2 pary lęgowe pomocy

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

sebastiano
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:14
Lokalizacja: Przeżmierowo

2 pary lęgowe pomocy

Post autor: sebastiano » 20 paź 2008, 15:11

Posiadam 2 pary lęgowe czy mogą byc razem w akwarium 240l.?
Czy nie bądą sobie wzajemnie zjadac potomstwa??
Z tego co zaobserwowałem w akwarium ogólnym to nie bardzo siebie tolerowały..Co mam zrobic?? na trzecie akwarium nie moge sobie pozwolic..
Prosze o radę i z góry dziekuje....

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1259
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krisaczek » 20 paź 2008, 15:42

Musisz pary rozdzielić, najlepiej przedzielając akwarium na dwie części, poprzez wklejenie np. pleksy lub szyby ( na sylikonie ). To prosty sposób. Najlepiej bedzie, gdy pary nie będą się wzajemnie widziały, to zapewni im spokój. Obydwie częśći akwa, muszą osobno być napowietrzane i filtrowane ( ogrzewane również ). Powodzenia

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 20 paź 2008, 15:49

Trudno ,żeby dwie pary wzajemnie się tolerowały składając ikrę w ogólnym ,tym samym broniąc swojego terytorium. Jeśli do tego dołożyć niezbyt duże akwa {choć tego nie wiem}
to "wojnę" mamy pewną.Najlepszym wyjściem z sytuacji jest przedzielić 240 stkę drobniutką siateczką na pół,i każda para ma po 120 l wody .Dobrze by było gdyby się jeszcze nie widziały nawzajem .Myśle ,że wtedy mógłbyś być spokojny o młode ,pod warunkiem ,że inne czynniki nie zaszkodzą im w rozmnażaniu

niki 28

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 20 paź 2008, 15:51

Opss .Krisiaczek był szybszy odemnie :oops: .Najważniejsze ,że jesteśmy takiego samego zdania :D

niki 28

sebastiano
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:14
Lokalizacja: Przeżmierowo

Post autor: sebastiano » 20 paź 2008, 16:04

dziekuje wam panowie za rade i pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 21 paź 2008, 09:22

A ja sugeruję do tarliskowego dać tylko 1 z tych par, tę która miała już w ogólnym larwy, a drugą zostawić w ogólnym, niech sobie ćwiczą dalej.
Za kilka miesięcy jak z pierwszej pary młode będą na tyle duze by przenieść do ogólnego, dasz tam drugą parę i odchowasz drugiej pary młode znowu.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 21 paź 2008, 09:56

_TOM_ pisze:A ja sugeruję do tarliskowego dać tylko 1 z tych par, tę która miała już w ogólnym larwy, a drugą zostawić w ogólnym, niech sobie ćwiczą dalej.
Za kilka miesięcy jak z pierwszej pary młode będą na tyle duze by przenieść do ogólnego, dasz tam drugą parę i odchowasz drugiej pary młode znowu.
To jest plan!!!!

Zakłada bardzo optymistyczną wersję wydażeń! Tak trzymać - w życiu trzeba być optymistą, co nie zmienia faktu, że trzeba mieć twardą d..., bo jeszcze nie raz przyjdzie na niej wylądować.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość