Te kobiety

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Te kobiety

Post autor: daro1820 » 08 kwie 2008, 20:50

Witam
Dziś pierwszy raz moje paletki postanowiły złożyć ikrę( oczywiście cieszyłem się jak idiota hehe). Tylko sprawa nie jest taka prosta, wiedziałem że coś się szykuje bo jedna para zaczęła czyścić korzeń. Trwało to około 5 dni, ale dziś patrzę i samica zdradziła swego pierwszego wybranka i z innym położyła ikrę „On” chyba ją zapłodnił.
Ale problemem jest samica niezła z niej latawica po około 3 godzinach zaczęła podpływać do swego byłego zakręciła ogonem ten jej wybaczył hehe i z nim zaczyna czyścić korzeń. Lecz za chwile znowu wraca do ikry i tam ją pilnuje z tatusiem i tak na okrągło. Serca nie ma, były partner się tak porył, że jak jej nie ma to siedzi za swoim korzeniem tylko czasami przegoni sąsiadów. I mam właśnie pytanie odnośnie tej samicy czy takie zachowanie jest normom ???
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 09 kwie 2008, 07:27

Normą to nie jest ale wiadomo że dyskowce nie są sobie wiernymi. Można je więc dobierać jak komu wygodnie.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 kwie 2008, 08:32

U niektórych kobiet to jest norma, ale faceci nie są dłużni ...

Przynajmniej masz wybór, sam możesz zadecydować, z którym samcem dasz ją do tarlskowego baniaka, a tam z barku drugiego samca będzie wierna ...

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Post autor: daro1820 » 09 kwie 2008, 09:50

Sumie szkoda że na dwa fronty nie leci hehe. Do tarliskowego to one jeszcze nie pójdą są za małe i nie maja 11 miesięcy. Po dzisiejszej nocy zbroiniki niebieskie odwdzięczyły się za swoje młode zostało tylko ¼ jajeczek ale i tak się dziwiłem że coś w ogóle zostało.
pozdrawiam

Sean
junior
junior
Posty: 88
Rejestracja: 14 wrz 2008, 11:17
Lokalizacja: Ropczyce/Lublin

Post autor: Sean » 26 wrz 2008, 11:24

Z paletkami jest tak jak i w życiu człowieka:D normalne zachowanie, kobiety nigdy nie wiedza którego chcą:D ile chcą i co chcą:D


Proszę pisać po polsku. rady3.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 26 wrz 2008, 19:44

Miałem samca który miał tarło z dwoma samicami praktycznie w ciągu kilku godzin. Samice złożyły ikrę w dwóch różnych miejscach akwarium a on pływał od jednej do drugiej i opiekował się nimi dość mocno.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości