Contralck

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 02 lut 2005, 06:54

Koncentrat był okj ale niebyło i kupiłem ten w żółtej buteleczce. Miał być ten sam tylko rozcieńczony. Ten w żółtej buteleczce 100ml niepolecam.

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 02 lut 2005, 07:08

Koncentrat jest dobty ale nie było i kupiłem w żółtej butelce 100ml.Nie polecam tego nikomu.A swoją drogą niemogę tego zrozumieć, przecież to wyrób Tetry.Jak ktoś spotka tą żółtą buteleczke to niech sprawdzi 5ml na 20l wody.

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 03 lut 2005, 17:14

Byłem dzisiaj w znajomym sklepie i przekopałem opakowania Contry...

FAKTYCZNIE

Brodacz ma rację. Na opakowaniach jest napisane 5 ml na 20 l wody. Mało tego. Sprawdziliśmy co kryje oryginalna niemiecka etykieta. Jest również 5 ml na 20 litrów wody.

Opowiedziałem w sklepie historię, którą Brodacz przedstawił na Forum i znajomy sprzedawca stwierdził : "Faktycznie, ostatnio ktoś narzekał, że chciał lekarstwo na ospę dla gupików. Dostal Contra Ick i na drugi dzień przyszedł i stwierdził, że wytruł wszystkie ryby"

Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale wygląda na to, że producent zmienił zalecane dawkowanie preparatu co pozwala podejrzewać, że zmienił też skład albo stężenie specyfiku.

W każdym razie celowe jest zwrócenie bacznej uwagi przy ewentualnych zakupach. Ostrożność nie kosztuje a może dzięki temu obejdzie się bez płaczu ...

Może na Forum są osoby, które mają sklepy zoologiczne ? Może jesteście w stanie zasięgnąć u swoich dostawców wiarygodnych informacji ?

Pozdrawiam
Mislavo

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 03 lut 2005, 20:00

Pozerwaniu polskiej instrukcji na orginalnym napisie po NIEMIECKU NIEMA NIC O DAWKOWANIU TYLKO PISZE O ZAWARTOŚCI OPAKOWANIA

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 03 lut 2005, 20:13

Na etykietach, które ja widziałem jest opis po niemiecku. Etykieta otwiera się w formie książeczki i dawkowanie jest wewnątrz.

Nie przetłumaczę na Forum całości ponieważ moja znajomość niemieckiego jest bardzo znikoma i po prostu wstydzę się potencjalnych błedów gramatycznych.

Jednak znajomość języka nie przeszkadza mi skorzystać ze słownika oraz odczytać zapisu w liczbach ( arabskich) wspólnych dla kilku nacjii...

Brodacz ! Ja nie jestem przeciw Tobie ! Chcę tylko, żeby jeżeli to możliwe, ewentualni przyszli użytkownicy specyfiku skorzystali na Twoich negatywnych doświadczeniach. U Ciebie stała się tragedia, niech ktoś z tego skorzysta i ustrzeże się przed problemami. Czego Tobie i wszystkim Przyjaciołom na Forum serdecznie życzę.

Mislavo

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 03 lut 2005, 20:50

na poniedziałek bede miał odpowiedz bo pracuje w sieci sklepów zool i mam interes u dystrybutora do załatwienia wiec pogadam z przedstawicielem EZ na Śląsk. Pozdrawiam

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 03 lut 2005, 21:58

dlaczego cześć moje go postu została skasowana ?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mislavo, łącznie zmieniany 1 raz.

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 03 lut 2005, 22:00

Już wszystko jest OK. Pewnie chochlik :wink:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mislavo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 15 lut 2005, 22:48

no tak udało mi sie poruszyć sprawe - rozmawiałem z przedstawicielem handlowym firmy XX i dowiedziałem sie ze kazdy lek przed wprowadzeniem podlega testom i tak było również tym razem - po rozmowie obiecano mi jeszce raz przetestować preparat - cóz tak jak WY czekam na wynik
POZDRAWIAM

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości