Proszę o pilną pomoc !!!

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: Skynet-Discus » 09 sty 2012, 23:09

Witam serdecznie i proszę o pomoc od 3 tygodni nie mogę dac sobie rady z chorobą skórną :( parametry wody mozna powiedzieć takie jak powinny być dla palet 6,5 ph,Temp 30 stopni,TwW około 10-15,No2 -0 na dnie biały piach kwarcowy,a więc wpusciłem jakiś czas temu ryby na kwarantanne na wszelki wypadek dałem 200 gram soli niejodowanej na 100 litrów wody czyli 4000-5000 qs wg konduktometra,było coraz lepiej z rybami i nagle w 3 tydniu kuracji solą (zbiegło to się z odpaleniem sumpa z keramzytem,sump 150 litrów) u Blue Diamonda wyskoczyły plamy pózniej u kolejnego ,w pierwszej chwili pomyslałem sobie że to końcowa faza Odinium i wlałem wg przepisu środek Odimor polecany przez pana Grzegorza z Gniezna http://allegro.pl/odimor-20ml-lek-na-od ... 85188.html niestety po 7 dniach kuracji nie było żadnej poprawy,więc to raczej nie odinoza choc pewnosci 100% nie mam :( dodam tylko że zadne inne ryby nie mają żadnych plam a i te diamondy z tymi plamami zachowują się normalnie przeganiają inne ryby,podchodzą do pokarmu,żerują ,tak jakby im nic nie było,pomyslałem sobie że może coś u mnie w wodzie w tym akwarium ,więc przeniosłem je do innego z zupełnie inną przygotowaną wcześniej wodą i nic :( siedzą w innym zbiorniku i zero poprawy a żeby było śmiesznie w tym pierwszym akwa nie widzę rowoju choroby,czy może ten keramzyt ? proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów co z dalej robić czym te plamy są spowodowane ???? .....


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: niki 28 » 10 sty 2012, 08:13

Skynet-Discus pisze: parametry wody mozna powiedzieć takie jak powinny być dla palet 6,5 ph,Temp 30 stopni,TwW około 10-15,No2 -0 na dnie biały piach kwarcowy,
Przyjacielu,nigdy nie uwierzę że przy takiej twardośći węglanowej ph masz 6,5.Jakiekolwiek kuracje raczej przeprowadzaj na "czystym szkle"i na Boga nie mieszaj lekarstw.Co do kermazytu,to nie wiem skąd i jaki masz .Są takie kermazyty które raczej "przeszkadzają" dyskowcom,a i takie które doskonale spełniają swoją rolę.Często bywa tak,że po zmianie wkładów filtracyjnych w filtrze,lub po uruchomieniu nowego,coś nam się dzieje niepokojącego w akwa.Jednakże Twoje ryby żerują,pływają i jak twierdzisz mają się dobrze,gdyby nie te plamy.Zmierz jeszcze raz parametry wody.Może rzeczywiśćie przebarwienia na ciele diamontów wzieły się z zastosowania nieodpowiedniego keramzytu. :|

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: Skynet-Discus » 10 sty 2012, 08:55

przebarwienie pojawiło sie w momencie odpalenia nowego Sumpa to jedyne skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy dodam tylko że od 3 lat mam jeszcze Unimax 700 sumpa (150 L) sobie dołożyłem ,Tw W mam pewnie teraz mniejszą dziś to zbadam raz jeszcze,od tygodnia podmieniam powoli wode zeby wypłukać sół i lek na odinoze i mam jakieś 2500 us zejde do poziomu 800-1000 us,co do tej kwarantanny zauważyłem że ryby były troche w stresie i lekko się otrząsały stąd ta sól ,no ale co dalej ?? jak stwierdzić czy keramzyt jest dobry czy nie ? kupiłem go w ogrodniczym sklepie ,dlaczego tylko na diamondach są te przebarwienia mam kobalty albo niebieskie snake ?na nich nic nie ma ? dlaczego przebarwienia nie znikneły po przeniesieniu do innego akwa a siedzą tam od tygodnia na szkle ? może ktoś miał podobne objawy ? zastanawiam się nad podaniem Bactopuru ale czy to dobry pomysł żeby je tymi lekami tak katować ? może ktoś ma lepszy na to sposób wynikający z doświadczenia

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: Marek81 » 10 sty 2012, 22:34

Radek daj na luz niech odpoczną !!
Keramzyt kupujesz tylko hydroponiczny, wtedy jest czysty i nie daje syfu do wody.
Gdzieś na forum dawałem namiary na niego poszukaj.
Jak nie znajdziesz to pisz na pw.
Wsyp go do słoja zalej roztworem kwasu i zobacz czy będzie się pienił, jak się pieni to znaczy ze podnosi twardość i oddaje coś do wody.
Masz zaje..... sty keramzyt ja tego używam i jeszcze kilku kolegów. http://www.agrobioekspert.pl/oferta.htm

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: Skynet-Discus » 10 sty 2012, 23:39

Dzięki Marek za rade faktycznie jutro to sprawdze jak zachowuje się mój keramzyt po kwasie solnym


dziś zrobiłem testy kwasem i nic się nie pieni

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: _TOM_ » 11 sty 2012, 13:39

te plamy, mogą, ale nie muszą być rakowe ... wtedy keramzyt byłby sprawcą, bo często jest spryskiwany chemią i trutkami, ale rakowe plamy są ciemniejsze i mają obwódkę zaznaczoną, więc to chyba nie to.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Proszę o pilną pomoc !!!

Post autor: Przemek Wieczorek » 11 sty 2012, 14:07

Wątroba nie radzi tej chemii co wlał do akwarium I stąd te plamy Wodę podmieni kilka razy i minie

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości