Pierwszy dzień...ikra

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Pierwszy dzień...ikra

Post autor: easy_discus » 06 kwie 2007, 09:20

Witam
Poradzcie co mam zrobić, wróciłem właśnie z Londynu i się bardzo zdziwiłem kiedy zobaczyłem jak dwie palety czyszczą korzeń, jeszcze większe zdziwienie dziś rano... na korzeniu jest około 40 ziarenek ikry:) Kiedy się starałem, aby doprowadzić do tarła do nic z tego nie było, a teraz z nienacka taka niespodzianka:)
Co mam dalej zrobić bo ikra jest w ogólnym baniaku...narazie wszystko wyglada na zgodnie z naturą rodzice pilnują na przemian ikry

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 06 kwie 2007, 09:28

Jeśli to ich pierwsze tarło to niech sobie poćwiczą. Prawdopodobnie nic z tej ikry nie będzie ... . Jak zobaczysz larwy to możesz być pewny, że to parka, wówczas możesz myśleć o przełowieniu rybek (na prezyszłość) do osobnego akwa, zapewnić im dobre parametry wody i spokuj, i oczekiwać, że może coś z tego będzie.

P.S.
Proszę dopisz imię do profilu.

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 06 kwie 2007, 09:34

Nie wiem, czy to ich pierwszy raz gdyż nie było mnie w domu 3 miesiące a miesli już sie ku sobie zanim wyjechałem...więc jest nadzieja.
Jakiego koloru powinna być zapołdniona ikra i po ilu dniach pojawiają się larwy?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 06 kwie 2007, 09:37

easy_discus pisze: Nie wiem, czy to ich pierwszy raz gdyż nie było mnie w domu 3 miesiące a miesli już sie ku sobie zanim wyjechałem...więc jest nadzieja.
Dopóki nie zobaczysz larw ciężko spekulować czy to parka. Mogą być 2 samice, albo samiec jakiś nie ten tego ... ;)
Jakiego koloru powinna być zapołdniona ikra i po ilu dniach pojawiają się larwy?
Jak ikra jest zapłodniona to po 1-2 dniach widać w środku takie ciemne kropeczki. Larwy wylegają się po ok. 72 godzinach.

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 06 kwie 2007, 09:45

Czyli nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować....i robić pamiątkowe fotki :wink:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 06 kwie 2007, 09:54

się bardzo zdziwiłem kiedy zobaczyłem jak dwie palety czyszczą korzeń
Mnie to w ogóle nie dziwi, robią to paletki non stop :mrgreen:
Od kiedy masz paletki, że takie zachowanie Cię zdziwiło?
Chyba nie za długo i maluszki pewnie ...
Nie zdziw się jak kiedyś wyczyszcą Ci grzałkę, rurkę filtra, liść roślinki albo szybę :mrgreen:
Jeśli chcesz obecną ikrę uratować i masz osobny baniak tarliskowy z całym osprzętem to przelej tam wodę z tego ogólnego banika, przenieś korzeń z ikrą i parkę. Szansa jest wtedy, że coś z tego będzie ... ale mała.
Lepiej tak jak radzi Marcin, najpierw przenieść parkę tam, jak już z tej ikry nic nie zostanie i czekaj aż kolejną ikrę będą miały, ale już w tarliskowym. Co dalej znajdziesz na forum w kilkunastu wątkach, poczytaj.
Jak czegoś nie doczytasz pytaj śmiało.

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 06 kwie 2007, 13:32

Palety mam już koło 2 lat, ale pierwszy raz złożyły mi ikre.
Niestety nie dysponuję akwa tarliskowym...Czyli nie ma szans, aby młode uchwały się w ogólnym :/

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 06 kwie 2007, 13:36

Niestety nie dysponuję akwa tarliskowym...Czyli nie ma szans, aby młode uchwały się w ogólnym :/
Poczytaj inne wątki, niektórym się udaje w ogólnym odchować młode, ale zależy co w baniaku jeszcze tam pływa u Ciebie i czy masz tyle czasu i sił by tego dokonać, samo się nie uda z pewnością ... Jesteś świadom na co się piszesz domagając się młodych? Masz na to czas?

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 06 kwie 2007, 13:48

Jeśli młode "przejdą" już na rodziców to już jest zapóźno, aby je przenieść?
W baniaku są jeszcze "kosiarki" 4szt, neony 12szt i 5 palet....

Jeśli bym przedzielił akwa na pół izolując je od pozostałych lokatorów.

kafarski
senior
senior
Posty: 184
Rejestracja: 28 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: Belgia

Post autor: kafarski » 06 kwie 2007, 17:25

bardzo dobry pomysł z tą przegrodą. dobra jest do tego pleksi - łatwo się wycina można coś dokleić silikonem i jeśli ma kąty proste to dobrze dopasujesz do ścianek akwarium. zostawiłbym im nie mniej niż połowę akwarium. nie wiem jaka jest woda w tej chwili ,jeśli nieszczególna możesz podmieniać po 10-20 litrów na czystą.
powodzenia.

easy_discus
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2004, 23:18
Lokalizacja: Ozorków
Kontaktowanie:

Post autor: easy_discus » 07 kwie 2007, 20:25

Chyba jednak jest to para... na nie któych ziarnach widać czarną kropkę.
Zaobserwowałem rano iż kilka ziarenek było białych, chyba spleśniały...po kilku godzinach już ich nie było. Reszta jak narazie wygląda na ok

Na 100% jest to para dziś pojawiły sie małe. Mam tylko pytanko po jakim czasie młode "uczepią się" rodziców

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 09 kwie 2007, 17:39

Po ok. następnych 72 godzinach.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości