Godziny składania ikry

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
axel32
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:34
Lokalizacja: Świecie
Kontaktowanie:

Post autor: axel32 » 07 wrz 2007, 20:35

Witam moje 3 parki składają zawsze miedzy 16 a 18 i to jest u nich reguła bez wyjątku . Bardzo mi się to podoba ponieważ przychodzac z pracy zawsze mogę obserwować

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 07 wrz 2007, 20:36

Zresztą bez badania przyczyn, można o tych godzinach popołudniowych przeczytać w znanych i uważanych publikacjach na tym Forum, bez obserwacji terminów "odcedzania psów" :))

Awatar użytkownika
Haki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 395
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:25
Imie i Nazwisko: Radek Rożniata
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kobielice
Lokalizacja: Kobielice
Kontaktowanie:

Post autor: Haki » 07 wrz 2007, 20:36

Może tak być bo wtedy rozwój ikry i larw jest szybszy.
Ja przy takiej temp. mam niedorozwój skrzel u części młodych.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Diamond-Cukero » 07 wrz 2007, 22:08

W zależności na jakiej populacji par opieramy nasze spostrzeżenia,im więcej tym wiarygodniej np.w latach 86-91r. na ok.18- parach mam takie notatki fragmentaryczne ale mam. 8par . składalo ikrę w godzinach wieczornych, 6-par nocnych rano była ikra a 3-4 pary w godzinach rannych i południowych. Natomiast teraz po ok. 16 latach na większej ilości par tzn. 38 zaobserwowaliśmy ze większość par przystępuje do tarła póżnym popołudniem tj. między 16- 22 ale mam kilka par które składają ikrę do połódnia tzn. 8- 14 h.Pozostawiając światło na noc zdarza się że rano jest ikra.Jak widać nie ma regóły można powiedzieć wszystko zależy od par, a i zmiany klimatu też mają wpływ na tarło.Wyląg ikry w moich warunkach zawsze był między 48-56h, byly larwy oczywiście zależne to jest od temperatury przy 30 st. C. był szybszy . Do tarła paletki w 90% przystepują gdy jest Niż spadek ciśnienia wystarczy podmienić wodę plus ciśnienie i mamy ikrę. Związane jest to z porą deszczową i dużą podmianą wody Miękkiej deszczówki w dorzeczach Amazonki.Sa to nasze obserwacje,powiedziałbym ilu hodowców tyle teorii na ten temat . Temat rzeka???

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Post autor: przynenta » 07 wrz 2007, 22:18

Diamond pisze:Do tarła paletki w 90% przystepują gdy jest Niż spadek ciśnienia wystarczy podmienić wodę plus ciśnienie i mamy ikrę. Związane jest to z porą deszczową i dużą podmianą wody Miękkiej deszczówki w dorzeczach Amazonki.Sa to nasze obserwacje,powiedziałbym ilu hodowców tyle teorii na ten temat . Temat rzeka???
Pozostaje tylko czekać na dalsze cudowne środki. :wink:

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 08 wrz 2007, 23:47

Haki pisze:Jest tak dlatego gdyż ikra składana jest tak, w zaleznosci od warunków w baniaku, żeby młode po wylegu zaczeły siadać na rodziców w godzinach porannych, dziennych.
I tu bym się zgodził. Chodzi o czas inkubacji ikry i zapobieżeniu sytuacji w której larwy wylęgły by sie w zupełnych ciemnościach.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości