Małe problemy z ikrą?

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
misio_2008
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2007, 07:49
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Małe problemy z ikrą?

Post autor: misio_2008 » 25 sie 2007, 10:54

Witam,
W akwa 150l mam 4 paletki "po przejściach" wiele razy chore itp. po 1 roku są wielkości tylko 12cm.Lecz zaczeła jedna para składać ikrę.Na początku była odrazu biała i tak 3 tarła potem ta sama samica złożyła jaja lecz zmineiły się samce i na moje oko ikra jest złota tylko że na drugi dzień już jej nie ma.Co najlepiej zrobić czy odłowić te dwie paletki a parę zostawić czy coś innego?Tylko nie wiem czy jak przełoże te dwie do innego akwa czy nie będzie im smutno bo to przecież ryba stadna.Albo spróbować parę przełożyć do małego akwa np.30l niech złożął ikrę i się wtedy zobaczy czy się wykluje czy nie a jak się uda to np. trzymać w tym akwa małe z rodzicami aż małe zaczną same pobierać pokarm.Co WY na to?

Pozdrawiam,
Michał.

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 25 sie 2007, 11:57

Tylko nie wiem czy jak przełożę te dwie do innego akwa czy nie będzie im smutno :D
... BEZ PRZESADY, TO TYLKO RYBY !!!
na drugi dzień już jej nie ma
Paletki, kiedy czują się niepewnie po poprostu zjadają ikrę i tyle. Twoja w tym głowa aby zapewnić im jak najbardziej stabilne i komfortowe warunki. U mnie kiedyś nawet przełożenie rybek do innego zbiornika nic nie dało i ikra dalej była zjadana. Pomogło w końcu całkowite zasłonięcie zbiornika i zmniejszenie oświetlenia do poziomu poświaty. Ale to nie jest reguła, bo innym razem ryby mogą złożyć i odchować potomstwo w zbiorniku ogólnym co już niejednokrotnie tu na forum było przedstawiane.

Awatar użytkownika
misio_2008
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2007, 07:49
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: misio_2008 » 25 sie 2007, 12:07

A czy jest sens gdy znowu złożął ikrę zakryć do połowy przednią szybę bo boczną już mam zkrytą i dać barszo słabiutkie światło i zostawiać je na noc?A następne pytank czy jak nawet się wyklują larwy to czy te inne paletki nie zjedzą maluchów?

Pozdrawiam 8)

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 25 sie 2007, 12:08

Michał, akwarium dla paletek masz za małe, ale z tymi 30 litrami - to już przesadzasz, to nie mieczyki (z całym szacunkiem dla tych pięknych rybek). Akwarium tarliskowe powinno mieć ok. 100 l.

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 25 sie 2007, 12:09

Albo spróbować parę przełożyć do małego akwa np.30l niech złożął ikrę i się wtedy zobaczy czy się wykluje czy nie a jak się uda to np. trzymać w tym akwa małe z rodzicami aż małe zaczną same pobierać pokarm.
W 30l to co najwyżej wykluje Ci się kolejny problem z rybami.
Aby ikra nie spleśniała i wykluły się młode, musisz mieć dobrą jakościowo wodę i przede wszystkim stabilną, a w 30l jak paletka puści bąka to ph skoczy minimum o 0.5 stopnia :wink:
Co najlepiej zrobić czy odłowić te dwie paletki a parę zostawić czy coś innego?
Zastanów się tylko po co?
Czy wiesz ile to zachodu odchować młode dyski???
Czy zastanowiłeś się co zrobisz z nimi??
Czy masz warunki do rozmnażania??
Czy wiesz ile Cię to będzie kosztowało??

Najbardziej błędnym rozumowaniem jest na widok ikry liczenie zysków. Sugeruję Ci raczej policzenie ile dołożysz to tego i zastanowienie czy jesteś na to gotów.

Awatar użytkownika
Borys_szczecin
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 19 sie 2007, 20:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Borys_szczecin » 25 sie 2007, 12:23

Misio musisz sobie załatwić akwa około 100l potem przełożyć ryby ustawić przede wszystkim odpowiednie parametry wody bo to podstawa zapewnić im spokój itd itp poczytaj tego jest pełno no ale z tymi 30l to ześ troche przesadził dobre akwarium ale do kąpieli krótko trwałych . pozdrawiam jakty co to pisz odpowiemjak bede umiał ;p

Awatar użytkownika
misio_2008
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2007, 07:49
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: misio_2008 » 25 sie 2007, 14:11

Witam,
Akurat na zyski nie licze.Parametry wody ciągle doprowadzam do dobrych bo nie dawno zainstalowałem filtr Ro i wszystko idzie w dobrym kierunku.Co da akwa to posiadam troche awarii i sobie zdaj sprawe co to paletka.Do dyspozycji mam 2 akwa 150l jedno 250l i jedno 110l no i oczywiście wszystki jakby zaszła potrzeba wyposażone w filtry gzrzałki napowietrzacze itp.Tylko się zastanawiam czy gdy zostawie nawet jedną paręw akwa 150l to czy po chorobach( robaki itp.) Paletka jest w stanie złożyć dobrą ikrę i ją wycgować.?

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 25 sie 2007, 20:57

http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=3261.0
To będzie dla Ciebie najlepsza porada pod warunkiem, że zrobisz wszystko co tam jest napisane.

Awatar użytkownika
misio_2008
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2007, 07:49
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: misio_2008 » 26 sie 2007, 10:01

Witam,
Mam pytanie do DISPAR super artykuł tylko mam jeszcze jeden problem bo nie wyświetla mi zdjęć co to może być? Może brak jakiś sterwoników czy co?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 26 sie 2007, 10:42

A jesteś zalogowany na tamtym forum jak przeglądasz wątek ?

Awatar użytkownika
misio_2008
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2007, 07:49
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: misio_2008 » 26 sie 2007, 14:28

Dzięki birdas za pomoc :D
A teraz mam kolejne pytanko szykuje powoli zbiornik do przełożenia pary o poj. 110l. narazie zalewam go samą ro juz jakieś ok. 25litrów i teraz mam dwa pytanka:
1.Jaki stosunek wody z ro z kranówką (czyli ile litrów wlać ro a ile kranówki?)
2.I czy po odstaniu tej wody 24h i zbadaniu parametró czy moge odrazu przełożyć pare z gorszej wody o wyskokim pH i wysokiej twarości do tej wody lepszej o niskim pH itp.

Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam.
Michał.

Awatar użytkownika
Borys_szczecin
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 19 sie 2007, 20:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Borys_szczecin » 26 sie 2007, 16:05

Michał bój sie Boga niewolno tak robić to tak samo jak ciebie z klimatu alaski wrzucić do afryki najpierw w akwa tarliskowym zrób te same parametry wody co masz w dekoracyjnym (głównym)przełóż ryby i dopiero potem powoli obniżaj parametry.co do stosunku wody sam musisz go znaleźć ja osobiście robie proporcje 1/5 w czym ta 5 to ro i dodaje specjalnego preparatu na od nowe wody w witaminy i mikro elementy co do przeniesienia po 24 nie za bardzo byłym przekonany musisz poczekać aż woda dojrzeję
I nie zrób głupoty i nie przekładaj ryb to może być za duży szok dla nich i mogą nawet paść

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 26 sie 2007, 16:44

Widzę MIchał że ktoś powinien Cię pokierować od samego początku bo masz zapędy do rozmnażania tymczasem Twój start jest nieco inny niż przerabialiśmy to w wątku z Leszczem i nie będzie on Ci pomocny w 100% a jedynie w pewnych fragmentach.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 26 sie 2007, 16:45

Ja ostatnio zrobiłem to tak (w ciągu 45 minut było po robocie): do akwa tarliskowego biorę ok. 80% wody z akwa ogólnego + 20% świeżej, odstałej o odpowiednich parametrach. Gąbkę z akwa ogólnego wyczyściłem w wodzie spuszczonej z tego akwa i po wypłukaniu włożyłem do akwa tarliskowego podłączając pod filtr. Podłączyłem grzałkę, włożyłem stożek i przełowiłem ryby. Później z każdą kolejną podmianą poprawiałem parametry wody podmieniając ją na wodę bez azotanów, o niższym PH i w Twoim przypadku na wodę o niższych twardościach.

Awatar użytkownika
misio_2008
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2007, 07:49
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: misio_2008 » 26 sie 2007, 17:07

Witam ponownie,
I odrazu z góry przepraszam mój błąd jasne żę tak nie można. Poprostu zapomniałem juz pare razy przenosiłem tylko że wszystkie paletki i lałem 40% swieżej a reszta z poprzedniego akwa.Ale gafa :oops:

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości