Tarło

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

paleta
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2007, 20:59

Tarło

Post autor: paleta » 11 lut 2007, 21:27

samica podrywa i zaprasza każdego samca do tarła , nawet z samcem czyści liście i inne elementy lecz gdy złoży już ikrę samiec się wycofuje. Czy możliwe że samce są za młode ?

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 12 lut 2007, 15:12

Może tak byc, że nie są jeszcze przygotowane do tarła lub mogą to byc dwie samice.

Awatar użytkownika
kamillo
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Ellenstedt
Kontaktowanie:

Post autor: kamillo » 17 lut 2007, 18:04

Rownie dobrze moga to byc dwie samice :D

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 17 lut 2007, 19:50

+
Rownie dobrze moga to byc dwie samice
Z czego się cieszysz ze swojego foto?????? Nigdy nie miałes takiej sytuacji żeby 2 samice podchodziły do tarła????? - bo młody i niedoswiadczony jesteś.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 17 lut 2007, 20:55

U mnie około 15cm samiec czasem pływał obok samicy tak na oko ze 13cm.
Byłem szczęśliwy, że mam własną, wychodowana z 4cm maluchów parkę, nie kupną tylko własną. Dumny chodziłem i czekałem kiedy coś z tego będzie.
Niestety on głównie jak ona kładła ikrę zaraz ją zjadał. Ona to tolerowała, kładła rządek ikry, on od dołu za nią do góry wcinał zanim ona drugi rządek zrobiła.
Tak ze 2 razy na moich oczach, myślę, że częsciej jak mnie nie było w domu to się powtarzało.
Mają 10 miesięcy mniej więcej, pomyślałem niedorósł małolat i nie wie co to seks.
Mają czas poczekam.
No i niedawno, jem obiadek, frontem do baniaka, patrzę znowu są razem, ale on dziwnie łeb ma ku powierzchni, wystawił swój interes na wierzch i od dołu do góry na korzeń z ikrą coś tam szoruje po korzeniu.
Łapię aparat by uwiecznić ten moment, do szyby podchodzę by zobaczyć co się dzieje i jak on to robi, patrzę i konsternacja, on ma wystawione pokładełko i kładzie ikrę, ona terz ją wcina. Taka zamiana ról.
Załamka, największa z moich ryb, mój największy samiec to baba jest!
Mam dwie lesbijki u siebie, regularnie kładą i zjadają sobie ikrę, ale reszte stada solidarnie odganiają i z wszystkimi się biją, ale nie ze sobą.
A taki byłem szczęśliwy, z 3 blue cobaltów, 2 dobrały się w parę myślałem, jak fajnie mieszania krwi z red nie będzie. No i guzik.
Teraz czekam co z 2 blue diamondów będzie, może 1 z nich to będzie chłop z prawdziwego zdarzenia.

Awatar użytkownika
kamillo
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Ellenstedt
Kontaktowanie:

Post autor: kamillo » 18 lut 2007, 08:01

Rafal to nie tak,poprostu nie doczytalem Twojego postu do konca chociaz wcale dlugi niebyl.Tak wiec moja SORY :( .A tak powaznie to pewnie,ze mialem takie sytuacje.Nawet ostatnio gdy moj champion okazal sie baba.I byc moze jestem mlody ale jako takie "doswiadczenie"w rozmnazaniu palet juz posiadam.Jeszcze raz sorki za nieporozumienie.

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 18 lut 2007, 08:35

nic to, ja tez się nie potrzebnie uniosłem.

ADAM241281
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Re: Tarło

Post autor: ADAM241281 » 22 lut 2007, 16:53

paleta pisze:samica podrywa i zaprasza każdego samca do tarła , nawet z samcem czyści liście i inne elementy lecz gdy złoży już ikrę samiec się wycofuje. Czy możliwe że samce są za młode ?
a w jakim wieku sa rybki :?:

ADAM241281
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Re: Tarło

Post autor: ADAM241281 » 22 lut 2007, 16:54

paleta pisze:samica podrywa i zaprasza każdego samca do tarła , nawet z samcem czyści liście i inne elementy lecz gdy złoży już ikrę samiec się wycofuje. Czy możliwe że samce są za młode ?
a w jakim wieku sa rybki :?:

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości