zdjęcie moich maluchów, dzisiaj mają 21 dni.

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 29 sie 2007, 14:20

Obiecałem uaktualnić zdjęcie moich maluchów, dzisiaj mają 21 dni.
Załączniki
Młode_filtered.jpg
Młode_filtered.jpg (38.28 KiB) Przejrzano 4478 razy

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 29 sie 2007, 15:13

Coś mi się nie podoba na fotkach, ale nie chcę krakać jak wredna wrona, może to tylko takie ujęcie ze źle wykształconymi płetwami ...

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 29 sie 2007, 16:00

uuuuuuuuuuuu ...teraz to proponuje zamrazalnik :( niestety

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 30 sie 2007, 09:31

_TOM_ pisze:Coś mi się nie podoba na fotkach, ale nie chcę krakać jak wredna wrona, może to tylko takie ujęcie ze źle wykształconymi płetwami ...
Dokładnie obejrzałem maluchy i faktycznie, stan płetw mnie niezmiernie zdziwił. To moje pierwsze maluchyhnb, a dopiero drugie tarło. Miałem nadzieje, że może jak podrosną to płetwy się wykształcą. Niestety doswiadczenie przy rozmnażaniu dysków mam znikome, dopiero jak obejrzałem zdjecia dorastającego narybku i porównałem ze swoim to się załamałem. Az mie boli jak pomyśle, że te małe .... . Ciekawi mnie jakie jest zdanie osób, które mają wieksze doświadczenie. Taki stan narybku jest wynikiem błędów, czy tak się czasami zdarza?

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 30 sie 2007, 09:46

Moim zdaniem jak na 21 dni to mają zbyt wydłużony kształt ciała. O płetwach już nie wspominam bo to już było. Nigdy nie miałem takiego przypadku, więc trudno mi wyrokować jaki powód. Myślę, że jeżeli chodzi o kształt to powodem może być za małe papu. Zaś płetwy mogą wskazywać na genetykę. No cóż za mało danych, żeby wyrokować . Chociaż są bardziej doświadczeni w paletkach niż ja moż oni coś wymyślą. Myślę też, że warto utworzyć nowy wątek bo może z tego wyniknąć pouczająca dyskusja, a tu nie miejsce na to.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 sie 2007, 09:51

Zbyt mała ilość jedzonka jest przyczyną takiej a nie innej wielkości narybku. Natomiast problem z płetwami to na 95% kwestia wody. Mniejsze prawdopodobieństwo acz nie niemożliwe jest, że to kwestia genetyki. Poczytaj sobie np. na forum Mysiara wątek "Mam ikrę" gdzie Janusz (jzajonz) prowadził Leszcza krok po kroku. Tam znajdziesz właściwie wszystko co potrzeba wiedzieć do rozmnażania. Zanim zadasz więcej pytań w tym temacie najpierw przeczytaj ten wątek :-) Sporo informacji o tym jest również w moim wątku "W oczekiwaniu na lokatorów" gdzie również Janusz jak i inni hodowcy podpowiadali. Zastosowałem się do ich rad i mam młode z normalnymi płetwami. Polecam lekturę zwłaszcza pierwszego.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 sie 2007, 09:54

Dyskusja była w wątku: do paletmistrzów, więc nie ma co nowego otwierać i odkrywać ameryki.
Należy jednak z tego wątku to wykasować lub przeniesć, bo tu o zdjęciach mówimy.
Moim zdaniem zbyt niskie TWO wody, ale wielu mówi, że TWO nie ma kompletnie znaczenia, więc tylko moim zdaniem taka jest tego przyczyna. Genetyka też może być, owszem, zbyt bliskie pokrewieństwo również pod genetykę podchodzi, ale ja stawiam na TWO, nawet nie znając poziomu jakie ma w tym tarliskowym baniaku.

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 30 sie 2007, 10:07

bTemat Janusza z Leszczem czytałem wielokrotnie. Dane zbiornika, pojemnośc 60 litrów, mały ale tylko taki miałem.
Parametry wody
pH 6,2 po trzech tygodniach pH 6,8.
GH 4 oN
KH 2 oN
NO2 0mg/l do 20 dnia.
NO3 5mg/l pomiar 21 dnia, test na NO2 się skończył. Jak kupie nowy to podam.
Podmiana woda RO 3/4 odpad 1/3
Przez pierwsze dwa tygodnie podmiana 5 litrów codziennie. Póżniej 10 litrów dziennie.
Karmienie
Artemia 4-5 razy dziennie, napuszczone dwa wylęgi
Ryby dostawały też such pokarm dla narybku ( 3-4 razy dziennie )
Tetra Mini Baby, Tetry
Mikrovit Hi- Protein
Mikrovit Basic.
Od 21 dnia dostają też serce.
P.S. Już nie zaśmiecam wątku, wiem co było nie tak :(

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 sie 2007, 10:19

Czasza nie pisz o tym w tym wątku. Jak chcesz załóż nowy w rozmnażaniu to napiszę i podpowiem nie zaśmiecajmy tutaj. Tak jak TOM napisał za mała twardość ogólna. 8 to minimum w typowych przypadkach, więcej w oddzielnym wątku :-)

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości