dysk nie chce jeść

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

dysk nie chce jeść

Post autor: krystian0682 » 07 wrz 2012, 13:32

Witam rybki kupione w Niedziele, 1 z 6 dyskowców nie chce jeść. Miałem w małej kwarantannie ale zmieniłem na większą parametry wody ok, jedzą 3 razy dziennie granulat i serce wołowe co może być przyczyną?

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: Alenquer » 07 wrz 2012, 22:37

Po prostu stres. Trzeba być cierpliwym. W końcu powinien zacząć jeść.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: nobleKoziol » 07 wrz 2012, 23:38

Też mi się tak wydaje. Nie panikój kolego :wink: wszystko bedzie oki. Powolutku i dojdziesz do ładu. Opserwój rybcie i nie reaguj zbyt pochopnie.

Ps. Prosze pisz w jednym poscie bo ja przestaje ogarniac, a jeski dzieje sie coś niepokojacego zapytaj na pw.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: arturo » 09 wrz 2012, 20:17

Jeśli możesz napisz czy ryby z jednego źródła, co w wystroju akwa - czy masz chociaż jakieś korzenie za którymi mogą się schronić, zrób zdjęcie, to też może pomóc, pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: nobleKoziol » 09 wrz 2012, 21:54

Z tego co pisze to sa nadal w kwarantannie.

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: krystian0682 » 10 wrz 2012, 12:50

Mój gł zbiornik zmienił się w kwarantanne, obecnie jest tam 6 dysków 2 grzałki, termometr, i podłączone 2 filtry kubełkowe, żadnych korzeni roślin i piasku niema. Musiałem podjąć takie kroki bo w tej małej bym ryby zatruł no2 a w tym problemów brak, szkoda mojego wystroju ale po co komu ładny wystrój bez ryb :wink: (zdrowie ryb ważniejsze) światło palę naprawdę delikatne, mam taką lamke ledowa (biurkowa) i ta narazie im starczy później zacznę im powoli zwiększać i tak to narazie wygląda. Pozdrawiam
ps. ryby z jednego źródła, jedni twierdzą że te ryby mają wszystkie choroby a inni że nie trochę można się pogubić, zobaczmy czas pokaże

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: roh » 10 wrz 2012, 14:55

krystian0682 pisze:Mój gł zbiornik zmienił się w kwarantanne, obecnie jest tam 6 dysków 2 grzałki, termometr, i podłączone 2 filtry kubełkowe, żadnych korzeni roślin i piasku niema. Musiałem podjąć takie kroki bo w tej małej bym ryby zatruł no2 a w tym problemów brak, szkoda mojego wystroju ale po co komu ładny wystrój bez ryb :wink: (zdrowie ryb ważniejsze) światło palę naprawdę delikatne, mam taką lamke ledowa (biurkowa) i ta narazie im starczy później zacznę im powoli zwiększać i tak to narazie wygląda. Pozdrawiam
ps. ryby z jednego źródła, jedni twierdzą że te ryby mają wszystkie choroby a inni że nie trochę można się pogubić, zobaczmy czas pokaże
Masz napisane ile grzałek ile filtrów i inne pierdoły a nie mogę znaleźć NO2=?, PH=?, T=? To są podstawowe parametry, które powinieneś podać, żeby cokolwiek pomóc twoim rybom.
Podnieś temperaturę do 32 st. C (ani grama mniej) na 14 dni i nic innego nie cudakuj, Możesz im dolać szklankę czarnej zwykłej herbaty liściastej(bez żadnych dodatków zapachowych typu earl grey) zaparzoną z dwóch czubatych łyżek stołowych. Zaparz, poczekaj aż wystygnie i po 50 gram płynu dolewaj co 2 godziny(obserwuj ryby). Uważaj bo mogą poprosić o ciasteczko(to ostatnie zdanie to żarcik) :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: krystian0682 » 10 wrz 2012, 17:48

NO2 0
PH 6,7
KH 2
GH 2
Czy zamiast herbaty mogą być 2 liście migdalowca, temperaturę podniosłem do 30 ale jeszcze dziś podniose do 32 , zauważyłem że zaczęły troszkę szybciej oddychać czy to prze temp. ??
Dałem im jednego angielskiego herbatnika bo tak patrzyły jak jem :wink:
Ile to jest 50 gram płynu? :)

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: roh » 10 wrz 2012, 19:31

krystian0682 pisze:NO2 0

Ile to jest 50 gram płynu? :)
Kieliszek od wódki. albo 1/5 szklanki do herbaty. Może być ketapang, ale ile sztuk tych liści ????????????? pytaj fachowców. Herbata oprócz taniny, zawiera tez teinę to mocno działa bakteriostatycznie i jest tańsze. :D
Masz zdecydowanie za niskie GH. Nie trzymaj ryb w destylacie-wypłukujesz im z organizmu wszytstkie sole mineralne i pierwiastki śladowe :?

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: krystian0682 » 10 wrz 2012, 20:07

ok podwyższę kh i gh tylko jakie najlepsze już daje herbatkę bede inaczej mieszał ro i kran

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: rady3 » 10 wrz 2012, 20:51

Pzry TwW=2 tak jak napisałeś to pH=6,7 jest niemożliwe. No chyba, że to jest pomiar niestabilnej wody. Będzie ona dążyła do powyżej 7 pH. Nie podnoś TwW, tylko TwO. Najlepiej do min 5. Kiedy ustalisz TwO na wymarzonym poziomie to wtedy obniż TwW. Najpierw do 0, a później delikatnie dolewaj kwasu aż osiągniesz wymarzone pH. Musisz się liczyć z tym, że jeżeli zejdziesz z TwW do 0 to pH po obsadzeniu zbiornika rybami, będzie spadało. Trzeba go wtedy pilnować i utrzymywać na stałym poziomie, lub co moim zdaniem w Twoim przypadku jest lepsze pozostawić TwW tak jak masz 2, a TwO takie jakie Ci wyjdzie i taka wodę utrzymywać. Ważne by ryby miały wreszcie jakieś stabilne warunki. Jak na razie jesteś na dobrej drodze do katastrofy. Stabilność, stabilność i jeszcze raz stabilność.

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: krystian0682 » 10 wrz 2012, 21:29

Wszystko się zgadza tylko że jak wyczytalem na forum i pisałem w moich innych postach że jak będę mieszał kran i ro nie będę musiał bawić się kwasem ( nawet go niemam ) 25% kran 75% ro to po testach które zrobiłem wychodzi ph ok 7 a kh i gh 3 i 4, na temat zakwaszania wody raczej niemam pojęcia bo nigdy tego nie robiłem a z tego co ludzie mi pisali to ph 7 może być tylko żeby było stabilne. Jak można obniżyć np kh a podwyższyć gh i na odwrót nie mam jeszcze takiej wiedzy. Jeśli jestem w błędzie to przepraszam i proszę o pokierowanie Mnie właściwą drogą. :wink: Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: nobleKoziol » 11 wrz 2012, 12:43

No i wracamy do początku. Pomyśl o minerałach do podnoszenia gh. jesli chcesz to podam Ci nazwy bo są 2 rodzaje. Minerały podnoszące tylko gh, i takie kture podnoszą kh i gh. Proszek sypiesz do wody ro zostawiasz na 24h (oczywiscie mieszajac) i gotowe, kh/gh/ph/ tds zawsze takie samo.
Pozdrawiam.
Koledzy napewno zweryfikuja moja wypowiedz.

Ps. Mówimy o groszowych sprawach.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: rady3 » 11 wrz 2012, 12:49

Możesz się bawić z minerałami, ale moim zdaniem nie ma to jak prawdziwa woda. Dolewaj po prostu rurowitu tyle, żeby TwO było jak najwyższe zachowując jednocześnie zasadę, żeby pH nie wzrosło bardziej niż na 7,2.

Awatar użytkownika
krystian0682
senior
senior
Posty: 176
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:34
Imie i Nazwisko: Krystian Ziegert
Miejsce zamieszkania/miasto/: Southampton / UK
Lokalizacja: Southampton / UK

Re: dysk nie chce jeść

Post autor: krystian0682 » 11 wrz 2012, 16:36

Witam, woda ma 32,5 stopnia zauważyłem ze nie które ryby nie oddychają równo (np. lewa strona bardziej niz prawa, a nawet większości jedną inne normalnie ) i szybko oddychają czy ten oddech to przez temp.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości