Rozpoznanie, identyfikacja, sposoby leczenia ryb adaman

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Rozpoznanie, identyfikacja, sposoby leczenia ryb adaman

Post autor: adamn » 24 lip 2008, 18:26

Jeśli FORUM PKMD jest zainteresowane by w jednym TEMACIE było:
- jak rozpoznawać choroby ryb;
- jak identyfikowac pasożyty ryb;
- jak skutecznie leczyć ryby tak by je wyleczyć a nie zaleczyć czy uśmiercić;
- by wszystkie te dane były "pod ręką"
- by nie było w wątku zbędnych treści zaciemniających obraz całości zagadnienia.
To proszę ten TEMAT zrobić jako przyklejony
Wtedy sukcesywnie będę go uzupełniał w treści.
Adam

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 26 lip 2008, 09:21

Nie jestem ani w Radzie, ani w Zarządzie, ale uważam, że to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 27 lip 2008, 07:23

Proszę o wypowiedzi członków PKMD oraz zwykłych użytkowników, na temat poruszony przez adamn.
Dobrze będzie aby każda wypowiedź brała pod uwagę korzyści wynikające z doświadczenia Adama oraz sytuacje które powodowały zawirowania i nie zdrowe emocje. Wszelkie komentarze do wypowiedzi bedą usuwane. Każdy ma tylko jedną wypowiedź. Na Wasze wypowiedzi
czekam tydzień tj. do 03.08.2008

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: czarjan2 » 27 lip 2008, 10:05

Jestem Za, chociaż nie jestem członkiem PKMD moim zdanie wiedzy nigdy za dużo.na pewno wielu akwarystów skorzysta ze sposobów leczenia jakie opisuje Adam .Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 27 lip 2008, 11:02

Pomysł bardzo dobry POPIERAM.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 27 lip 2008, 11:08

Inicjatywa i pomysł fajny, popieram, choć nie do końca, to znaczy ostatnie zagadnienie: sposoby leczenia adaman budzi moje wątpliwości.
Przyklejone wątki musza być uniwersalne i bezdyskusyjne, nie kotrowersyjne, a już napewno nie mogą zawierać w tytułach nicków autorów.
Jeśli to mają być 'sposby leczenia' jestem za, ale jak to mają być 'sposoby leczenia adaman' jestem przeciw użyciu w przyklejonym poście nicka 'adamn', choć nie mam nic pezciwko by to były jego autorskie sposby i by się w samym wątku podpisał pod nimi, chodzi mi o tytuł wątku przyklejonego, a nie o autora, by była jasność.
Do tego należałoby niektóre sposby leczenia adaman przedyskutować zanim będą przyklejone na forum PKMD, by nie okazało się, że PKMD propaguje zbyt duże (albo za małe) dawki leków lub podaje leki wycofane z obrotu w UE jako szkodliwe nawet dla ludzi.


Można pisać tylko 1 post, a po moim pojawiły się komentarze i uwagi, więc tutaj odpowiem na nie:

Ambra napisał:
Leki wycofane u ludzi często nadal są używane u zwierząt i nic w tym dziwnego - choćby nitrofurany.
Tak więc Tomuś, mając globalnie rację, nie masz jej w szczegółach


Pisałem o lekach zakazanych w UE, lekach dla zwierząt, nic o lekach dla ludzi nie pisałem, jedynie nadmieniłem, że te leki dla zwierząt szkodzą czasem ludziom, nawet przez zwykłą styczność z nimi.
Nic nie pisałem o stosowanych lekach dla ludzi, ani o takich dla ludzi, a następnie dla zwierząt lub ciągle jeszcze dla zwierząt mimo, że dla ludzi się już ich nie stosuje. To wywód i wniosek tylko lekko powiązany z moją rzeczywistą wypowiedzią.

Nie rozumiem jednego, dlaczego autorskie sposoby leczenia AdamN mają być wątkiem przyklejonym, a nie normalnym jak każdy inny wątkiem, do którego każdy może podawać link i odsyłacz?
Czemu wątku np: lary o chorobach nie przyklejono w taki sposób lub innych bardzo ciekawych wątków autorskich nie przyklejamy, dlaczego akurat ten ma być przyklejony?

Skoro Adaśiek się wycofał z propozycji to chyba dyskutujemy na nieaktualny temat?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2008, 12:56 przez _TOM_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 27 lip 2008, 11:23

Oczywiście, dobry pomysł i jednocześnie zgadzam się z TOMkiem

Awatar użytkownika
krjon
junior
junior
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2007, 06:19
Imie i Nazwisko: Krzysztof Jonasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stalowa Wola
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: krjon » 27 lip 2008, 16:27

Także uważam to za bardzo dobry pomysł. Z chęcią skorzystam z wiedzy i doświadczenia kolegi.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 27 lip 2008, 20:15

_TOM_ pisze: .........
Do tego należałoby niektóre sposby leczenia adaman przedyskutować zanim będą przyklejone na forum PKMD, by nie okazało się, że PKMD propaguje zbyt duże (albo za małe) dawki leków lub podaje leki wycofane z obrotu w UE jako szkodliwe nawet dla ludzi.
Wiedzy nigdy za wiele.
Kontrowersje budzą wszelkie formy leczenie. Na działanie leku maj wpływ różne czynniki uboczne (np. chemia wody, stadium choroby itp. )
Leki wycofane u ludzi często nadal są używane u zwierząt i nic w tym dziwnego - choćby nitrofurany.
Tak więc Tomuś, mając globalnie rację, nie masz jej w szczegółach :twisted:


Po kilku dniach, sprostowanie do powyższej wypowiedzi.
Chyba mi jod na mózg siod :oops:


Napisałem: Leki wycofane u ludzi często nadal są używane u zwierząt i nic w tym dziwnego - choćby nitrofurany.

Miało być: Leki wycofane u ludzi często nadal są używane u zwierząt i nic w tym dziwnego - choćby sulfamidy.

Wszystkich, którzy choć przez chwilę uwierzyli w moją błędną wypowiedź gorąco przepraszam.


W dniu 31.07. dopisuję co następuje w tym temacie, bo wolno w tym wątku mieć jedynie jedno wystąpienie, a życie toczy się i co dnia zmienne jest:

Ja bym zrobił tak, by w tym temacie mógł pisać jedynie AdamN, a inni nie mieli możliwości zamieszczania treści polemicznych.
Pierwszy zapis w temacie winien być od Rady Forum, że PKMD udostępnia miejsce, ale nie bierze odpowiedzialności za skuteczność podawanych przez autora receptur i ewentualnych skutków.

Wszystkie pytania, zainteresowany winien kierować na priva do autora i niech tam toczą sie dyskusje.

Zyskamy tym sposobem kolejny punkt widzenia na leczenie ryb i unikniemy awantur.

Jeszcze jedno: Autora należy pouczyć, że w razie jakichkolwiek wycieczek osobistych w tym wątku, zostanie on natychmiast i nieodwołalnie zamknięty.

Moje stanowisko wynika z faktu, że AdamN często popada w konflikt z forumowiczami, a tego nam na Forum nie trzeba. Nie oceniam przy tym zarówno wiedzy Adama jak i jego intencji.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2008, 06:50 przez Ambra, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
marcinesku
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:37
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: marcinesku » 27 lip 2008, 20:38

Jak najbardziej jestem ZA.pozdrawiam

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 28 lip 2008, 06:15

Przypominam każdy ma tylko jedną wypowiedź. Bezwzględnie będę wszystkie drugie wypowiedzi usuwał włącznie z ostrzeżeniami i banami.

teresakazik2
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:16
Imie i Nazwisko: Teresa Dzięgelewska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Korsze

Post autor: teresakazik2 » 28 lip 2008, 07:31

Jestem za.

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 28 lip 2008, 07:41

Nie:

- ze względu na sianie popeliny (sposoby AdamaN - już spotkałem się z zarzutem cytowania jego "sposobów" chociażby na pawiookie.pl - bo tasiemca weterynarz ze specjalizacją chce zwalczać prazikwantelem bez zaznaczenia, że to metoda Adama.. Ciekawe, czym to robiono zanim objawił się Adam)
- z powodu pieniackiego tonu, "ojcowania", pozwalania sobie na nauczycielski (? - obym nie miał takich nauczycieli) ton, nieumiejętność przyznania się do błędów, odwracanie kota ogonem - byle tylko za wszelką cenę jego było na wierzchu
- z powodu drakońskich dawek
- z powodu niebezpieczeństwa stosowania Neguvonu dla akwarysty
- z powodu błędnych wniosków - neguvon raz jeszcze - spokojny oddech po kuracji u ryby ze zniszczonymi skrzelami?? Tylko dlatego że zgubiła przywry skrzelowe? Czy jednak blokada przewodnictwa nerwowo-mięśniowego?
- z powodu nieznajomości mechanizmów działania leków
- z powodu wątpliwości co do jego znajomości tego, co widzi pod mikroskopem

Jeśli ktoś chce te sposoby znaleźć - znajdzie je na Mysiarze, z całą wątpliwej jakości otoczką.

Andrzej - nitrofurany cały czas stosowane są u ludzi - daleko nie trzeba szukać: furagina na zakażenia układu moczowego i nifuroksazyd na sraczkę.

Rafał

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 28 lip 2008, 08:25

Nie:

Popieram Rafała

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 28 lip 2008, 10:06

Jestem przeciw.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości