ikra

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 27 cze 2007, 14:56

Teraz już całkiem na spokojnie.
Pawle,
Wydaje mi się, że wątek miras55’a powinien pozostać bez odpowiedzi (zgodnie s sugestią wielu forumowiczów), przynajmniej z 3 powodów:
1. Autor(ka) pomimo zarejestrowania wiele miesięcy temu nie uzupełnił(a) profilu – złamanie zasad regulaminu.
2. Post napisany niechlujnie, w języku jedynie trochę przypominającym język polski – złamanie zasad regulaminu.
3. Autor(ka) nie zadał(a) sobie trudu, żeby choćby po tytułach przejrzeć dział „Rozmnażanie”. Wydaje mi się, że problem nie był aż tak pilny, żeby usprawiedliwiać takie postępowanie.
Ale jeżeli już decydujemy się na odpowiedź, to róbmy to w sposób rzetelny. Ty natomiast w sposób wielce autorytatywny przekazujesz wiedzę, która nie jest do końca prawdziwa. Uważam, że powinniśmy dbać o to, żeby przekazywane informacje zgodne były z obecną wiedzą -czy to wieloletnim doświadczeniem, czy wiedzą zaczerpniętą z książek. Ja natomiast mając bardzo nikłe doświadczenie, po przeczytaniu Twojej odpowiedzi żyłbym w błogiej nieświadomości, że nie można inaczej. Z tego, co przekazuje autor w cytowanej przez Marka publikacji, wychowywanie młodych bez rodziców nie jest wcale skomplikowane, no może jedynie trochę upierdliwe.
W mojej wypowiedzi, rzeczywiście było „troszkę” ironii, ale jeśli jeszcze raz przejrzysz swój post z 20:55 to zrozumiesz dlaczego.
Zgadzam się z Tobą w 100 %. Nie wiem, po prostu czasami ponosi Nas ułańska fantazja.
Moim zdaniem Wojtku MY, ale i inni forumowicze powinniśmy bardziej koncentrować się na wartościowej i przejżystej treści naszych odpowiedzi. To ja już wtóry raz oddaję honor Tobie. Zdaje sobię tego sprawę że moje wypowiedzi są po prostu niedopracowane. pozdrawiam

miras55
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2006, 18:27
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Post autor: miras55 » 28 cze 2007, 10:20

wojam pisze:Teraz już całkiem na spokojnie.
Pawle,
Wydaje mi się, że wątek miras55’a powinien pozostać bez odpowiedzi (zgodnie z sugestią wielu forumowiczów), przynajmniej z 3 powodów:
1. Autor(ka) pomimo zarejestrowania wiele miesięcy temu nie uzupełnił(a) profilu – złamanie zasad regulaminu.
2. Post napisany niechlujnie, w języku jedynie trochę przypominającym język polski – złamanie zasad regulaminu.
3. Autor(ka) nie zadał(a) sobie trudu, żeby choćby po tytułach przejrzeć dział „Rozmnażanie”. Wydaje mi się, że problem nie był aż tak pilny, żeby usprawiedliwiać takie postępowanie.
Ale jeżeli już decydujemy się na odpowiedź, to róbmy to w sposób rzetelny. Ty natomiast w sposób wielce autorytatywny przekazujesz wiedzę, która nie jest do końca prawdziwa. Uważam, że powinniśmy dbać o to, żeby przekazywane informacje zgodne były z obecną wiedzą -czy to wieloletnim doświadczeniem, czy wiedzą zaczerpniętą z książek. Ja natomiast mając bardzo nikłe doświadczenie, po przeczytaniu Twojej odpowiedzi żyłbym w błogiej nieświadomości, że nie można inaczej. Z tego, co przekazuje autor w cytowanej przez Marka publikacji, wychowywanie młodych bez rodziców nie jest wcale skomplikowane, no może jedynie trochę upierdliwe.
W mojej wypowiedzi, rzeczywiście było „troszkę” ironii, ale jeśli jeszcze raz przejrzysz swój post z 20:55 to zrozumiesz dlaczego.
ty chamie kopnij sie w tyłek !!!!!!!!

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 28 cze 2007, 10:29

ty chamie kopnij sie w tyłek !!!!!!!!
Bardzo proszę admin o usunięcie powyższego postu i zablokowanie podmiotu u rozgarniętej nazwie MIRAS55. Dziękuję.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 28 cze 2007, 11:26

jociak pisze: Bardzo proszę admin o usunięcie powyższego postu i zablokowanie podmiotu u rozgarniętej nazwie MIRAS55. Dziękuję.
STOP w żadnym przypadku nie wolno takiego postu wywalać. Gdyby nie ten urywek z polskiej literatury to bym pewnie na niego nie zwrócił uwagi a tak :wink:
Tu jest wiele ciekawych informacji:
jociak pisze:Jak dalej będą zjadały to zmniejsz oświetlenie i zasłoń akwarium.
To jest ciekawe jak wiele różności pisanych.

Generalnie post napisany przez WOJTKA mogłem SAM napisać. Tylko proszę zauważyć, że post był pisany do Pawła (wymieniony z imienia) w którego obronie stanął jak Rejtan z klatą do przodu autor tego tematu :
miras55 lat 20 (ciekawe jaki mundurek mu R.G. zaaplikuje od września).
Pawełku Ty powinieneś się cieszyć, że ktoś w Twej obronie staje. Wiecej takich odważnych na FORUM. Tak trzymać.

A TY co robisz chcesz wywalić SWEGO obrońcę i go zblokować. No ale skoro chcesz wszystko na swoja klatę przyjmować to czemu nie :?:

Teraz przedstawię w skrócie:

- Wojtek atakuje Pawła
- miras55 atakuje (stając w obronie Pawła) Wojtka
- Paweł atakuje (stając w obrobnie swego atakującego Wojtka) mirasa55 (swego wybawiciela)

Jaki morał z tego :?:
Czytaj dwa razy zanim coś naskrobiesz i nie skrob dla samego skrobania.

Czekający na atak w okopach

Adam

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 28 cze 2007, 12:36

- Wojtek atakuje Pawła
- miras55 atakuje (stając w obronie Pawła) Wojtka
- Paweł atakuje (stając w obrobnie swego atakującego Wojtka) mirasa55 (swego wybawiciela)
No, nie jest tak do końca Adamie jek rzeczesz lub jak rzeczesz nie do końca. Nie jest w mym centrum zainteresowań a może nawet upodobań wymieniać się słowami jak razami a akceptować tego skorym nie jestem. Jeśliś tego nie pojmujesz lub nie chcesz, a rozumem obejmuję, że możesz, to opisywać tychże nie zacnych treści nie zamierzam, ale pozdrawiam.

wojam
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 11 cze 2006, 20:13
Imie i Nazwisko: Wojtek Mackiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojam » 28 cze 2007, 18:00

miras55 pisze:ty chamie kopnij sie w tyłek !!!!!!!!
No proszę, jaki postęp w pisowni, coraz mniej blędów. Jeszcze trochę poćwiczy, a wygra olimpiadę z polskiego. Ciekawe, czy przy odbieraniu dyplomu wspomni, że go (ją) trochę zmotywowałem :?:

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 24 lip 2007, 19:44

Witam
Mam problem z pleśniejącą ikrą. To nowa para paletek, pierwszy raz u mnie podchodząca do tarła. Ryby mają po 1,5 roku i wymiar ok. 14 cm. Czy ktoś z waz zaleca jakieś specjalne ruchy przy takim zjawisku kiedy zaczyna ona robić się biała? To 3 ikra tych dyskowców i znowu zaczyna się to samo. Po godzinie są już 3 spleśniałe ziarenka. Na początku myślałem że jest po prostu nie zapłodniona, może jest tak i teraz.
PH 6,8
tww - 2
two - 5
NO2-0
NO3-10
temp 28-29
napowietrzanie, kamień 24 h
200 l
Oświetlenie – tylko światło „nocne” tzn 10 x dioda LED o poświacie ultrafioletu.
Całe akwarium zasłonięte, tylko zrobiony jeden wizjer
ryby:tylko para tarlaków
Dziś dodałem 10 ml trypoflawiny, trochę na ślepo ale może to coś pomoże. Bardzo proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 24 lip 2007, 20:51

Jeśli jesteś pewien że to para,że samiec jest płodny to woda woda woda.
Nie ma tu specjalnych ruchów po prostu woda musi być absolutnie czysta o stabilnych parametrach.Teraz to ja bym wszystko zaczął od nowa ryby na zbiornik dekoracyjny,w sterylnym ustawić wodę o parametrach PH 6,0- KH 0-Gh 6,akwarium podłączyć do osprzętu włożyć stożek i jechać na miesiąc na wczasy,zostawiając wszystko w spokoju.Po miesiącu ściągasz osad z dna co się wytrąci korygujesz ostatni raz parametry i dopiero wpuszczasz parę.Cykl azotowy musi być na początku wszędzie bezwzględnie 0

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 24 lip 2007, 21:02

że samiec jest płodny
...no właśnie tego jestem pewien na 99%. Widać po zachowaniu i pokładełku.
jechać na miesiąc na wczasy
:( ?? ... od miesiąca mam przygotowane dwa zbiorniki i w nich tarlaki. Miałem nadzieję że i tu i tu coś z tego będzie. Ale najwidoczniej nie mam wyjścia po prostu muszę zrobić raz a porządnie. Tylko pytanie. Dałem 100 % RO i mi ikra spleśniała. Niegdyś jak mieszałam 3:1 RO-Kran to miałem maluchy. Coś dajesz do czystego RO czy tylko trzymasz parametry i czekasz aż woda dojdzie?

Awatar użytkownika
bqa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 273
Rejestracja: 10 gru 2004, 20:19
Imie i Nazwisko: Maciej Dziedzic
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: bqa » 24 lip 2007, 22:05

jociak pisze:
że samiec jest płodny
...no właśnie tego jestem pewien na 99%. Widać po zachowaniu i pokładełku.
.............
Po pokładełku - to możesz stwierdzić tylko i wyłącznie, że to samiec... to, że jest płodny... tylko po efektach zapłodnienia. Tego ani pokładełko, ani tym bardziej zachowanie, Ci nie zagwarantuje - nawet nie da "bladego pojęcia" ;) na temat płodności.

Tak czy siak życzę powodzenia z tą parką.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 25 lip 2007, 18:37

Jedyne co dodaj do wody to coś z garbników Torfin,Biotorfin ,Toru Min,żadnych odkażalników.Jeśli wodę szykujesz z samego RO to dodaj troszeczkę Discus Preis,lub jak robiłeś 3:1,ja zawsze robiłem kran+RO,na czystym Ro nigdy nie udało mi się rozmnożyć prawidłowo ryba zawsze była felerna aczkolwiek wykluwała się.Za Maćkiem się nie będę powtarzał bo mam dokładnie takie samo zdanie.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości