Czemu z ikry nie wykluwa się potomstwo?

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 05 cze 2007, 06:37

Jeżeli ikra jest jeszcze dzisiaj i jeszcze nie spleśniała weź kilka ziaren dzisiaj. Jeżeli efekt ten sam, to niestety z tej pary nic nie będzie. A powody? Cóż najbardziej prawdopodobne są dwa: celowe działanie, zwłaszcza niektórych farm hodowlanych lub skutek nieumiejętnego leczenia jakimiś preparatami. Tak czy siak raczej nie liczył bym na zwrot sytuacji.

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: czarjan2 » 05 cze 2007, 09:47

Myślę że warto by było jeszcze popróbować dając samicy sprawdzonego samca,jeśli i to nie wypali to na bank samica jest nie płodna to samo tyczy się samca po którym niema młodych należy dać takiemu samcowi pewną samicę, która już miała młode i będziesz wiedział czy samiec jest płodny,może okaże się że chociaż jedna rybka z tej parki będzie mogła mieć potomstwo.

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: czarjan2 » 05 cze 2007, 12:40

A może cała przyczyną jest to że samczyk wogule nie polewał ikrę ,a to że ją pilnuje nie świadczy otym że on spełnił się jako samiec wiedzący poco nośi ,może musi się jesze uczyć i najleprzym miejscem będzie do naukiakwarium ogulne nie tarłowe .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 cze 2007, 13:04

A może cała przyczyną jest to że samczyk wogule nie polewał ikrę
Też tak myślę, mam podbnie i w dodatku też z czerwoną odmianą barwną ... choć to nie ma nic do rzeczy jaki kolor mają.
Samica co tydzień kładzie ikrę, czasem nawet co 5 dni, samiec jej nie polewa, ale potem pilnuje i nawet samicę odgania, podjada ikrę niestety również. 1 lub 2 nocki i po ikrze, jak samica upilnuje to po 3 dniach ikra bieleje w całości, po 2 dniach bieleje może 10%, ale po 3 dobach 99% bieleje więc ją zjadają.


Postawiłem na dobrą dietę dla samca i naukę od innego samca w ogólnym jak się to robi ... podlewa ikrę samicy.

Ja bym ich na Twoim miejscu nie rozdzielał (jeszcze :wink: ), ładnie wyglądają razem, tę samicę bym chciał u siebie nawet niepłodną ...
Załączniki
DSC01484.JPG
DSC01484.JPG (31.59 KiB) Przejrzano 2545 razy

kacper2601
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2006, 18:39
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kacper2601 » 05 cze 2007, 14:28

Samiec polewa ikrę i jest płodny. Obawiam się, że samica może pochodzić z hodowli azjatyckiej i tu leży problem (celowe działania). Na razie nic nie będę z nimi robił, jedynie obniżę pH do 6,0. Może za którymś razem coś z tego będzie.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości