pytanie

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

altumy
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2009, 14:09
Imie i Nazwisko: Krystian Chim
Lokalizacja: Białystok

pytanie

Post autor: altumy » 03 gru 2011, 22:36

Mam pytanie odnośnie odrobaczania ryb, czy jest to normalne by ryby po odrobaczeniu dalej kitowały kupką o dziwnej konsystencji( półprzezroczysta galaretka)? Ponadto po odrobaczeniu 3 z dziesięciu po kuracji przebywają pod korzeniem są apatyczne i nie przyjmują pokarmu. Czy możliwe że levamizol dopiero wychodzi z organizmu ryby i tam może się ona zachowywać? Pod mikroskopem nie widać nic żywego ruszającego się .Dzięki za podpowiedź

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: pytanie

Post autor: Marek81 » 07 gru 2011, 23:45

Ooooo daj im odsapnąć !
Kupy mogą być jeszcze nie ładne długo.
Śluzówka musi się odbudować.
Obserwuj i badaj, po miesiącu zobaczysz.
Oszczędnie karm, dbaj o wodę i zobaczysz co będzie dalej.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: pytanie

Post autor: roh » 08 gru 2011, 08:53

Odrobaczanie jest pojęciem baaaaaaardzo ogólnikowym. Jak długo ryby stoją pod korzeniem? Ile czasu trwała kuracja levamisolem? Co chciałeś wytłuc?
To niemożliwe żeby po levamisolu w odchodach nie było widać życia, albo nie potrafisz patrzeć albo masz do d..y sprzęt. W odchodach powinny znajdować się wrotki, orzęski, wiciowce, skąposzczety..... i cała plejada innych stworzonek. Jak widzisz mam bardzo dużo ale w twoim pytaniu.
Podczas SKUTECZNEJ kuracji levamisolem ryby powinny zacząć jeść 3 dnia od podania pierwszej dawki leku.

altumy
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2009, 14:09
Imie i Nazwisko: Krystian Chim
Lokalizacja: Białystok

Re: pytanie

Post autor: altumy » 10 gru 2011, 20:25

odrobaczałem w sterylnym capitoxem, wg wskazania producenta 10ml na 100l z powtórką po tygodniu, woda świeża, temp 28 stopni, filtr wypłukany, ryby nie zaczęły jeść po 3 dniach te co jadły wcześniej to jadły cały czas a te co wcześniej nie jadły to podczas kuracji i po niej też nie jedzą. Faktycznie mikroskop do d..py taki dla dzieci 100x powiększenie. Obecnie zdecydowałem się na metronidazol , może on postawi na "nogi moje ryby. Jak dalej będą nie jadły to odstawie leki i jedynie podmiany wody i temp 30 stopni, może faktycznie za dużo tej chemi ryba nie koń:)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: pytanie

Post autor: _TOM_ » 11 gru 2011, 10:33

albo leczysz je nie na to co mają,wtedy są takie skutki, że jest im gorzej po kuracji niż przed nią, a potrafią też po nietrafionej kuracji nas opuścić ... trafna diagnoza to w akwarystyce wielka sztuka, jaką trudno posiąść i szacun tym co to potrafią bezbłędnie, to już połowa sukcesu, druga połowa, to odpowiednia kuracja i odpowiednie zabiegi - postępowanie podczas leczenia.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: pytanie

Post autor: roh » 11 gru 2011, 14:43

_TOM_ pisze:albo leczysz je nie na to co mają,wtedy są takie skutki, że jest im gorzej po kuracji niż przed nią, a potrafią też po nietrafionej kuracji nas opuścić ... trafna diagnoza to w akwarystyce wielka sztuka, jaką trudno posiąść i szacun tym co to potrafią bezbłędnie, to już połowa sukcesu, druga połowa, to odpowiednia kuracja i odpowiednie zabiegi - postępowanie podczas leczenia.
Tomku cytuję Cię po raz drugi bo nie chcę Cię powtarzać.
Dodam tylko, że zalecenia producenta mają się nijak do skutecznych dawek na odpowiednie robactwo.
Robaczki maja lekko przyspieszoną akcję serca po tych dawkach. Są lekko na haju :lol: :lol: :lol:

altumy
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2009, 14:09
Imie i Nazwisko: Krystian Chim
Lokalizacja: Białystok

Re: pytanie

Post autor: altumy » 11 gru 2011, 17:31

no dobra ale moje rybska też są haju, zwiększając dawkę tylko bym je wykończył. Moim zdaniem to nie woły a dawki leków działają na nie i pasożyty. Z tym że nie trafiłem z kuracją i powinienem od razu zacząć od metronidazolu.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości