

myślę że to lepiej zobrazuje ( i UPS trzeba brać indywidualnie porównania bo 700-ka - 700-tce nie równa bo różnej wartości są montowane akumulatory od 6V4,5Ah 1szt po 2szt 12V7,2Ah -większej wartości w 700-kach nie widziałem na serwisie choćby to nawet był APC

dla tego patrzcie panowie ile wasz UPS ma pojemności "Ah" lub który zamierzacie zakupić wedle obciążenia w WATTA-ch.

pozdrawiam M.J.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System zasilania awaryjnego

Post autor: birdas » 05 wrz 2009, 22:51

marcinxcom pisze: (odp do postu wyżej prawie na pewno owy UPS nie ma 3-AKU ( bo za zwyczaj prawie zawsze są zestawiane parami jedynie liczba nie parzysta wypada tylko wtedy jak UPS posiada jeden AKU - nigdy nie spodkałem innego zestawienia uku na moim serwisie w UPS-ach)
Być może. Od przodu na UPSie mam napisane Best Fortress, pewnie od tyłu byłoby coś więcej, ale nie będę po nocy wchodził do szafki z latarką w rękach :roll:

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości